Jak zlokalizować odpowiedni urząd w Niemczech w zakresie uznania kwalifikacji pielęgniarki?

1 min czytania
AktualnościPielęgniarki w Niemczech.
Jak zlokalizować odpowiedni urząd w Niemczech w zakresie uznania kwalifikacji pielęgniarki?

………………………………………….

Jak zlokalizować odpowiedni urząd w

Niemczech w zakresie uznania kwalifikacji

pielęgniarki?

Gdy planujemy podjąć stałą pracę w Niemczech w charakterze pielęgniarki / pielęgniarza musimy wystąpić o państwowe uznanie dyplomu. Uznanie to daje nam prawo do używania nazwy zawodu i do jego wykonywania. Jedna ze stron internetowych Federalnego Ministerstwa Edukacji i Badań Naukowych, a mianowicie: www.anerkennung-in-deutschland.de traktuje właśnie o temacie uznawania tytułów zawodowych w Niemczech. Osoby, które ukończyły szkołę za granicą, a które chciałyby podjąć pracę w swoim zawodzie w Niemczech mogą ubiegać się o uznanie w tym kraju posiadanego świadectwa kwalifikacji zawodowych. W ramach postępowania odpowiedni urząd sprawdzi równoważność naszego dyplomu z niemieckim odpowiednikiem takiego dokumentu. Uznanie może być nam wydane jedynie pod warunkiem, gdy nasze wykształcenie zostanie uznane za równoważne.
Natomiast kiedy zamierzamy pracować w Niemczech tylko tymczasowo i okazjonalnie, a jesteśmy obywatelami kraju członkowskiego UE lub EWG, nie potrzebujemy uznania państwowego, konieczne jest jednak zameldowanie faktu wykonywania pracy zawodowej w odpowiednim urzędzie.
Po kliknięciu zakładki „Annerkennungs-Finder” (wyszukiwarka zawodów) na wspomnianej już stronie i wykonaniu kilku kroków  wytypowany zostanie konkretny adres jednostki urzędowej, do której  należy się zgłosić w obu przypadkach.

Opracowanie na podstawie:

http://www.anerkennung-in-deutschland.de/html/de/index.php (19.08.2014)

Koordinatorin für internationale Kontakte
Polnisches Portal der Krankenschwestern und Hebammen
Email: [email protected]

.

Zobacz także:

W Niemczech zmniejszają dokumentację medyczną w zakresie opieki, a w Polsce każda pielęgniarka widzi codziennie na swoim stanowisku pracy jak bezsensownie tą dokumentację się rozbudowuje.

Zarobki pielęgniarek w Niemczech.

Polnisches Portal der Krankenschwestern und Hebammen – Niemcy starają się pozyskać pielęgniarki z …. Filipin, Wietnamu czy Chin.

Polish Nursing and Midwifery Portal Pielęgniarki w Anglii

.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7796 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościMiesięcznik branżowy Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowe

Sąd: braki kadrowe nie mogą obarczać personelu pielęgniarskiego.

3 min czytania
Sąd – pielęgniarka kierowała się dobrem pacjentów W bieżącym numerze Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych przytaczamy fragment z uzasadnienia wyroku Sądu Okręgowego…
Aktualności

Ile czasu jest ważna e recepta? I jak sprawdzić jej ważność?

3 min czytania
Każda recepta – bez względu na to, w jakiej formie została wystawiona, posiada określony termin ważności. Po jego upływie wykupienie leków może…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Wynagrodzenia w izbach pielęgniarek. W 3 lata milion PLN.

1 min czytania
Wynagrodzenia działaczy w izbach pielęgniarskich Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych wielokrotnie podnosiła kwestię zarobków działaczy izby pielęgniarskiej. Horrendalnie wysokie wynagrodzenia były z jednej…
Komentarze