Jak związek pielęgniarek zadbał o pielęgniarki z „innym wyższym”.

2 min czytania
AktualnościNie dla ustawy OZZPiP
Jak związek pielęgniarek zadbał o pielęgniarki z „innym wyższym”.

Związek pielęgniarek – zmiana poglądów

W dzisiejszym artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przedstawimy użytkownikom pielegniarki.info.pl w jaki sposób związek OZZPiP zmienia zdanie w zasadniczych kwestiach.

W jednym czasie związek „wyraża głębokie niezadowolenie” a w innym czasie przedstawia autorską propozycję ustawy, która jest zaakceptowaniem sytuacji, która była powodem „głębokiego niezadowolenia”.

W roku 2018 oraz 2023 funkcję przewodniczącej związku pełniła i pełni nadal pani Krystyna Ptok.

W 2018 roku związek pielęgniarek protestuje i „wyraża głębokie niezadowolenie”

Otóż w roku 2018 związek OZZPiP wydał stanowcze stanowisko w sprawie siatki płac pielęgniarek i położnych. Nie chcemy utracić żadnej myśli oraz wątku przedmiotowego stanowiska, dlatego przedstawiamy skan fragmentu tego jakże ważnego dokumentu. W tym dokumencie napisano:

Dokument, z którego pochodzi powyższy fragment jest datowany na 16 lutego 2018 roku. Ma w takim razie 5 lat.

Z powyższego dokumentu wynika, że związek w 2018 roku domagał się aby w siatce płac wymóg posiadania wykształcenia magisterskiego na kierunku pielęgniarstwo lub położnictwo został zamieniony na „tytuł zawodowy magistra w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia”.

Jednocześnie podpisana pod tym stanowiskiem pani Krystyna Ptok słusznie domaga się o wpisanie innych kierunków niż pielęgniarstwo i położnictwo, np. zdrowie publiczne, promocja zdrowia, socjologia, psychologia, pedagogika, pedagogika specjalna, organizacja ochrony zdrowia.

W 2023 roku związek OZZPiP wpisuje w projekt ustawy swojego autorstwa to co wywoływało „głębokie niezadowolenie” związku w 2018 roku

W 2018 roku związek pielęgniarek protestuje i „wyraża głębokie niezadowolenie”. Zatem sprawdźmy co robi związek pielęgniarek pod wodzą pani Krystyny Ptok w 2023 roku, na przykładzie zapisu dotyczącego grupy 2 siatki płac. Związek przesyła do sejmu projekt ustawy zawierający zapis w grupie 2:

„Farmaceuta, fizjoterapeuta, diagnosta laboratoryjny, psycholog kliniczny, inny pracownik wykonujący zawód medyczny inny niż określony w lp. 1, 3, 4 posiadający wyższe wykształcenie na poziomie magisterskim i specjalizację; pielęgniarka z tytułem zawodowym magister pielęgniarstwa albo położna z tytułem magister położnictwa z posiadaną specjalizacją w dziedzinie pielęgniarstwa lub w dziedzinie mającej zastosowanie w ochronie zdrowia”.

Czy w powyższym zapisie autorstwa pani Krystyny Ptok jest zapis o „tytule zawodowym magistra w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia”.

Niestety nie! To kolejna tajemnica związku. Dlaczego zmienił zdanie w powyższej sprawie? Kolejna tajemnica bowiem związek nadal nie przedstawił na jakich przesłankach podzielił pielęgniarki i na grupy. Osoby wykonujące ten sam zakres obowiązków.

Dlatego pielęgniarki i położne wyrażają dezaprobatę do projektu ustawy autorstwa OZZPiP.

Ponad 1500 pielęgniarek i położnych podpisało już petycję do pani Krystyny Ptok

Zachęcamy pielęgniarki do sprzeciwu wobec inicjatywy związku pielęgniarek. Taki sprzeciw można wyrazić poprzez podpisanie petycji do pani Krystyny Ptok. Autorki projektu ustawy.

Jaka jest treść petycji oraz w jaki sposób ją skutecznie podpisać (także anonimowo) piszemy w artykule, który jest dostępny po kliknięciu w poniższą grafikę.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.5 / 5. Ilość głosów: 34

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7795 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - jaka wysokość nagrody pieniężnej z izby pielęgniarskiej?

2 min czytania
Pomoc socjalna z izby pielęgniarek i położnych Uchwała NR 88/VIII/2023 Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Kielcach z dnia 24 maja 2023…
AktualnościOdzież medycznaSklep Pielęgniarek i Położnych

Bluzy medyczne dla pielęgniarek i położnych idealne na lato.

1 min czytania
Bluzy medyczne dla pielęgniarek Bluza medyczna BD4 z dzianiny, dostępna w Sklepie Pielęgniarek i Położnych, będzie idealnym wyborem do pracy dla pielęgniarek…
AktualnościMiesięcznik branżowy Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowe

Szpital skierował pielęgniarki z kardiologii do pracy na neurochirurgii.

2 min czytania
Narodowy Fundusz Zdrowia o organizacji pracy personelu pielęgniarskiego W majowym wydaniu Gazety Pielęgniarek i Położnych, na stronie 5 publikujemy uzasadnienie do wyroku…
Komentarze
×
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych

Polecamy torbę z krzyżówką z zawodami medycznymi.