Jedna pielęgniarka zdobyła mandat poselski.

2 min czytania
AktualnościPielęgniarki - wybory 2023
Jedna pielęgniarka zdobyła mandat poselski.

Pielęgniarka została posłanką RP

W dniu 22 sierpnia 2023 roku redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych zamieściła artykuł pt. Pielęgniarka kandyduje do sejmu. Ma zdjęcie w czepku.

Sporo komentarzy czytelników pielegniarki.info.pl dotyczyło kwestii udostępnienia przez kandydatkę zdjęcia z czepkiem pielęgniarskim.

Kandydatka w korespondencji do redakcji pielegniarki.info.pl napisała:

„Szanowni państwo,

uprzejmie dziękuję za artykuł na mój temat, który pojawił się na państwa portalu. Chciałam w odpowiedzi napisać kilka słów na temat wątpliwości co do czepka pielęgniarskiego, który mam na fotografiach w kampanii wyborczej.

Ten element stroju na zdjęciach wynika z tego, że na wszystkie strajki pielęgniarskie zakładamy czepki.

Od 1991 roku brałam udział we wszystkich, które były organizowane przez związki zawodowe w Warszawie – zawsze z czepkiem na głowie. Do 2015 roku pojawiałam się tam jako członkini związku zawodowego, a potem także członkini partii Razem”.

Na portalu zmieszczaliśmy sukcesywnie także informacje o innych pielęgniarkach startujących w wyborach oraz przekazalismy środowisku pielęgniarskiemu wykaz wszystkich osób, które przedstawiały się jako pielęgniarki na listach wyborczych z różnych komitetów wyborczych.

Kim zatem jest pielęgniarka, która zasiądzie w parlamencie?

Posłanka Joanna Wicha mandat zdobyła w okręgu obejmującym podwarszawskie miejscowości. Startowała konkretnie z Wołomina. Zdobyła 15 234 głosy. Kandydowała z drugiego miejsca, wyprzedzając „jedynkę” z listy.

Wyrównani płac” pielęgniarek i położnych to jeden z priorytetów nowej posłanki

TVN Warszawa zapytała przyszłą posłankę o przepis na wyborczy sukces.

Bezpośredni kontakt z ludźmi – odpowiada bez chwili wahania Joanna Wicha. Kiedy do niej dzwonimy, jest w pracy. Rozmowa musi być krótka, bo w każdej chwili jakiś pacjent może potrzebować jej pomocy. – Ja sobie tę kampanię wyjeździłam i wychodziłam. Każdego dnia byłam w terenie, rozmawiałam z mieszkańcami, rozdawałam ulotki. Ludzie byli zaskoczeni, że sama, jako kandydatka, rozdaje swoje ulotki na targach, placach i pod galeriami – mówi.

W artykule przedstawiającym kandydatkę do sejmu panią Joannę Wicha redakcja pielegniarki.info.pl życzyła powodzenia w kampanii wyborczej. Teraz Ogólnopolski Portal Pielęgniarek i Położnych gratuluje nowej posłance wyboru oraz żywi nadzieję, że działalność pani posłanki przyczyni się do „wyrównani płac” pielęgniarek i położnych, które pani Joanna Wicha wymienia jako jeden z priorytetów swojej parlamentarnej aktywności.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.4 / 5. Ilość głosów: 24

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8307 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Forma zatrudnienia: umowa o pracę, zlecenia, samozatrudnienie.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Instytut Ozonoterapii w Warszawie zatrudni pielęgniarkę. Wynagrodzenie: 5 000 – 10 000 zł / mies. bruttoWymiar pracy: Pełny…
Aktualności

Związek pielęgniarek: dziwi nas stanowisko innych związków zawodowych.

3 min czytania
Stanowisko Prezydium Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych z dnia 19 lipca 2024 roku W związku z wypowiedziami Marka Kosa, wiceministra zdrowia oraz…
Aktualności

Pielęgniarki o pracy w upały - staramy się chodzić szybciej bo wtedy powstaje przeciąg.

1 min czytania
Praca pielęgniarek w upalne dni Zapytaliśmy pielęgniarki i położne, jak sobie radzą podczas pracy w te upalne dni? Poniżej zdjęcie termometru z…
Komentarze
×
Aktualności

Jak objawia się borelioza?