Komentarz na pielegniarki.info.pl: Nie dziwcie się więc środowisku pielęgniarskiemu, że jest oburzone tym, że ktoś wyszkolił za dużo ratowników medycznych, a teraz (projekt poprzednich rządów) przez zmianę ustawy chce im dać nowe miejsca pracy w oddziałach szpitalnych, znowu marginalizując i dyskredytując pracę i wykształcenie pielęgniarskie.

1 min czytania
AktualnościKomentarze pielęgniarek i położnych

       

Poniżej prezentujemy projekt okładki najbliższego wydania (kwietniowego) Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych – nakład 30 tysięcy egzemplarzy – wydawnictwo bezpłatne.


Komentarz na pielegniarki.info.pl

MEDYCYNA RATUNKOWA to dziedzina, specjalizacja zarezerwowana tylko i wyłącznie dla LEKARZY! Ratownicy nie studiują Medycyny Ratunkowej, tylko Ratownictwo Medyczne. Medycyna Ratunkowa, a Ratownictwo Medyczne to nie to samo. Dzieli je przepaść. Więc proszę, niech ratownicy przestaną się określać jako "świat Medycyny Ratunkowej", bo nawet nie wiecie, jak jest to ciężka specjalizacja LEKARSKA! Popieram koleżanki pielęgniarki w walce o swoje! Są partnerami dla lekarzy i z nimi chcemy współpracować, ponieważ mają ogromną wiedzę, doświadczenie i zmysł, który wielokrotnie alarmuje, że coś złego dzieje się z pacjentem. Zarabiacie Drogie Panie skandalicznie mało, niewspółmiernie do odpowiedzialności, ilości pracy i kursów jakie macie. Mam mamę pielęgniarkę i dlatego decyzja o napisaniu tego komentarza.
Ps. Wybierając 3-letnie studia Ratownictwa Medycznego, każdy był poinformowany, że pracować można tylko tam, gdzie wykonywane są medyczne czynności ratunkowe, czyli w trzech miejscach wg ówczesnej ustawy: SOR, POGOTOWIE i LPR. Nie dziwcie się więc środowisku pielęgniarskiemu, że jest oburzone tym, że ktoś wyszkolił za dużo ratowników medycznych, a teraz (projekt poprzednich rządów) przez zmianę ustawy chce im dać nowe miejsca pracy w oddziałach szpitalnych, znowu marginalizując i dyskredytując pracę i wykształcenie pielęgniarskie. Jak ktoś ma taką wolę i życzenie aby pracować w oddziale szpitalnym, powinien skończyć studia pielęgniarskie.

 

Zobacz inne komentarze pielęgniarek i położnych na pielegniarki.info.pl

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8012 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Siatka płac pielęgniarek - wiceminister zdrowia poprze podwyżki dla pielęgniarek.

2 min czytania
Wiceminister zdrowia: będę głosował za ustawą, którą do sejmu skierował związek pielęgniarek Obecny wiceminister zdrowia pan Waldemar Kraska, podczas wywiadu udzielonego w…
Aktualności

Czy zamrażanie tkanki tłuszczowej działa?

3 min czytania
W klinikach medycyny estetycznej jest dostępnych coraz więcej zabiegów wspomagających proces odchudzania. Przy zrzucaniu zbędnych kilogramów podstawą są oczywiście dieta i odpowiednia…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Wynagrodzenia pielęgniarek - dlaczego większość sejmowa już nie kocha ustawy związku pielęgniarek?

3 min czytania
Sejmowa debata nad ustawą autorstwa związku pielęgniarek ukazuje znaczącą zmianę w podejściu do projektu ustawy o wynagrodzeniach pielęgniarek W pierwszym artykule redakcyjnym…
Komentarze