Krajowy Zjazd Izby PIP ustalił jakie stanowiska mogą być wynagradzane w organach izby pielęgniarek i położnych. Zobacz komentarz redakcyjny.

1 min czytania
Aktualności
 

Zobacz także:

Wysokość zarobków władz izby pip bulwersuje pielęgniarki i położne.

 

Uchwała
VII Krajowego Zjazdu Pielęgniarek i Położnych
z dnia 20 stycznia 2016 r.

w sprawie ustalenia wykazu stanowisk w organach izb pielęgniarek i położnych, których pełnienie może być wynagradzane

Na podstawie art. 15 ust. 2 ustawy z dnia 1 lipca 2011 r. o samorządzie pielęgniarek i położnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 174, poz. 1038 ze zm.) uchwala się, co następuje:

§ 1. 1. VII Krajowy Zjazd Pielęgniarek i Położnych ustala wykaz stanowisk w organach Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych, których pełnienie może być wynagradzane: Prezes, Wiceprezes, Sekretarz oraz Skarbnik Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.

2. Ustala się wykaz stanowisk w organach okręgowych izb pielęgniarek i położnych, których pełnienie może być wynagradzane: przewodniczący, wiceprzewodniczący, sekretarz oraz skarbnik okręgowej rady pielęgniarek i położnych.

§ 2. Traci moc uchwała nr 25 VI Krajowego Zjazdu Pielęgniarek i Położnych z dnia 8 grudnia 2011 r. w sprawie ustalenia wykazu stanowisk w organach izb pielęgniarek i położnych, których pełnienie może być wynagradzane.

§ 3. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

 

 

Komentarz redakcji Portalu i Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych

Jest prosty sposób na obejście powyższej uchwały. Osoby, które pełnią funkcje w izbach pip, a które zajmują stanowiska, które nie są wymienione w powyższej uchwale "wynagradza się" przyznając "ryczałt". Czyli: Z dniem 1 stycznia 2016 roku przyznaję pani miesięczny ryczał w wysokości …. zł w związku z pełnieniem funkcji okręgowego rzecznika odpowiedzialności zawodowej". 

Mariusz Mielcarek  

 

Zobacz także:

Krzysztof Ibisz poprowadził uroczystość wręczania wyróżnień władzom izby pip na Krajowym Zjeździe Pielęgniarek i Położnych.

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8005 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnychUprawnienia pielęgniarek

Pielęgniarka ze specjalizacją ma uprawnienie do pielęgnowania chorego z centralką. Poważnie?

1 min czytania
Szkolenie specjalizacyjne pielęgniarek Celem szkolenia w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego jest przygotowanie pielęgniarki do samodzielnego wykonywania specjalistycznych świadczeń zdrowotnych w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego,…
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych

Pomysły na prezent dla pielęgniarek i położnych. 20 - 50 zł.

1 min czytania
Prezenty dla personelu medycznego Wybór odpowiedniego prezentu to zawsze trudne zadanie. Jeśli szukasz podarunku dla bliskiej Ci pielęgniarki lub położnej to trafiłaś/eś…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki ze związku OZZPiP o informacji, że 12 tys. PLN to wynagrodzenie osób z grupy 2.

3 min czytania
Związek pielęgniarek komentuje podawane podczas debaty sejmowej, informacje o zarobkach pielęgniarek Za portalem cowzdrowiu.pl podajemy treść wywiadu, którego udzieliły w sejmie przedstawicielki…
Komentarze