Krótko.

2 min czytania
AktualnościGłówne tematy numeru 7

Krótko

 

Izba PiP w Lublinie zrzeszająca 10 tys. pielęgniarek i położnych zakupiła na swoją siedzibę budynek. Koszt transakcji 2 mln 121 tys. zł. Powierzchnia 512 m. 


Oglądalność Portalu Pielęgniarek i Położnych przekroczyła 10 tysięcy użytkowników tygodniowo.


 Sądu Najwyższy uchylił uchwałę Zjazdu Izby PiP w Rzeszowie powołującą na stanowisko przewodniczącej izby, na trzecią kadencję tę samą osobę pełniącą tę funkcję przez dwie poprzednie kadencje. 


 Jakiego kraju Minister Zdrowia wypowiedziała słowa: 'robimy wszystko, żeby dzisiaj wyszkolić pielęgniarki, zatrzymać je w kraju i stworzyć takie prawo, dzięki któremu będą miały poczucie godnego wykonywania swojego zawodu’. Zdziwicie się! Z Polski.


 Wysokość podwyżek wywalczonych przez pielęgniarki i położne w 2009 roku: Świecko 300 zł, Chełm 225 zł, Warszawa Instytut Psychiatrii 300zł, Wyszków 200 zł podwyżki dla pielęgniarek anestezjologicznych, Jarosław 300 zł, Lubartów 250 zł.


 Związek Zawodowy PiP oburzony wypowiedzią Prezes Samorządu Zawodowego PiP. 'Nie rozumiemy jakie interesy naszej grupy zawodowej reprezentowała Pani Prezes’, '… czy to prywatne stanowisko Pani Prezes, czy oficjalne organu samorządu zawodowego?’ Chodziło o wypowiedź pani Prezes w kontekście odrzucenia przez sejm ustaw o przekształceniu szpitali w spółki.


 Rozbito szajkę fałszerzy dyplomów pielęgniarek! Gdzie? We Włoszech.


Poseł pytał MZ: Co ministerstwo na brak pielęgniarek? Ministerstwo odpowiedziało: Wiele zrobiliśmy! A ponad to pensje pielęgniarek wzrosły ze średniego poziomu 2759 zł do średniego poziomu 3054 zł!


Dyrektor kontraktuje świadczenia pielęgniarskie. Umowa na 10 lat. W ofercie pielęgniarka musi podać stawkę za swoją pracę. Gdzie? W szpitalu! W Grudziądzu.


Według opinii konsultanta krajowego w dz. pielęgniarstwo pielęgniarka nie posiada uprawnień do zakładania opatrunków gipsowych.


Gdańsk: pielęgniarki żądają, aby zwrócono im pieniądze za wszystkie obowiązkowe 25-minutowe bezpłatne przerwy w pracy.


Minister Zdrowia w dniu 20 listopada 2008 roku w Sejmie – „Jeśli chodzi o pielęgniarki, to w 2008 r. w przypadku pielęgniarek specjalistek było to 3407 zł, starszych pielęgniarek – 3119 zł, pozostałych pielęgniarek i położnych – 2735 zł. To są średnie dane. Mogę bowiem państwu już dzisiaj powiedzieć, że są takie miejsca w polskich lecznicach, gdzie pielęgniarki zarabiają 7, 8 i 10 tys. i są na kontraktach”.


 

Tradycyjne metody poszukiwań personelu pielęgniarskiego nie przynoszą efektów. Dlatego szefowie szpitala w Gdańsku postanowili szukać pielęgniarek za granicą. Zgłosiła się jedna pielęgniarka – Ukrainka.  

Zebrał:

Mariusz Mielcarek

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8117 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Umowa o pracę. Kontrakt 55- 65 PLN/godz.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Dom opieki dla seniorów we Wrocławiu, gdzie poza domem opieki funkcjonują Mieszkania dla Seniorów oraz Centrum Alzheimera poszukuje…
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Na kurs specjalistyczny dla pielęgniarek zapisało się ponad 700 osób.

1 min czytania
Kurs specjalistyczny dla pielęgniarek Według danych prezentowanych na stronie internetowej Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych w Warszawie dowiadujemy się, że kurs specjalistyczny, któremu…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarka Krystyna Ptok w sejmie: 17 miliardów złotych przetransferowano.

2 min czytania
Czy ustawa o podwyżkach dla pielęgniarek musi być procedowana przez Zespół Trójstronny? Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych w kilku ostatnich artykułach…
Komentarze