Liczba nowych specjalistów w tej dziedzinie pielęgniarstwa spada.

1 min czytania
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.Szkolenie pielęgniarek i położnych
Liczba nowych specjalistów w tej dziedzinie pielęgniarstwa spada.

Analiza danych Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych

Jakiś czas temu na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych prezentowaliśmy statystyki dotyczące liczby wydanych dyplomów uzyskania tytułu specjalisty w różnych dziedzinach pielęgniarstwa. W przedmiotowych publikacjach skupialiśmy się na specjalizacjach, które w ostatnich latach cieszyły się największym zainteresowaniem pielęgniarek. Zobacz statystyki.

Dzisiaj natomiast przyjrzymy się bliżej specjalizacji, w ramach której 19 września 2022 r. odbył się egzamin państwowy, a mianowicie pielęgniarstwo rodzinne dla położnych.

W ciągu ostatnich trzech lat liczba wydanych dyplomów w powyższej dziedzinie kształtowała się następująco:

2022 202120202019
139157169118

Liczby specjalistów z uwzględnieniem tytułu zawodowego

Warto również zwrócić uwagę na liczbę wydanych dyplomów uzyskania tytułu specjalisty w tej dziedzinie kształcenia w latach 2002-2022, z uwzględnieniem tytułu zawodowego. Jak pokazują dane udostępnione przez Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych 780 położnych uzyskało tytuł specjalisty w tej dziedzinie. Natomiast nie ma ani jednego mężczyzny.

Państwowy egzamin specjalizacyjny pielęgniarek i położnych

Podczas obecnie trwającej jesiennej sesji egzaminacyjnej, do egzaminu z pielęgniarstwa rodzinnego dla położnych przystąpiły 63 osoby i wszystkie z nich uzyskały tytuł specjalisty w tej dziedzinie. Gratulujemy!

Wyniki zmagań pielęgniarek i położnych na egzaminach specjalizacyjnych bieżąco prezentujemy w artykułach na Portalu. Więcej w tej sprawie znajdziesz w dziale Szkolenia pielęgniarek i położnych.

źródło: ckppip.edu.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.8 / 5. Ilość głosów: 5

Bądź pierwszym, który oceni wpis

620 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościMiesięcznik branżowy Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki w POZ i szpitalu – pomocne informacje w sprawie złożenia pozwu o odszkodowanie.

3 min czytania
Jak złożyć pozew o odszkodowanie dla pielęgniarki za nierówne traktowanie w zatrudnieniu Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych na bieżąco informuje środowisko…
AktualnościKomentarze pielęgniarek i położnych

Pielęgniarki o zmianie treści hymnu pielęgniarskiego.

2 min czytania
“W świat niesiemy Swe serca gorące…” – czyli hymn pielęgniarek W niedzielny wieczór, minionego weekendu, na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych udostępniliśmy…
AktualnościUprawnienia pielęgniarek

Pielęgniarki – komu asystuje asystent pielęgniarstwa?

2 min czytania
Stanowisko asystenta pielęgniarstwa lub położnictwa W rozporządzeniu ministra zdrowia w sprawie kwalifikacji wymaganych od pracowników na poszczególnych rodzajach stanowisk pracy w podmiotach…
Komentarze
×
AktualnościPraktyka zawodowa

O pielęgniarkach mówią: stare, grube, wredne.