Liczba pielęgniarek anestezjologicznych z tytułem specjalisty.

1 min czytania
AktualnościPielęgniarki w liczbachSzkolenia pielęgniarek i położnych
Liczba pielęgniarek anestezjologicznych z tytułem specjalisty.

Pielęgniarki w liczbach

Kilka dni temu, w artykule na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych pisaliśmy o liczbie pielęgniarek i położnych zatrudnionych w podmiotach leczniczych, mających umowę z NFZ. Co istotne, podkreślamy także ile pielęgniarek i położnych w wieku 65 lat i powyżej jest nadal czynnych zawodowo. Więcej w tej sprawie przeczytasz, klikając w poniższy link.

Dzisiaj przybliżymy czytelnikom Portalu liczby dotyczące pielęgniarek czynnych zawodowo, posiadających tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki.

Z danych prezentowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia wynika, że na rok 2022 ponad 10,4 tys. pielęgniarek było czynnych zawodowo w podmiotach leczniczych, mających umowę z NFZ. Warto zaznaczyć, że z roku na rok przybywa pielęgniarek posiadających uprawnienia w przedmiotowym zakresie. Poniżej przedstawiamy dane liczbowe z poprzednich lat.

  • 2018 r. – 6,6 tys.
  • 2019 r. – 7,6 tys.
  • 2020 r. – 8,5 tys.
  • 2021 r. – 9,3 tys.

Zobacz także:

Liczba ta zapewne będzie ciągle wzrastać, ponieważ pielęgniarki na bieżąco odbywają specjalizacje z różnych dziedzin pielęgniarstwa. Do egzaminu specjalizacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki, w obecnie trwającej sesji jesiennej egzaminów państwowych, pielęgniarki przystąpią 20 listopada 2023 r. Do egzaminu ma przystąpić 2 227 pielęgniarek.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 1.6 / 5. Ilość głosów: 7

Bądź pierwszym, który oceni wpis

897 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Izby pielęgniarskie - wotum nieufności dla wiceprezesa.

2 min czytania
Działalność Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych Ogólnopolskie Stowarzyszenie Położnych Rodzinnychul. Romana Maya 5664-500 Szamotuły Szamotuły, dnia 16.10.2023г. Stanowisko w sprawie artykułu opublikowanego…
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Szkolenia pielęgniarek - ponad 6 tys. pielęgniarek odbywa specjalizacje w jednej dziedzinie pielęgniarstwa.

1 min czytania
Szkolenie specjalizacyjne dla pielęgniarek Szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki pozwala pielęgniarce objąć specjalistyczną opieką pacjentów w okresie okołooperacyjnym,…
AktualnościOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Zarobki pielęgniarek – poseł: ustawa jest zła, trzeba napisać ją od początku.

3 min czytania
W środę debata o wynagrodzeniach pielęgniarek. Zwycięży wazeliniarstwo czy potrzeba rozwiązania gigantycznego problemu W ostatnich artykułach redakcyjnych Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych…
Komentarze
×
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnychUprawnienia pielęgniarek

Pielęgniarki – wiekopomna propozycja nowej specjalizacji.