Liczba pielęgniarek anestezjologicznych z tytułem specjalisty.

1 min czytania
AktualnościPielęgniarki w liczbachSzkolenia pielęgniarek i położnych
Liczba pielęgniarek anestezjologicznych z tytułem specjalisty.

Pielęgniarki w liczbach

Kilka dni temu, w artykule na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych pisaliśmy o liczbie pielęgniarek i położnych zatrudnionych w podmiotach leczniczych, mających umowę z NFZ. Co istotne, podkreślamy także ile pielęgniarek i położnych w wieku 65 lat i powyżej jest nadal czynnych zawodowo. Więcej w tej sprawie przeczytasz, klikając w poniższy link.

Dzisiaj przybliżymy czytelnikom Portalu liczby dotyczące pielęgniarek czynnych zawodowo, posiadających tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki.

Z danych prezentowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia wynika, że na rok 2022 ponad 10,4 tys. pielęgniarek było czynnych zawodowo w podmiotach leczniczych, mających umowę z NFZ. Warto zaznaczyć, że z roku na rok przybywa pielęgniarek posiadających uprawnienia w przedmiotowym zakresie. Poniżej przedstawiamy dane liczbowe z poprzednich lat.

  • 2018 r. – 6,6 tys.
  • 2019 r. – 7,6 tys.
  • 2020 r. – 8,5 tys.
  • 2021 r. – 9,3 tys.

Zobacz także:

Liczba ta zapewne będzie ciągle wzrastać, ponieważ pielęgniarki na bieżąco odbywają specjalizacje z różnych dziedzin pielęgniarstwa. Do egzaminu specjalizacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki, w obecnie trwającej sesji jesiennej egzaminów państwowych, pielęgniarki przystąpią 20 listopada 2023 r. Do egzaminu ma przystąpić 2 227 pielęgniarek.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 1.6 / 5. Ilość głosów: 7

Bądź pierwszym, który oceni wpis

1082 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Gazeta Pielęgniarek i Położnych - wydanie czerwiec 2024 r.

2 min czytania
Czerwcowe wydanie miesięcznika branżowego dla personelu pielęgniarskiego Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych każdego miesiąca trafia do ponad 500 szpitali w całej Polsce….
Aktualności

Wyczerpanie nerwowe

2 min czytania
W języku potocznym mówi się, że ktoś jest wyczerpany po ciężkim dniu w pracy, długiej podróży czy nieprzespanej nocy. Jednak nie zawsze…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Odszkodowania dla pielęgniarek – wzór uzasadnienia pozwu.

3 min czytania
Uzasadnienie pozwu sądowego pielęgniarki przeciwko pracodawcy w sprawie nierównego traktowania w zatrudnieniu… W związku z licznymi zapytaniami do redakcji Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek…
Komentarze
×
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnychUprawnienia pielęgniarek

Pielęgniarki – wiekopomna propozycja nowej specjalizacji.