Manifestacja pielęgniarek i pan M.

3 min czytania
AktualnościNie dla ustawy OZZPiP
Manifestacja pielęgniarek i pan M.

Związek i izba pielęgniarek chcą siatki płac personelu pielęgniarskiego według własnego widzimisię

23 maja 2023 roku – odbyła się manifestacja związku pielęgniarek – OZZPiP. Związek agitował przed sejmem w sprawie projektu ustawy, który przesłał do sejmu. Organizował akcję poparcia – zbiórkę podpisów. Zebrano wymagane ponad 100 tys.

Co niesie projekt związkowy pielęgniarkom i położnym z grupy 6? Niesprawiedliwość i upokorzenie. Łamanie prawa pracy.

Dlaczego? Według związku pielęgniarka i położna, która z grupy 6 ma zarabiać mniej o 2 tys. PLN brutto brutto od pielęgniarki z grupy 2. Te dwie grupy pielęgniarek wykonują te same czynności zawodowe oraz posiadają ten sam zakres odpowiedzialności zawodowej. Reasumując: te same uprawnienia zawodowe.

Ogólnopolski Portal Pielęgniarek o Położnych od lat walczy z niesprawiedliwym podziałem pielęgniarek na grupy. Sprzeciwia się nierównemu traktowaniu w zatrudnieniu osób zaszeregowanych do grupy 6.

Mamy jeszcze jeden zasadniczy argument na poparcie naszego stanowiska. Wyroki sądów, które przyznają pielęgniarkom z grupy 6 odszkodowania za dyskryminację płacową.

Dziennikarz uczy pana M warsztatu dziennikarskiego…

Nic dziwnego, że portal jest nieustannym celem ataków różnych środowisk, którym nie odpowiada krytyka efektów „radosnej twórczości” zarówno strony rządowej oraz związkowej i izbowej.

Poniżej prezentujemy fragment wypowiedzi pana Ireneusza Dzieszko, która została wyemitowana w dniu 20 maja 2023 roku jako materiał video. Na 3 dni przed manifestacją związku pielęgniarek w Warszawie.

Cytujemy…

(…) Chyba wszyscy dorośli ludzie w Polsce znają ten budynek za moimi plecami. Jestem w Sejmie, Warszawa. Dzisiaj jest 20 maja 2023 r. Jestem tu dzisiaj trochę z innych powodów, ale korzystając z okazji, że jestem w Warszawie chcę zapowiedzieć wszystkim, że we wtorek 23 maja właśnie w tym miejscu, na tym skrzyżowaniu i w tej okolicy odbędzie się kolejna manifestacja organizowana przez Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych, tu pod pomnikiem Armii Krajowej, na tym skwerze i na okolicznym skrzyżowaniu.

Odbędzie się kolejna manifestacja dotycząca tego, co od kilku lat jest wciąż niezałatwionym problemem największej grupy zawodowej w Polskiej ochronie zdrowia czyli grupie zawodowej pielęgniarek i położnych, która to grupa jest traktowana przez ministerstwo, bo to oni wymyślają te głupie pomysły jest po prostu traktowana w sposób uwłaczający godności ludzkiej. Tak się nie powinno traktować żadnego pracownika i ministerstwo nie powinno takich rzeczy robić, jak robi.

Myślę, że we wtorek uda mi się być w Warszawie i być może uda się też nakręcić kilka materiałów z tego, co się będzie działo. Mam nadzieję, że przyłączycie się do tej relacji, a jak wrócę na Podkarpacie to postaram się zrobić taki większy materiał, bo chciałbym żeby też wszyscy poznali prawdziwe przyczyny tych wszystkich protestów, a Paniom pielęgniarkom, Panom pielęgniarzom i położnym życzę żeby nie wierzyli w głupoty, który opisuje pewien portal prowadzony przez pewnego Pana pielęgniarza.

Jestem naprawdę coraz bardziej zdegustowany tym, do czego zdolni są ludzie, którzy uważają się za dziennikarzy jednocześnie będąc członkami tej społeczności zawodowej – to skandal. Ten Portal Ogólnopolski, o którym pewnie wszyscy wiecie i Pan M, którego też pewnie wszyscy znacie jest po prostu… brak słów. To nie jest prasa, to nie są media, to jest jakaś kompletna… brak słów. Nie użyję słów niecenzuralnych, nieparlamentarnych, bo jestem przed Parlamentem więc do zobaczenia wkrótce.

Mam nadzieję, że we wtorek będzie tutaj spora grupa przedstawicieli pielęgniarek i położnych, żeby po prostu pokazać po raz kolejny, że problemy ochrony zdrowia nie są załatwiane, nie są rozwiązywane. Są brutalnie przepychane według pomysłów oderwanych od życia urzędasów z Miodowej. Tak samo jak problemy rolników, problemy wielu osób, które pracują w Polsce i próbują żyć w tym kraju jakoś normalnie.

Do zobaczenia wkrótce, a na pewno we wtorek. We wtorek około południa spodziewajcie się informacji, co się będzie działo właśnie pod Sejmem, w okolicach pomnika Armii Krajowej.

Komentarz redakcji Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych

Wypowiedź pana Ireneusza Dzieszko to kapitalny przykład na poziom debaty publicznej. Może ze względu na bliskość budynku sejmowego zaraził się chorobą, której symptomami są: zero merytorycznych argumentów, stałe obrzucanie epitetami, nieważne co mówi – tylko kto.

Co do „głupot”, o których pan wspomniał w swojej wypowiedzi… Chętnie udzielimy panu korepetycji w zakresie bieżącej sytuacji w zakresie siatki płac personelu pielęgniarskiego, także w kontekście projektu związku pielęgniarek popieranego przez izbę pip.

Natomiast zwrot „urzędasy z miodowej” to super przykład na poziom pana warsztatu dziennikarskiego.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.6 / 5. Ilość głosów: 31

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7796 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Ile czasu jest ważna e recepta? I jak sprawdzić jej ważność?

3 min czytania
Każda recepta – bez względu na to, w jakiej formie została wystawiona, posiada określony termin ważności. Po jego upływie wykupienie leków może…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Wynagrodzenia w izbach pielęgniarek. W 3 lata milion PLN.

1 min czytania
Wynagrodzenia działaczy w izbach pielęgniarskich Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych wielokrotnie podnosiła kwestię zarobków działaczy izby pielęgniarskiej. Horrendalnie wysokie wynagrodzenia były z jednej…
Aktualności

Pielęgniarki opisują początki swojej pracy zawodowej.

1 min czytania
Pielęgniarki o początkach pracy zawodowej Zapytaliśmy pielęgniarki i położne na Facebooku na jakim oddziale zaczynały swoją pracę zawodową? Pojawiło się bardzo dużo…
Komentarze
×
AktualnościNie dla ustawy OZZPiP

Pielęgniarki - koszmarny dzień dla ponad 200 tys. pielęgniarek.