Minister o wzroście pensji pielęgniarek z licencjatem.

1 min czytania
AktualnościNowa siatka płac
Minister o wzroście pensji pielęgniarek z licencjatem.


17 maja 2021 roku – spotkanie władz związku pielęgniarek z ministrem

Na powyższe spotkanie minister zdrowia zaprosił także przedstawicieli związków: NSZZ „Solidarność” i OPZZ. Dlaczego? Bowiem ministerstwo stoi na stanowisku, że te związki też zrzeszają pielęgniarki i położne i dlatego powinny uczestniczyć w przedmiotowym spotkaniu.

Warto nadmienić, że minister zdrowia w ramach pseudo negocjacji o kształcie wynagrodzeń pielęgniarek i położnych, podpisał porozumienie z NSZZ „Solidarność” i OPZZ. Porozumienie to deprecjonuje nasze zawody wobec innych pracowników podmiotów leczniczych.

Wobec takiego stanu rzeczy władze związku oraz izby pip "opuściły spotkanie". 

Rzecznik ministerstwa zdrowia po spotkaniu oświadczył, że resort jest gotowy jeszcze negocjować współczynnik wynagrodzenia dla pielęgniarek z licencjatem. "Chodzi o to, by go podnieść". Takie stanowisko ministra jest niezgodne z ustaleniami z UE, która zrównała kwalifikacje zawodowe pielęgniarki z licencjatem i pielęgniarki absolwentki Liceum Medycznego. To kolejny przejaw dyskryminacji pielęgniarek ze średnim wykształceniem zawodowym.

Obecna sytuacja w zakresie wynagrodzeń pielęgniarek i położnych jest wypadkową, nie tylko sposobu traktowania naszej grupy zawodowej przez ministerstwo zdrowia ale także błędów popełnionych przez związek i izbę pielęgniarek w ostatnich latach. Pani Ptok oraz Małas powinny podać się do dymisji. 

O tej kwestii będzie wiele materiałów w kolejnych tygodniach na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych.

Czytaj więcej w działach:

Nowa siatka płac

       • Dodatki dla pielęgniarek

Mariusz Mielcarek, pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8320 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarki z grupy 7 z pensją grupy 8.

2 min czytania
Senator pyta ministra zdrowia o interpretację siatki płac pielęgniarek Posiedzenie senatu w dniu 21 września 2021 roku. Senator Janusz Pęcherz: Moje oświadczenie…
Aktualności

Związek pielęgniarek do czołgów strzela z procy.

3 min czytania
Minister zdrowia odrywa oskarową rolę Widać, że nad rozpracowaniem protestu medyków pracuje sztab ludzi. Natomiast minister zdrowia odgrywa życiową, można rzec oskarową…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki z licencjatem.

1 min czytania
Praca dla pielęgniarek w przychodni Miejsce pracy: Otwock Zakres obowiązków: opieka nad pacjentami w przychodni Rodzaj umowy: Umowa zlecenie / Umowa o…
Komentarze