Ministerstwo "rekompensaty dla kilku tys. pań pielęgniarek" z 90 szpitali.

2 min czytania
AktualnościRekompensaty dla pielęgniarek
Ministerstwo "rekompensaty dla kilku tys. pań pielęgniarek" z 90 szpitali.


Rekompensata dla pielęgniarki

RadioMaryja.pl – Ponad 31 mln zł przeznaczono na dodatki dla pracowników medycznych, którzy mają kontakt z pacjentami z podejrzeniem lub zakażeniem koronawirusem i pracują tylko w jednym miejscu, by nie stwarzać ryzyka rozprzestrzeniania go – poinformował w środę wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Dodatek otrzymuje personel medyczny bezpośrednio zaangażowany w leczenie pacjentów z COVID-19. Ma to być rekompensata za pracę tylko w placówkach zajmujących się pacjentami zakażonymi lub podejrzewanymi o zakażenie.

„Wypłacono dodatków na kwotę ponad 31 mln zł. Skorzystało z nich ponad 2,5 tys. lekarzy, kilka tys. pań pielęgniarek, ratownicy medyczni. Cały personel medyczny, który był oddelegowany do pracy z pacjentami z koronawirusem miał możliwość skorzystania z tych dodatków. Szpitale z tego skorzystały. Ponad 90 placówek te środki ma już na koncie” – powiedział wiceminister na briefingu w Warszawie.

Z informacji uzyskanych od resortu zdrowia wynika, że dodatki otrzymał personel z 93 szpitali, m.in. ponad 2,5 tys. lekarzy oraz 6,4 tys. pielęgniarek, a także 268 ratowników medycznych i 768 pozostałych zgłoszonych pracowników.

Dodatkowe wynagrodzenie przysługuje osobom, które wykonują zawód medyczny (m.in. lekarze, dentyści, pielęgniarki, ratownicy medyczni), mają bezpośredni kontakt z pacjentami zakażonymi lub podejrzewanymi o zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Wymogiem jest praca w placówkach medycznych, które zajmują się leczeniem chorych na COVID-19 (mowa o szpitalach jednoimiennych lub szpitalach z oddziałem zakaźnym, czyli placówkach wpisanych do wykazu dyrektorów oddziałów wojewódzkich NFZ). Dodatkowe wynagrodzenie przysługuje pracownikom medycznym zatrudnionym na umowę o pracę lub umowę cywilno-prawną.

Szpitale jednoimienne lub szpitale z oddziałami zakaźnymi tworzyły listy stanowisk pracowników medycznych, którzy mają bezpośrednią styczność z pacjentami zarażonymi lub podejrzewanymi o zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Następnie listy te trafiły do właściwego oddziału wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. NFZ weryfikował dane i po pozytywnej weryfikacji dyrektor oddziału podpisywał umowę z placówką medyczną, w której zobowiązał się do przekazania tej placówce środków na dodatkowe wynagrodzenie.

źródło: RadioMaryja.pl

Więcej szczegółowych informacji w sprawie rekompensat dla pielęgniarek w dziale pt. Rekompensaty dla pielęgniarek 


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 1 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7791 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Ministerstwo przeniosło pielęgniarki z licencjatem do innej grupy na wniosek izby i związku.

2 min czytania
Ministerstwo zdrowia o wynagrodzeniach pielęgniarek i położnych Poniżej publikujemy fragment interpelacji do ministra zdrowia w sprawie realizacji Polityki Wieloletniej Państwa na Rzecz…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. 90 PLN/godz. Wymagana specjalizacja i studia.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Klinika, która oferuje zabiegi z zakresu: ortopedii, chirurgii plastycznej, laryngologii poszukuje do pracy pielęgniarki anestezjologicznej. Praca na część…
AktualnościUprawnienia pielęgniarek

Pielęgniarki - minister dookreśli kompetencje z uwzględnieniem poziomu wykształcenia.

2 min czytania
Ministerstwo prowadzi prace mające na celu dookreślenie kompetencji zawodowych pielęgniarek i położnych Dnia 14 kwietnia 2023 r. Posłowie RP – Marcelina Zawisza,…
Komentarze