Niezaszczepiona pielęgniarka napisała do ministra zdrowia.

2 min czytania
AktualnościZakażone pielęgniarki
Niezaszczepiona pielęgniarka napisała do ministra zdrowia.

Pielęgniarka pisze do pielegniarki.info.pl

Szanowny Panie Redaktorze.

W związku z faktem, że jest Pan osobą prężnie działającą w naszej grupie zawodowej, za Pana pośrednictwem chciałabym uzyskać informacje z Ministerstwa Zdrowia na temat obowiązkowych szczepień p.Covid wśród pracowników ochrony zdrowia.

Wg statystyk z różnych stron internetowych poziom zaszczepienia lekarzy wynosi ok. 92%, pielęgniarek ok. 82%.  Wykonując zawód medyczny, każda osoba kieruje się, a na pewno powinna, dobrem pacjentów, w tym ochroną ich życia i zdrowia. Dlatego podejrzewam, że te brakujące procenty do pełnego wyszczepienia medyków są spowodowane PRZECIWWSKAZANIAMI  ZDROWOTNYMI DO SZCZEPIEŃ ZE STRONY PRACOWNIKA.

Wielu wystąpieniach Pan Minister A. Niedzielski podkreśla, że tego typu szczepienia będą obowiązkowe wśród medyków, a co najważniejsze- będą stanowiły podstawę do dopuszczenia do wykonywania pracy. Wstępnie jest wskazana data obowiązywania tego pomysłu od 1.03.2022 roku.

Mam zatem dwa pytania:

  1. Co z personelem medycznym niezaszczepionym, który od grudnia 2021 r.  do końca lutego 2022 roku zostanie zakażony koronawirusem? Przecież wszelkie wytyczne  ekspertów mówią, że szczepionkę można przyjąć dopiero 6 miesięcy po przechorowaniu? A przecież  mamy obecnie duże wskaźniki zachorowalności na Covid-19 i  przed nami jeszcze święta Bożego Narodzenia i Sylwester.
  2. Co z pracownikami, którzy mają przeciwwskazania zdrowotne do tej szczepionki? Czy muszą odejść z zawodu? Czy za odejście z zawodu Pan Minister planuje wypłacić rekompensatę za każdy brakujący rok do emerytury wg obowiązujących wynagrodzeń wynikających z ustawy o najniższym wynagrodzeniu pracowników ochrony zdrowia? Czy takie osoby będa miały jakieś ministerialne “zwolnienia z obowiązku szczepień”? Czy Pan Minister przewidział ewentualne skutki swojej decyzji w obsadzie kadrowej, która już i tak jest zdecydowanie za niska i doprowadziła do zniesienia norm zatrudnienia w grupie pielęgniarek, a co za tym idzie- brakiem dostępu do opieki pielęgniarskiej oraz obniżonej jakości usług ?

Pielęgniarka apeluje o nieszkalowanie niezaszczepionych pielęgniarek

Byłabym wdzięczna za pomoc w otrzymaniu odpowiedzi, a przede wszystkim prosiłabym przedstawicieli zawodów medycznych o nieszkalowanie osób niezaszczepionych w tej grupie, bo czasem zbyt szybko wydaje się niesprawiedliwą opinię o swoich koleżankach i kolegach po fachu, podejrzewając ich o udział w teoriach spiskowych. Czasem prawda leży po stronie zdrowotnej.

Pytająca pielęgniarka.

Dane autorki korespondencji do wiadomości Portalu.
Zachowano oryginalną pisownię

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.4 / 5. Ilość głosów: 89

Bądź pierwszym, który oceni wpis

129 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płac

Pielęgniarki – podwyżki w grupie 9.

2 min czytania
Obecne wynagrodzenie zasadnicze pielęgniarek ze średnim wykształceniem zawodowym W kolejnym artykule poświęconym nowej siatce płac wynagrodzeń pielęgniarek i położnych 2022 zajmiemy się…
AktualnościOrzecznictwo sądowe

Pielęgniarki – sądowy epilog podłączenia butli z tlenem.

6 min czytania
Podłączenie butli z tlenem a praktyka zawodowa pielęgniarek Fragment uzasadnienia wyroku Sądu Okręgowego z dnia 29 listopada 2021 roku. Wyrokiem z dnia…
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Pielęgniarki – prawie 4 tys. wniosków w sprawie specjalizacji.

2 min czytania
Specjalizacje pielęgniarek Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych opublikowało dane dotyczące szkoleń pielęgniarek i położnych, w zakresie liczby osób które przystąpią do…
Komentarze
×
AktualnościNowa siatka płac

Kwoty ustawowej podwyżki dla pielęgniarek w przyszłym roku.