OZZPiP – różnica 2 tys. pomiędzy grupami już nie dyskryminuje.

2 min czytania
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek
OZZPiP – różnica 2 tys. pomiędzy grupami już nie dyskryminuje.

Projekt ustawy o wynagrodzeniach autorstwa Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych

W dniu wczorajszym (13 marca 2023 roku) na stronie internetowej OZZPiP ujawniono projekt ustawy zmieniającej zasady wynagradzania personelu medycznego.

Dlaczego po raz kolejny związek nie przeprowadził szerokich konsultacji proponowanych zmian w ustawie o wynagrodzeniach zasadniczych w podmiotach leczniczych pozostanie tajemnicą OZZPiP.

W każdym razie związek uznał, że nie nie ma potrzeby szerokiej dyskusji nad propozycjami zmian siatki płac i przesłał projekt ustawy do sejmu.

Pielęgniarki mają teraz podpisać projekt ustawy. Nie dyskutować! Związek wie co dobre dla pielęgniarek i położnych.

Teraz związek zwraca się z wnioskiem o podpisywanie projektu ustawy. I zachwala swoje rozwiązania płacowe.

Na stronie internetowej związku napisano: „ponieważ Ministerstwo Zdrowia w dalszym ciągu nie chce i nie potrafi naprawić złych zapisów ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników w podmiotach leczniczych, Zarząd Krajowy OZZPiP podjął decyzję o wystąpieniu z obywatelską inicjatywą ustawodawczą, która powstrzyma dalszą degradację i dyskryminację zawodową pielęgniarek i położnych w Polsce”.

OZZPiP informuje, że ruszyła zbiórka podpisów. Musi ich zebrać 100 tys. aby projektem zajął się sejm. Paradoksalnie zbieranie podpisów zostanie przeprowadzone pod hasłem: Stop degradacji – Stop dyskryminacji.

Dyskryminacja przez ministra zdrowia jest godna potępienia. Natomiast nie zwalczymy jej dyskryminacją zaproponowaną przez OZZPiP

Związek jak w reklamach towarów dużą czcionką zachęca pielęgniarki i położne:

W celu zmniejszenia różnic płacowych apelujemy o podpisywanie się pod naszym projektem oraz włączenie się w akcję zbierania podpisów pod tą inicjatywą. (…) Celem zmian zawartych w projekcie jest: podniesienie współczynników pracy dla 5 i 6 grupy zawodowe”.

Natomiast nie informuje wprost jaką różnicę w wynagrodzeniach proponuje pomiędzy grupą 6 a 2.

Ogólnopolski Portal Pielęgniarek i Położnych informuje zatem, że związek zmniejsza tą różnicę. Od 1 lipca ta różnica w wynagrodzeniu ma wynosić zgodnie z zapowiedziami ministra zdrowia 3,5 tys. PLN. Natomiast związek proponuje różnicę zmniejszyć 2,0 tys. PLN.

Łaskawe pany…

Przedziwne, że w walce z dyskryminacją związek proponuje rozwiązania płacowe, które… dyskryminują.

Do tej pory OZZPiP informował, że to minister zdrowia jest autorem ustawy, która dyskryminuje pielęgniarki. Natomiast od 13 marca 2023 roku związek jest autorem projektu ustawy, która dyskryminuje pielęgniarki i położne. Z grupy 6 siatki płac. Osoby z tytułem licencjata oraz absolwentki LM i SM. Czyli ponad 100 tys. pielęgniarek i położnych.

Dlatego nie można złożyć podpisu pod projektem ustawy, która dyskryminuje. Trzeba się temu także sprzeciwić! W jaki sposób? Podpisując petycję do Pani Krystyny Ptok – autorki dyskryminujących przepisów.

Jak podpisać petycję – także nie podając swoich danych osobowych – anonimowo? Wszelkie informacje o petycji można uzyskać po kliknięciu w poniższą grafikę.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.2 / 5. Ilość głosów: 63

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7700 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Skuteczne sposoby na blizny

2 min czytania
Blizny to bardzo nieestetyczne defekty kosmetyczne, których czasami bardzo trudno się pozbyć. Powstają na skutek urazów mechanicznych bądź oparzenia skóry. Niosą ze…
Aktualności

Pielęgniarka zaobserwowała na kardiomonitorze liczne zakłócenia. To był początek tragedii.

2 min czytania
Dramat w jednym ze szpitali Portal igryfino.pl zamieścił w dniu 26 marca 2023 roku poniższą informację. Zdarzenie miało miejsce 23 marca 2023…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki na obozie harcerskim. Zobacz terminy i zakres obowiązków.

1 min czytania
Dodatkowa praca dla pielęgniarki Wkrótce wkroczymy w okres wakacyjny, a w związku z tym w wyszukiwarce ofert pracy coraz częściej możemy zauważyć…
Komentarze
×
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Nie dla projektu ustawy OZZPiP o wynagrodzeniach personelu pielęgniarskiego.