Pielęgniarka: 47 lat pracy w zawodzie i zero reakcji ze strony dyrekcji, związków zawodowych.

1 min czytania
Aktualności
Pielęgniarka: 47 lat pracy w zawodzie i zero reakcji ze strony dyrekcji, związków zawodowych.

Dyskusje wśród pielęgniarek

Na naszym facebookowym fanpage na Facebooku zamieściliśmy poniższy post. Wzbudził on duże poruszenie. Poniżej przedstawiamy kilka wybranych komentarzy zamieszczonych przez pielęgniarki.

  • Przykre, bardzo. Wielki szacunek dla Ciebie, Tyle lat w zwodzie to wielki sukces! Ja Cię doceniam bardzo!
  • Taka jest prawda, ja też przepracowałam 40 lat w anestezjologii i IT i też echo, ani słowa, co dopiero o jakimś kwiatku można pomarzyć.
  • Chciałabym doczekać czasów kiedy ten sztuczny, nikomu niepotrzebny twór zostanie zlikwidowany.
  • Myślę, że takich przykładów jest bardzo dużo. Podobna moja sytuacja… 47 lat pracy w zawodzie i zero reakcji ze strony dyrekcji, związków zawodowych… Jak napisałam maila do izb – tak nikt nie odpisał.
  • Koleżanki moje, które przeszły trochę wcześniej na emeryturę – podobnie…

Pielęgniarka: emerytura po 35-40 latach pracy to dramat

  • Jak pracujemy, to wszyscy wymagają od nas obowiązku wykonania pracy, nawet poddaństwa… Jak odchodzimy – nawet słowa dziękuję nie słyszymy. Przykre… A jeszcze pochwalcie się kwotą EMERYTURY po 35-40 latach ciężkiej pracy w systemie zmianowym w święta i nocki – to jest dramat – nie mogłam uwierzyć w wyliczenie ZUSu.
  • Przecież Izba nie wie, kto odchodzi na emeryturę. To pełnomocnik lub delegat do Izby wnioskuje o wystawienie podziękowania dla odchodzącej osoby na emeryturę. Z mojej Izby otrzymujemy przepiękne podziękowania oraz w prezencie książkę. Ja przez wiele lat będąc pełnomocnikiem występowałam o takie podziękowanie kilkanaście razy. To ja czuwałam nad tym, żeby dziewczyna otrzymała taką nagrodę. Występowałam, odbierałam. Czasami osobiście wręczałam lub Pielęgniarka Naczelna.
  • Ale co tu mówić jak jest Dzień Pielęgniarki to na uroczystości zaprasza się lekarzy, a dla pielęgniarek jedno zaproszenie na oddział. A o emerytkach po prostu zapomina się. Taka jest prawda.

źródło: pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.6 / 5. Ilość głosów: 145

Bądź pierwszym, który oceni wpis

536 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki ostrzegały. Ale Zespół Trójstronny wiedział lepiej.

2 min czytania
Dobrze, że te słowa padły… gdyż ukazują role jaką odegrał Zespół w lansowaniu radosnej twórczości legislacyjnej w zakresie wynagrodzeń pielęgniarek, której skutkiem…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Umowa o pracę. Kontrakt 55- 65 PLN/godz.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Dom opieki dla seniorów we Wrocławiu, gdzie poza domem opieki funkcjonują Mieszkania dla Seniorów oraz Centrum Alzheimera poszukuje…
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Na kurs specjalistyczny dla pielęgniarek zapisało się ponad 700 osób.

1 min czytania
Kurs specjalistyczny dla pielęgniarek Według danych prezentowanych na stronie internetowej Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych w Warszawie dowiadujemy się, że kurs specjalistyczny, któremu…
Komentarze