Pielęgniarka o zapomogach dla zakażonych pielęgniarek i położnych.

1 min czytania
AktualnościZakażone pielęgniarki
Pielęgniarka o zapomogach dla zakażonych pielęgniarek i położnych.

Zapomogi dla zakażonych pielęgniarek

Przesyłam krótką informację dotyczące odmowy udzielenia zapomóg socjalnych w przypadku zakażenia wirusem w OIPIP w Poznaniu. Odmowa przyznania zapomogi nie zawiera żadnej podstawy prawnej!

Pandemia dotyka również pielęgniarki pracujące w POZ. Pielęgniarki rodzinne i pielęgniarki w środowisku nauczania i wychowania zmagają się na co dzień z pacjentami z objawami grypy, wysokiej temperatury oraz zakażonymi. Często dochodzi do zakażeń, pomimo zachowania reżimu sanitarnego. 

Natomiast duża grupa tych pielęgniarek jest już w wieku emerytalnym. 

Okręgowa izba w Poznaniu jako jedna z ostatnich w Polsce, po nacisku środowiska zawodowego uchwaliła regulamin dotyczący  przyznania zapomóg z tytułu zakażenia wirusem Covid-19. 

W jednym z punktów regulaminu wyraźnie wskazuje się na obowiązek przedłożenia zwolnienia L4 – minimum 21 dni. Ten punkt dyskwalifikuje dużą grupę pielęgniarek będących już na świadczeniach emerytalnych, ale czynnych zawodowo!  A przecież to nie długość L4 świadczy o przebiegu zakażenia. 

Śledząc regulaminy dotyczące podziału środków zapomogowych w innych izbach w Polsce, nie dostrzegłam tak daleko idącej niesprawiedliwości. Brak transparentności regulaminów w skali kraju powoduje głębokie poczucie podziału środowiska.

Dyskryminacja pielęgniarek ze względu wiek i formę wykonywania zawodu powoduje poczucie wykluczenia.

Dane autora do wiadomości redakcji.

Wybrała: Daria Hoffa

Apel Redakcji Portalu Pielęgniarek i Położnych

Apelujemy do pielęgniarek i położnych o przekazywanie do redakcji Portalu informacji w sprawie bieżącej sytuacji w Waszych zakładach pracy, w kontekście warunków wykonywania praktyki zawodowej oraz wynagrodzeń w okresie pandemii.

Informacje prosimy przekazywać na adres meilowy: [email protected].
Wasze wiadomości będziemy publikować na Portalu. Jednocześnie informujemy, że dane osobowe, pozostaną do wiadomości redakcji.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8016 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

"Pielęgniarki tylko siedzą i piją kawę." Komentarze środowiska pielęgniarskiego.

2 min czytania
Pielęgniarki o stereotypach Pielęgniarka pracująca w przychodni napisała nam o jednej z sytuacji, która miała miejsce z pacjentką. Niestety od 43 lat…
AktualnościOferty pracy

Praca dla położnej. 126–196 zł/godz. brutto.

1 min czytania
Oferta pracy dla położnych Poszukiwana położna do wizyt domowych do współpracy. Praca w elastycznym wymiarze godzinowym do indywidualnego ustalenia. Wynagrodzenie: 126 –…
AktualnościOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarka zdradziła ile zarabia na rękę.

2 min czytania
Obecne wynagrodzenia pielęgniarek zatrudnionych w podmiotach leczniczych W artykule pt. Dyrektor do pielęgniarek: nie wyrażałem zgody na podwyższanie kwalifikacji. To za nie…
Komentarze