Pielęgniarka o zapomogach dla zakażonych pielęgniarek i położnych.

1 min czytania
AktualnościZakażone pielęgniarki
Pielęgniarka o zapomogach dla zakażonych pielęgniarek i położnych.

Zapomogi dla zakażonych pielęgniarek

Przesyłam krótką informację dotyczące odmowy udzielenia zapomóg socjalnych w przypadku zakażenia wirusem w OIPIP w Poznaniu. Odmowa przyznania zapomogi nie zawiera żadnej podstawy prawnej!

Pandemia dotyka również pielęgniarki pracujące w POZ. Pielęgniarki rodzinne i pielęgniarki w środowisku nauczania i wychowania zmagają się na co dzień z pacjentami z objawami grypy, wysokiej temperatury oraz zakażonymi. Często dochodzi do zakażeń, pomimo zachowania reżimu sanitarnego. 

Natomiast duża grupa tych pielęgniarek jest już w wieku emerytalnym. 

Okręgowa izba w Poznaniu jako jedna z ostatnich w Polsce, po nacisku środowiska zawodowego uchwaliła regulamin dotyczący  przyznania zapomóg z tytułu zakażenia wirusem Covid-19. 

W jednym z punktów regulaminu wyraźnie wskazuje się na obowiązek przedłożenia zwolnienia L4 – minimum 21 dni. Ten punkt dyskwalifikuje dużą grupę pielęgniarek będących już na świadczeniach emerytalnych, ale czynnych zawodowo!  A przecież to nie długość L4 świadczy o przebiegu zakażenia. 

Śledząc regulaminy dotyczące podziału środków zapomogowych w innych izbach w Polsce, nie dostrzegłam tak daleko idącej niesprawiedliwości. Brak transparentności regulaminów w skali kraju powoduje głębokie poczucie podziału środowiska.

Dyskryminacja pielęgniarek ze względu wiek i formę wykonywania zawodu powoduje poczucie wykluczenia.

Dane autora do wiadomości redakcji.

Wybrała: Daria Hoffa

Apel Redakcji Portalu Pielęgniarek i Położnych

Apelujemy do pielęgniarek i położnych o przekazywanie do redakcji Portalu informacji w sprawie bieżącej sytuacji w Waszych zakładach pracy, w kontekście warunków wykonywania praktyki zawodowej oraz wynagrodzeń w okresie pandemii.

Informacje prosimy przekazywać na adres meilowy: [email protected]
Wasze wiadomości będziemy publikować na Portalu. Jednocześnie informujemy, że dane osobowe, pozostaną do wiadomości redakcji.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7606 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Pielęgniarka Józefa Szczurek-Żelazko w poszukiwaniu świadomości o płacach pielęgniarek.

2 min czytania
Pielęgniarka Józefa Szczurek-Żelazko autorką skandalicznych zapisów siatki płac pielęgniarek i położnych Najpierw ta pani coś wymyśliła, potem autorytatywnie wprowadziła w życie. Była…
Aktualności

Pielęgniarki pracujące za granicą o 24-godzinnych dyżurach.

2 min czytania
Pielęgniarki o pracy dobowej za granicą Praca pielęgniarek w systemie 24-godzinnym ma swoich zwolenników oraz rzesze osób, które zwracają uwagę na bezpieczeństwo…
Aktualności

Wiedza pielęgniarek na temat lewokomorowej niewydolności serca.

1 min czytania
Badania ankietowe wśród pielęgniarek i położnych Do redakcji pielegniarki.info.pl bardzo często zgłaszają się studenci pielęgniarstwa i położnictwa z prośbą o publikację kwestionariuszy…
Komentarze