Pielęgniarka: „po 36 latach pracy należy mi się urlop zdrowotny!”

2 min czytania
Aktualności
Pielęgniarka: „po 36 latach pracy należy mi się urlop zdrowotny!”

Praca pielęgniarek

Pod jednym z postów zamieszczonych na Facebooku Portalu pojawił się poniższy komentarz. Temat urlopu zdrowotnego dla pielęgniarek wraca, jak bumerang i zawsze wzbudza dużo emocji.

20 lat pracowałam z chorymi dziećmi, w tym z dziećmi chorymi na mukowiscydozę, które w szpitalu mieszkały, uczyły się, niektóre kończyły szkołę szpitalną, niektóre umierały wcześniej. Były takie, którym udało osiągnąć się pełnoletność, nasze Agatki, Madzie, Karolinki, Michałki, Bartki… Ale też już odeszły. Czy moja praca jest mniej stresująca od pracy nauczyciela? Osobiście bardzo szanuję pracę nauczycieli. Jednak ja, pielęgniarka, z chorymi dziećmi pracowałam średnio 168 godzin w miesiącu, na 12 godzinnych dyżurach. To trochę więcej niż 18 godzin tygodniowo. Tak! Uważam, że należy mi się urlop zdrowotny po 36 latach pracy.

pielęgniarka

Komentarz pielęgniarki wywołał dyskusję. Poniżej kilka zamieszczonych innych opinii w tym temacie.

  • Jak same o siebie nie zawalczymy żaden rząd o nas nie zadba. Obowiązków przybywa, a praca ciężka, niebezpieczna ,odpowiedzialna, niszcząca psychicznie i fizycznie. Jakie my mamy prawa oprócz prawa wykonywania zawodu?
  • Urlop zdrowotny co kilka lat jest bardzo, bardzo potrzebny, wręcz niezbędny
  • Pracowałam przez 41 lat na internie straciłam zdrowie nasza praca jest bardzo ciężka ale tego nikt nie docenia
  • Od zawsze powinno to funkcjonować. Szczególnie przy wieloletniej pracy zmianowej
  • Mówi się o tym od kilkunastu lat.. A Izby dalej nie potrafią tego wywalczyć dla nas..
  • I właśnie dlatego porzuciłam pielęgniarstwo w Polsce, bo to jest nic innego jak psychiczne i fizyczne zajeżdżanie siebie. Wiele rzeczy dałoby się ulepszyć, ale nikt nie chce pomóc. Zero ułatwienia w postaci ślizgów czy podnośników, praca w wymuszonych pozycjach, brak odpowiedniej ilości personelu pielęgniarskiego oraz pomocniczego, mobbing, pomiatanie przez pacjentów i rodziny. Każdy kto sobie powtarza, że w polskim pielęgniarstwie coś się zmieni jest albo naiwnym marzycielem albo w fazie dużego wyparcia. Trzymajcie się tam ciepło, a jeśli ktoś ma wątpliwości czy wyjechać czy nie to powiem jedno- wyjechać i nie będziecie żałować! Życie i zdrowie ma się jedno i do momentu aż my o to nie zadbamy nie zrobi tego nikt.

źródło: pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.6 / 5. Ilość głosów: 182

Bądź pierwszym, który oceni wpis

592 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Pracodawca zapewnia "konkurencyjne i atrakcyjne wynagrodzenie pakietowe".

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Nowatorska Klinika Medycyny Estetycznej premium, działającą w dziedzinie transplantacji włosów i trychologii, medycyny estetycznej, a także kosmetologii, chirurgii…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - wynagrodzenie zasadnicze od 1 stycznia 2025 r.

1 min czytania
Wynagrodzenia pielęgniarek – propozycja ministerstwa W poniższym artykule, który pochodzi z lipcowego wydania Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych zajmiemy się tematem związanym…
Aktualności

Pielęgniarki liczą czas do emerytury.

2 min czytania
Komentarze pielęgniarek Poniżej zamieszczamy kilka wybranych komentarzy zamieszczonych na profilu na Facebooku pod cytatem jednej z pielęgniarek. Pielęgniarka: Liczę już lata do…
Komentarze