Pielęgniarka prosi o pomoc w badaniu skali zaburzeń snu wśród personelu pielęgniarskiego.

1 min czytania
AktualnościBadania w pielęgniarstwie
Pielęgniarka prosi o pomoc w badaniu skali zaburzeń snu wśród personelu pielęgniarskiego.

Zaburzenia snu wśród personelu pielęgniarskiego

Ogólnopolski Portal Pielęgniarek i Położnych chętnie angażuje się w pomoc pielęgniarkom i położnym dotyczącą pozyskiwania informacji do ankiet związanych z projektami badawczymi, pracami magisterskimi w temacie pielęgniarstwa i położnictwa. Nasza Społeczność pozwala na uzyskanie szerszego obrazu nakreślonego problemu.

Poniżej publikujemy ankietę autorstwa studentki II roku studiów na kierunku pielęgniarstwo w jednej z dolnośląskich uczelni. Studentka prowadzi badania na temat zaburzeń snu wśród personelu pielęgniarskiego.

Poniżej prezentujemy wiadomość autorki ankiety.

Temat ten jest dla mnie szczególnie bliski, ponieważ jestem też pielęgniarką pracującą w zawodzie 27 lat. Przez cały ten okres pracowałam w systemie zmianowym obejmującym również dyżury nocne na oddziale zabiegowym.

Poprzez ankietę, chcę zbadać czy pielęgniarki i pielęgniarze są narażeni na zaburzenia snu i jakie czynniki mogą mieć na to wpływ. Ja uważam, że jednym z czynników jest praca w trybie nocnym.

Obecnie podnoszę swoje kwalifikacje. Przygotowuję się do pisania pracy magisterskiej na wyżej wymieniony temat. Opracowałam ankietę stanowiącą narzędzie mojej pracy. Ankieta zawiera pytania metryczkowe, ateńską skalę bezsenności oraz kwestionariusz jakości snu Pittsburgha. Wypełnienie kwestionariuszy zajmuje ok. 5 minut.

Badanie jest anonimowe i dobrowolne. Uzyskane informacje będą wykorzystane wyłącznie do celów naukowych. Zwracam się z prośbą do środowiska pielęgniarskiego o wypełnienie niżej zamieszczonej ankiety. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i udział w moim badaniu.

Ankieta na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych

Osoby, które są zainteresowane zamieszczeniem ankiety na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych, powinny przesłać informacje zawierającą co najmniej 1500 znaków, opisującą cel pracy oraz istotę badania (na adres e-mail: [email protected]). Po spełnieniu powyższego warunku, ankieta zostanie zamieszczona na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych. Informujemy, że w pierwszej kolejności zostaną opublikowane ankiety, dotyczące szczególnie pracy pielęgniarek i położnych oraz pielęgniarstwa.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 5

Bądź pierwszym, który oceni wpis

1082 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Gazeta Pielęgniarek i Położnych - wydanie czerwiec 2024 r.

2 min czytania
Czerwcowe wydanie miesięcznika branżowego dla personelu pielęgniarskiego Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych każdego miesiąca trafia do ponad 500 szpitali w całej Polsce….
Aktualności

Wyczerpanie nerwowe

2 min czytania
W języku potocznym mówi się, że ktoś jest wyczerpany po ciężkim dniu w pracy, długiej podróży czy nieprzespanej nocy. Jednak nie zawsze…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Odszkodowania dla pielęgniarek – wzór uzasadnienia pozwu.

3 min czytania
Uzasadnienie pozwu sądowego pielęgniarki przeciwko pracodawcy w sprawie nierównego traktowania w zatrudnieniu… W związku z licznymi zapytaniami do redakcji Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek…
Komentarze