Pielęgniarka prosi pielęgniarki o pomoc.

1 min czytania
Aktualności
Pielęgniarka prosi pielęgniarki o pomoc.

Praca pielęgniarek z pacjentami COVID-19

Mam na imię Joanna i jestem studentką wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku pielęgniarstwo studia drugiego stopnia. Obecnie piszę pracę magisterską pod tytułem: „Wpływ pandemii COVID-19 na postawy pielęgniarek wobec pacjenta zakażonego SARS-CoV-2”.

W okresie pandemii COVID-19 struktura działalności oddziałów szpitalnych szybko się zmieniała. Ta nowa jednostka choroba zaskoczyła pracowników ochrony zdrowia. Infekcja wirusem SARS-CoV-2, która swoją niejednorodną prezentacją kliniczną, szeroką i dynamiczną, od bezobjawowej do krytycznej choroby prowadzącej do hospitalizacji i zgonu; stała się wyzwaniem diagnostycznym i terapeutycznym. Wraz z wieloma innymi czynnikami wywołała stres i niepokój również u pielęgniarek i pielęgniarzy. Wielu pracowników służby zdrowia odczuwało duży lęk i obawę o zdrowie własne i rodziny co mogło wpłynąć na dystans do hospitalizowanych pacjentów z COVID-19. Moja praca ma na celu zbadanie obaw pielęgniarek i pielęgniarzy w kontekście pandemii COVID-19 analizując początkowy jej etap od marca 2020 roku do marca 2021 roku oraz ocenę, czy praca w tak trudnych warunkach miała wpływ na ich postawę i podejście do pacjentów zakażonych SARS-CoV-2. Zrozumienie wpływu, jaki choroba COVID-19 miał na pracownika zespołu interdyscyplinarnego pierwszej linii w walce z pandemią.

Pielęgniarka prosi o pomoc

Chciałabym bardzo prosić Państwa o pomoc i wzięcie udziału w badaniu poprzez wypełnienie poniższego kwestionariusza, który stanowi narzędzie badawcze mojej pracy magisterskiej, ankieta skierowana jest do personelu pracującego z pacjentem zakażonym SARS-CoV-2.

Ankieta składa się z 40 pytań. Pierwsza część służy zebraniu danych socjodemograficznych, celem zbiorczego scharakteryzowania grupy badanej, pozostałe pytania to wyrażenie spostrzeżeń na temat organizacji pracy oraz opieki nad pacjentem zakażonym SARS-CoV-2 w początkowym okresie pandemii COVID-19 (od marca 2020 roku do marca 2021 roku). Udzielenie odpowiedzi na pytania zawarte w ankiecie nie powinno zająć więcej niż 7 minut.

Ankieta jest w całości anonimowa, po przesłaniu odpowiedzi nie ma żadnej możliwości identyfikacji danych osobowych. Wypełnienie kwestionariusza jest jednoznaczne ze zgodą na udział w badaniu. Zebrane dane posłużą mi wyłącznie do napisania pracy magisterskiej.

Pozdrawiam

Joanna O.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 1 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

368 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Pielęgniarka Józefa Szczurek-Żelazko w poszukiwaniu świadomości o płacach pielęgniarek.

2 min czytania
Pielęgniarka Józefa Szczurek-Żelazko autorką skandalicznych zapisów siatki płac pielęgniarek i położnych Najpierw ta pani coś wymyśliła, potem autorytatywnie wprowadziła w życie. Była…
Aktualności

Pielęgniarki pracujące za granicą o 24-godzinnych dyżurach.

2 min czytania
Pielęgniarki o pracy dobowej za granicą Praca pielęgniarek w systemie 24-godzinnym ma swoich zwolenników oraz rzesze osób, które zwracają uwagę na bezpieczeństwo…
Aktualności

Wiedza pielęgniarek na temat lewokomorowej niewydolności serca.

1 min czytania
Badania ankietowe wśród pielęgniarek i położnych Do redakcji pielegniarki.info.pl bardzo często zgłaszają się studenci pielęgniarstwa i położnictwa z prośbą o publikację kwestionariuszy…
Komentarze
×
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - szpital nie wypłaci całego wynagrodzenia.