Pielęgniarka: szpitalne mundurki są fatalne.

2 min czytania
AktualnościPraktyka zawodowaSklep Pielęgniarek i Położnych
Pielęgniarka: szpitalne mundurki są fatalne.

Pielęgniarski punkt widzenia

W miniony weekend na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych opublikowaliśmy artykuł dotyczący odzieży medycznej, którą pielęgniarki i położne otrzymują od pracodawcy. Niektóre z nich uważają, że pracodawca powinien wyposażyć swoich pracowników w odpowiednią odzież, zwracając uwagę na komfort i aspekt wizualny. Przeczytaj artykuł.

 Post na fanpage’u Portalu, prowadzący do artykułu dotarł do prawie 40 tys. pielęgniarek.

Komentarze na pielegniarki.info.pl

Pielęgniarki i położne pozostawiły pod nim także komentarze. Poniżej przytaczamy kilka z nich, zachowując oryginalne brzmienie.

– Mundurki, których nie da się nosić, trzeba kupić sobie za niemałe pieniądze, by przez tyle godzin móc normalnie funkcjonować.

– Mundurki to dramat! W zimie zimno, latem gorąco, jakość materiału to porażka. Niestety trzeba kupić sobie samemu, aby komfortowo i higienicznie się ubrać.

– A ja Was zaskoczę, mój pracodawca co rok daje fartuchy lub bluzy ze spodniami i buty. I raz w miesiącu jest pralnia.

– Mundurki kupuję sobie sama… lubię czuć się komfortowo i ładnie wyglądać w pracy. Odzież od pracodawcy nie nadaje się do noszenia… a buty przydają się do pracy w ogrodzie!

– My mamy co roku, ale są to parciane worki, delikatnie mówiąc. I tak każdy kupuje, jak chce przetrwać 12 h i nie zadrapać się do krwi.

Pielęgniarka: Baśń… o odzieży medycznej od pracodawcy

– Od pracodawcy? Masakra, w trakcie prawie 18 lat nie dostałam ani jednego fartucha. Kupowałam sama albo dostawałam od przedstawicieli. W obecnej pracy kupuje fartuch sama, a pracodawca zwraca mi koszty.

– Mundurków od pracodawcy nie da się nosić. Wymiary inne, niż podane do mierzenia, więc nie pasują. Okropnie uszyte. Materiały często nie nadają się do noszenia. Po prostu tragedia! Buty od pracodawcy mało która nosi, jesteśmy starsze i często mamy halluksy i palce młoteczkowate, a te buty są niewygodne, powodują odciski. Tragedia! Wszystko kupuje sama, czasem udaje się coś kupić w lumpeksie. Sama również piorę w domu.

– Nie pamiętam, kiedy pobierałam odzież medyczną , nigdy nie ma mojego rozmiaru. Kiedyś usłyszałam od Pani, że przecież mogę wziąć rozmiar 40 i zmniejszyć do 36… Powinniśmy dostawać kasę na mundurki, wtedy każda z nas nosiłaby taki, jak lubi w swoim rozmiarze.

– Jaka odzież medyczna? Są szpitale, które oferują odzież, po upomnieniu się, i tylko raz. Można zaoszczędzić na pracowniku, można.

– Baśń… o odzieży medycznej od pracodawcy.

źródło: Facebook Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych

Odzież medyczna w Sklepie Pielęgniarek i Położnych

Jeśli także otrzymujesz od pracodawcy odzież medyczną wątpliwej jakości – koniecznie zajrzuj do Sklepu Pielęgniarek i Położnych i wybierz dla siebie odzież do pracy, w której poczujesz się wyjątkowo. Nasza odzież jest produkowana w Polsce. Dobra jakość i w przystępna cena.

Odzież medyczna dostępna w naszym Sklepie zapewnia swobodę ruchów, co jest bardzo istotne w pracy pielęgniarki i położnej.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 11

Bądź pierwszym, który oceni wpis

618 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Czy Niedzielski zwróci godność zawodową pielęgniarkom z grupy 6?

2 min czytania
Minister zdrowia po 6 latach dostrzegł, że siatka płac pielęgniarek ma wady… Można powiedzieć, że dzień 27 stycznia 2023 roku to taki…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Jaka wysokość odszkodowania dla pielęgniarek i położnych.

2 min czytania
Analiza wysokości odszkodowania dla dyskryminowanych pielęgniarek i położnych z grupy 6 Sprawa dyskryminującej siatki płac nabiera w ostatnich dniach znacznego przyspieszenia. Wbrew…
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych

Top 3 torby pierwszej pomocy dla pielęgniarek.

1 min czytania
Torby pierwszej pomocy dla pielęgniarek. Torba medyczna powinna być podstawowym wyposażeniem każdej pielęgniarki, aby pomieścić wszystkie niezbędne materiały potrzebne do udzielenia pomocy…
Komentarze
×
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarki – na oddziale wybuchł pożar. Jaka była obsada?