Pielęgniarka w niebezpieczeństwie wezwie pomoc breloczkiem.

2 min czytania
Aktualności


Agresja pacjentów wobec pielęgniarek

Szpital Psychiatryczny w Świeciu wprowadza nowe procedury bezpieczeństwa. Wszystko po to, aby bardziej chronić personel lecznicy przed agresją ze strony pacjentów.

Jak dodaje, lecznice testuje obecnie na czterech oddziałach szybki system powiadamiania. – Każda z pań pielęgniarek ma przy sobie guzik w formie breloczka. Po jego naciśnięciu na innym oddziale, znajdującym się w tym samym budynku, jest wydawany dźwięk, aby osoby z tego oddziału mogły ewentualnie przyjść z pomocą lub powiadomić izbę przyjęć – mówi dyrektor. – Na izbie mamy ratownika medycznego, który jest delegowany do tego, aby pomagać naszym pracownikom w czasie takich niepożądanych zdarzeń.

Więcej informacji w sprawie w artykule pt.: Testują szybki system powiadamiania. Po pobiciu pielęgniarek w Świeciu

źródło: radiopik.pl

Więcej informacji sprawie pobicia pielęgniarek znajdziesz w artykule pt.: Dyżurujące pielęgniarki pobite przez nastolatków. "Zawsze można się zwolnić" słyszą pielęgniarki. oraz w artykule pt.: Szok! Związek pielęgniarek dał ministrowi 8 dni.

Komentarz redakcji Ogólnopolskiego portalu pielęgniarek i położnych 

1. Liczba pielęgniarek dyżurujących powinna zapewniać bezpieczeństwo pielęgniarkom a w następnej kolejności pacjentom. 

2. Przycisk na breloczku nie zastąpi odpowiedniej liczby pielęgniarek. Pielęgniarki z innych oddziałów nie powinny opuszczać swoich miejsc pracy.

3. "Przycisk napadowy" na breloczku powinien uruchamiać do działania ludzi z ochrony. Z ochrony a nie osoby z grupami inwalidzkimi zatrudnione na etatach portierów. 

4. Procedura wzywania pomocy powinna obejmować kwestię wezwania na pomoc policji – patrz punkt 5.

5. Alarm podniesiony w ramach procedury pt.: "PIELĘGNIARKA W NIEBEZPIECZEŃSTWIE" powinien być traktowany na równi z alarmem "PALI SIĘ". 

Jak zwykle… diabeł tkwi w szczegółach…

Mariusz Mielcarek 


Zobacz także:

Wynagrodzenia pielęgniarek – izba przystała na powiązanie "dodatku zembali" z zaangażowaniem w pracy oraz opinią pacjentów.

Szef do pielęgniarek: zróbcie "kroplówki z potasem" w klubie sportowym. Odmówiły! Sportowcy przyszli do pielęgniarek.

Pielęgniarka jednozmianowa miała L4. ZUS wypłacił 7 tys. zasiłku. W drugim zakładzie według ZUS-u "świadczyła" pracę, powinna oddać zasiłek. Co na to Sąd?


Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8992 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPraktyka zawodowa

MZ - pielęgniarka zoperuje pacjenta.

2 min czytania
Pielęgniarka – chirurgiczna asysta lekarza Ministerstwo zdrowia w dniu 16 lipca 2021 roku, na stronie legislacja.gov.pl ogłosiło projekt rozporządzenia. Dotyczy on “specjalizacji…
AktualnościOferty pracy

9 tysięcy dla pielęgniarki. Dużo czy mało?

2 min czytania
Praca dla pielęgniarki – różne rodzaje umów W dniu wczorajszym redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przedstawiła analizę ofert pracy zamieszczonych w…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek – przegląd ogłoszeń.

2 min czytania
Praca dla pielęgniarek – wysokość wynagrodzeń w ofertach pracy Publikujemy przegląd ofert pracy dla pielęgniarek, zamieszczonych w Centralnej Bazie Ofert Pracy na…
Komentarze