Pielęgniarka: Warunki nieludzkie, dyżurka 2 na 3 i socjalny w jednym.

1 min czytania
AktualnościKomentarze pielęgniarek i położnych
Pielęgniarka: Warunki nieludzkie, dyżurka 2 na 3 i socjalny w jednym.


Pielęgniarka: Warunki nieludzkie, dyżurka 2 na 3
i socjalny w jednym.

 

  • Warunki nieludzkie, dyżurka 2 na 3 i socjalny w jednym. Wszyscy wchodząc do mini dyżurki zaglądają w talerz, jeżeli znajdziemy czas na jedzenie… Stolik na środku, na nim piszemy dokumentację i spożywamy posiłki, zawsze ekspresowo bo ciągle ktoś wchodzi i coś chce. Nie ma czasu na odzipnięcie, bo jest jak na taśmie w fabryce. Sytuacja się zaostrza, jest coraz gorzej. Natomiast lekarze mają dwa gabinety, każdy ma biurko i jeszcze gabinet poza oddziałem do odpoczynku, oni mogą… mieć normalne warunki. Dodam, że są na kontraktach, a my na umowach o pracę.
     
  • My nie mamy. Siedzimy na korytarzu wśród pacjentów. Tu pracujemy, jemy posiłki wdychając aromaty kału, wymiocin, plwocin, gazów itp.
     
  • Nie. Ale mamy ładny napis "dyżurka pielęgniarek", przed nią blat i w sumie siedzimy na korytarzu – tu jest komputer i tu ogarniamy papiery.

zachowano oryginalną pisownię…

Poniżej więcej komentarzy, zobacz…


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8271 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Gazeta Pielęgniarek i Położnych - wydanie czerwiec 2024 r.

2 min czytania
Czerwcowe wydanie miesięcznika branżowego dla personelu pielęgniarskiego Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych każdego miesiąca trafia do ponad 500 szpitali w całej Polsce….
Aktualności

Wyczerpanie nerwowe

2 min czytania
W języku potocznym mówi się, że ktoś jest wyczerpany po ciężkim dniu w pracy, długiej podróży czy nieprzespanej nocy. Jednak nie zawsze…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Odszkodowania dla pielęgniarek – wzór uzasadnienia pozwu.

3 min czytania
Uzasadnienie pozwu sądowego pielęgniarki przeciwko pracodawcy w sprawie nierównego traktowania w zatrudnieniu… W związku z licznymi zapytaniami do redakcji Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek…
Komentarze