Pielęgniarka – zawód przyszłości.

3 min czytania
Aktualności
Pielęgniarka – zawód przyszłości.

Pielęgniarka – zawód przyszłości

Zapotrzebowanie na pracowników systemu ochrony zdrowia rośnie systematycznie z roku na rok, a deficyt ten dało się odczuć szczególnie w trakcie pandemii koronawirusa COVID-19. Według statystyk na polskim rynku medycznym brakuje obecnie około stu tysięcy pielęgniarek i położnych. To idealny moment, by zdobyć kwalifikacje w tych – cieszących się dużym zaufaniem społecznym – zawodach i wejść na chłonny rynek pracy.

Studia kluczem do sukcesu

Podstawowe kompetencje pielęgniarskie można zdobyć kończąc studia pierwszego stopnia na kierunku pielęgniarstwo. Którą uczelnię jednak wybrać? Najlepiej taką, która w swoim programie kształcenia przewiduje dużo zajęć praktycznych i rozwija kompetencje miękkie, niezbędne do skutecznej pracy z pacjentem. Wymagania takie spełniają studia pielęgniarskie w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, która jako jedyna na polskim rynku oferuje rozszerzony program kształcenia na tym kierunku. Kandydaci na studia w tej uczelni mogą podjąć stacjonarne (dzienne) studia licencjackie studia uzupełniające (tzw. pomostowe) wspomagane internetem (gdzie część wiedzy student zdobywa za pośrednictwem materiałów dostępnych na platformie zdalnego nauczania) oraz studia drugiego stopnia (tryb stacjonarny lub niestacjonarny). AHE w Łodzi oferuje studia pielęgniarskie pierwszego stopnia (licencjackie) i drugiego stopnia (magisterskie), które realizowane są również w warszawskiej filii AHE.

Jedna uczelnia i tak wiele możliwości

Studenci pielęgniarstwa w AHE w Łodzi zdobywają wiedzę i ćwiczą umiejętności praktyczne pod okiem doświadczonych specjalistów zatrudnionych na co dzień na różnych stanowiskach w systemie ochrony zdrowia. Specjalnie dla kierunku pielęgniarstwo AHE w Łodzi powstało nowoczesne Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej (więcej na: http://bityl.pl/SzOzE), w którym nasi studenci uczą się pracy z pacjentem na fantomach i symulatorach, udzielania niezbędnej pomocy medycznej i monitorowania stanu zdrowia. Zdobywaną w toku nauki wiedzę studenci pielęgniarstwa wykorzystują podczas praktyk w placówkach opieki zdrowotnej wielu współpracujących z uczelnią partnerów. Wśród nich znajdują się publiczne i niepubliczne szpitale, klinki i przychodnie. Studenci pielęgniarstwa rozwijają również swoje zdolności komunikacyjne i umiejętności psychologiczne, niezbędne w ich przyszłej pracy zawodowej.

Co po studiach?

Niezależnie od ukończonego stopnia studiów pielęgniarskich, osoby pracujące w sektorze ochrony zdrowia, a jednocześnie chcące dokształcić się lub przebranżowić, mogą skorzystać z oferty studiów podyplomowych prowadzonych przez Centrum Kształcenia Podyplomowego (CKP) działającego w strukturach Akademii.

Nasze studia podyplomowe są skierowane do osób, które m.in.:

• chcą budować swoją karierę w systemie ochrony zdrowia i być na bieżąco ze zmianami, w tym rozwojem nauk czy technologii medycznych;

• potrzebują zdobyć wyższe/nowe kompetencje, jednocześnie pracując zawodowo;

• mieszkają poza granicami kraju;

• szukają nowych wyzwań zawodowych.

Specjalnie dla absolwentów kierunków przygotowujących do pracy w ochronie zdrowia, została stworzona atrakcyjna oferta studiów podyplomowych. Znajdują się w niej takie kierunki, jak: zarządzanie w ochronie zdrowia, koder medyczny, prawo medyczne z elementami bioetyki, dietetyka, logistyka transportu wrażliwych produktów ochrony zdrowia we współpracy z The International Air Transport Association (IATA).

Powyższe studia trwają dwa semestry i dostępne są w tradycyjnej formule weekendowej lub wspieranej e-learningowo, gdzie nawet 70% zajęć odbywa się w wygodnej formule on-line. To student decyduje, jak i kiedy chce się uczyć.

Ukończenia studiów podyplomowych prowadzonych w trybie zdalnym w niczym nie ustępuje tradycyjnym odpowiednikom studiów stacjonarnych. Świadectwo ukończenia studiów nie określa wybranego przez studenta trybu studiowania.

Oferta Centrum Kształcenia Podyplomowego przy AHE w Łodzi wzbogacona została o inne formy kształcenia podyplomowego, które pozwalają kompleksowo odnieść się do sektora medycznego. Są to kursy specjalistyczne, kwalifikacyjne oraz szkolenia specjalizacyjne. Wskazane formy realizowane są na mocy Rozporządzenia MZ z dnia 30 września 2016 r. w sprawie kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych. Oferta adresowana jest do pielęgniarek i położnych chcących podnieść posiadane kwalifikacje lub zdobyć całkowicie nowe kompetencje. Kursy i specjalizacje mają na celu uzyskanie wiedzy i umiejętności do udzielania określonych świadczeń zdrowotnych wchodzących w zakres danej dziedziny pielęgniarstwa lub dziedziny mającej zastosowanie w ochronie zdrowia.

Centrum Symulacji Medycznej:

  

  

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8181 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Sąd: pielęgniarka winna skutkom wynaczynienia podawanego leku przez kilkanaście minut.

5 min czytania
Sąd: Nie zachowując należytej ostrożności w powyższym zakresie, pielęgniarka z opóźnieniem zareagowała na wynaczynienie leku… Przytaczamy fragmenty wyroku, który uznał winę pielęgniarki…
Aktualności

Jak maksymalizować komfort seniora z demencją?

2 min czytania
Opieka nad seniorem cierpiącym na demencję stawia przed opiekunami wiele wyzwań, ale równocześnie daje możliwość głębokiego zrozumienia i odpowiedniego reagowania na specyficzne…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Zarobki pielęgniarek – głos zabrała główna winowajczyni obecnej sytuacji.

3 min czytania
W sprawie wynagrodzeń pielęgniarek głos zabrała była wiceminister zdrowia… Z ogromną przyjemnością publikujemy wypowiedź pani poseł Józefy Szczurek-Żelazko, która jako były wiceminister…
Komentarze