Pielęgniarki: czas dramatycznie goni i sytuacja robi się naprawdę dramatyczna.

1 min czytania
AktualnościNowa siatka płac
Pielęgniarki:  czas dramatycznie goni i sytuacja robi się naprawdę dramatyczna.

Pielęgniarki bez środków na wzrost wynagrodzeń

Posiedzenie senackiej komisji zdrowia w dniu 4 października 2022 roku.

Mariola Łodzińska wiceprezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych:

I wrócę jeszcze do kolejnej sprawy dotyczącej opieki długoterminowej domowej, bo będę jak mantrę powtarzała, że za chwilę możemy obudzić się w systemie, gdzie nie będzie miał kto pacjentem samotny, niesamodzielnym, niepełnosprawnym zająć się w domu.

Liczyliśmy na spotkanie z Panem Ministrem Zdrowia, z Panem Prezesem Nowakiem i z Panem Toporem-Mądrym w dniu jutrzejszym, natomiast wiem, że ono zostanie przesunięte na 12 października, co w dalszym ciągu, jeszcze bardziej niepokoi, z jakiego względu, ponieważ w tej chwili zaczęły się już wypowiedzenia warunków pracy w opiece długoterminowej domowej, gdzie pielęgniarki są zatrudnione na umowę o pracę.

Współczynniki korygujące w pielęgniarskiej opiece długoterminowej

Ponieważ podmioty pielęgniarskie nie otrzymały zabezpieczenia środków wynagrodzenia, właśnie w tej sferze. W związku z czym, to jest naprawdę wołanie o pomoc i ja bardzo proszę Pana Ministra i Pana Prezesa i również Fundusz Zdrowia, żebyście się Państwo pochylili, skoro udało się wdrożyć współczynniki korygujące w POZ, może znajdziecie taką właśnie pomoc i pomysł na to, żeby wdrożyć tego rodzaju rozwiązanie w opiece długoterminowej.

Pielęgniarka: stoimy w miejscu…

Ja liczyłam na to, że dzisiaj cokolwiek uzyskam, jakąkolwiek iskierkę nadziei, którą będę mogła przekazać dalej, ale widzę, że niestety stoimy w miejscu, a czas dramatycznie goni i sytuacja robi się naprawdę dramatyczna, biorąc pod uwagę nawet szpital w Krośnie, czy w innych podmiotach.

Śródtytuły i linki pochodzą od redakcji pielęgniarki.info.pl

źródło: senat.gov.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.4 / 5. Ilość głosów: 8

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7536 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarki i opiekunowie medyczni mają te same problemy zdrowotne.

2 min czytania
Choroby zawodowe pielęgniarek i położnych Dolegliwości mięśniowo-szkieletowe to choroby, które bardzo często występują u pielęgniarek. Wiąże się to z zakresem obowiązków, które…
AktualnościOferty pracy

Szpital zatrudni pielęgniarki na oddziałach. Do 10,5 tys. PLN.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Centralny Szpital Kliniczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie zatrudni pielęgniarki/pielęgniarzy w klinikach/oddziałach/POZ. Forma pracy: Pełny etat…
Aktualności

60-lecie szkoły pielęgniarskiej.

2 min czytania
W 1995 r. zakończono kształcenie pielęgniarek na poziomie licealnym Posiedzenie Sejmu w dniu 1 grudnia 2022 roku Poseł Beata Strzałka: Panie Marszałku!…
Komentarze
×
AktualnościNowa siatka płac

Wyeliminować pielęgniarki systemu w ogóle