Pielęgniarki – dyrektorzy: pieniędzy wystarczy na ustawowe podwyżki.

1 min czytania
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek
Pielęgniarki – dyrektorzy: pieniędzy wystarczy na ustawowe podwyżki.

Dyrektorzy szpitali o wystarczających środkach na podwyżki dla pielęgniarek i położnych

Z radością Ogólnopolski Portal Pielęgniarek i Położnych informuje, że wielu dyrektorów szpitali z ogromną satysfakcją ogłasza poprzez media społecznościowe, że wystarczy środków finansowych na ustawowe podwyżki dla pielęgniarek i położnych od 1 lipca 2023 roku.

Mamy nieodparte wrażenie, że poniżej prezentowane grafiki z cytatami dyrektorów podmiotów leczniczych w ramach kampanii MZ oraz NF, wpisują się w konwencję ulotek wyborczych.

Warto podkreślić, że dyrektorzy z dumą informują, że pieniędzy wystarczy nie tylko na podwyżki dla pielęgniarek i położnych zatrudnionych na umowie o pracę ale także na umowach kontraktowych.

Kampania informacyjna ministerstwa zdrowia oraz Narodowego Funduszu Zdrowia to zapewne oryginalny sposób na poinformowanie środowiska pielęgniarskiego, że w przypadku braku realizacji ustawowych podwyżek dla pielęgniarek i położnych, przez danego dyrektora podmiotu leczniczego, świadczyć może o wręcz o sabotażowych działaniach. Wszak pieniędzy jest dosyć i mamy… kampanię wyborczą.

Poniżej publikujemy kilka wybranych grafik kolportowanych w ramach przedmiotowej kampanii MZ oraz NFZ. Mamy nadzieję, że pielęgniarki i położne na zdjęciach twarzy zarządzających podmiotami leczniczymi nie rozpoznają dyrektorów, z którymi spotykają się na salach sądowych.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.6 / 5. Ilość głosów: 16

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8755 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – Sąd stwierdził: niedopuszczalne było niezakręcenie kranika centralki i jego wymiana po dobie. Odszkodowanie – 150 tys. PLN.

5 min czytania
Praktyka pielęgniarek – biegły: płyn przesiękowy (wysiękowy?) na skórze w miejscu wkłucia, w bezpośredniej styczności z zewnętrzną powierzchnią cewnika naczyniowego był pożywką…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – sąd o skutkach otwartego wkłucia centralnego z kranikiem trójdrożnym. Chora straciła 200-300 ml krwi.

3 min czytania
Po niepożądanym zdarzeniu przez niewymieniony kranik trójdzielny pielęgniarki nadal podawały płyny, leki, mieszanki żywieniowe. Sąd Okręgowy w uzasadnieniu do wyroku zauważył: (…)…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek. Wynagrodzenie: 8 800–11 000 zł brutto / mies.

1 min czytania
Pracodawca zapewnia o możliwości elastycznego czasu pracy pielęgniarki, pod warunkiem dopasowania grafików z pozostałym personelem pielęgniarskim. Niewielki podmiot, starający się dbać zarówno…
Komentarze
×
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychPielęgniarka - statystyki

Gazeta Pielęgniarek - Dyrdymały na temat długości życia pielęgniarek.