Pielęgniarki – dyrektorzy: pieniędzy wystarczy na ustawowe podwyżki.

1 min czytania
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek
Pielęgniarki – dyrektorzy: pieniędzy wystarczy na ustawowe podwyżki.

Dyrektorzy szpitali o wystarczających środkach na podwyżki dla pielęgniarek i położnych

Z radością Ogólnopolski Portal Pielęgniarek i Położnych informuje, że wielu dyrektorów szpitali z ogromną satysfakcją ogłasza poprzez media społecznościowe, że wystarczy środków finansowych na ustawowe podwyżki dla pielęgniarek i położnych od 1 lipca 2023 roku.

Mamy nieodparte wrażenie, że poniżej prezentowane grafiki z cytatami dyrektorów podmiotów leczniczych w ramach kampanii MZ oraz NF, wpisują się w konwencję ulotek wyborczych.

Warto podkreślić, że dyrektorzy z dumą informują, że pieniędzy wystarczy nie tylko na podwyżki dla pielęgniarek i położnych zatrudnionych na umowie o pracę ale także na umowach kontraktowych.

Kampania informacyjna ministerstwa zdrowia oraz Narodowego Funduszu Zdrowia to zapewne oryginalny sposób na poinformowanie środowiska pielęgniarskiego, że w przypadku braku realizacji ustawowych podwyżek dla pielęgniarek i położnych, przez danego dyrektora podmiotu leczniczego, świadczyć może o wręcz o sabotażowych działaniach. Wszak pieniędzy jest dosyć i mamy… kampanię wyborczą.

Poniżej publikujemy kilka wybranych grafik kolportowanych w ramach przedmiotowej kampanii MZ oraz NFZ. Mamy nadzieję, że pielęgniarki i położne na zdjęciach twarzy zarządzających podmiotami leczniczymi nie rozpoznają dyrektorów, z którymi spotykają się na salach sądowych.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.6 / 5. Ilość głosów: 16

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8224 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Pielęgniarki – okazuje się, że płace mają charakter solidarnościowy.

3 min czytania
Rola związku Solidarność w obecnym chaosie płacowym w ochronie zdrowia… W artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych pt. W pielęgniarki rzuciła…
Aktualności

V Konferencja Naukowa WUMED już 25 maja!

2 min czytania
V Ogólnopolska Konferencja Naukowa Warszawskiej Uczelni Medycznej już 25 maja 2024 r. Tematem wydarzenia – „Wyzwania w nauce i praktyce z perspektywy…
Aktualności

Pielęgniarki - będzie urlop zdrowotny dla pielęgniarek i położnych.

2 min czytania
Obiecanki cacanki w sprawie urlopu zdrowotnego dla pielęgniarek i położnych mają miejsce od wielu lat… Serial dotycząca urlopów zdrowotnych – dla poratowania…
Komentarze
×
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowe

Szpital zwolnił pielęgniarkę. Poszło o zamianę w grafiku.