Pielęgniarki – dyrektorzy: pieniędzy wystarczy na ustawowe podwyżki.

1 min czytania
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek
Pielęgniarki – dyrektorzy: pieniędzy wystarczy na ustawowe podwyżki.

Dyrektorzy szpitali o wystarczających środkach na podwyżki dla pielęgniarek i położnych

Z radością Ogólnopolski Portal Pielęgniarek i Położnych informuje, że wielu dyrektorów szpitali z ogromną satysfakcją ogłasza poprzez media społecznościowe, że wystarczy środków finansowych na ustawowe podwyżki dla pielęgniarek i położnych od 1 lipca 2023 roku.

Mamy nieodparte wrażenie, że poniżej prezentowane grafiki z cytatami dyrektorów podmiotów leczniczych w ramach kampanii MZ oraz NF, wpisują się w konwencję ulotek wyborczych.

Warto podkreślić, że dyrektorzy z dumą informują, że pieniędzy wystarczy nie tylko na podwyżki dla pielęgniarek i położnych zatrudnionych na umowie o pracę ale także na umowach kontraktowych.

Kampania informacyjna ministerstwa zdrowia oraz Narodowego Funduszu Zdrowia to zapewne oryginalny sposób na poinformowanie środowiska pielęgniarskiego, że w przypadku braku realizacji ustawowych podwyżek dla pielęgniarek i położnych, przez danego dyrektora podmiotu leczniczego, świadczyć może o wręcz o sabotażowych działaniach. Wszak pieniędzy jest dosyć i mamy… kampanię wyborczą.

Poniżej publikujemy kilka wybranych grafik kolportowanych w ramach przedmiotowej kampanii MZ oraz NFZ. Mamy nadzieję, że pielęgniarki i położne na zdjęciach twarzy zarządzających podmiotami leczniczymi nie rozpoznają dyrektorów, z którymi spotykają się na salach sądowych.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.6 / 5. Ilość głosów: 16

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7918 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarka nie będzie musiała być członkiem izby pielęgniarskiej.

5 min czytania
Proponowane zmiany powinny objąć także izby pielęgniarek i położnych Do sejmu wpłynął w dniu 5 lipca 2023 roku projekt ustawy, która między…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki w punkcie pobrań. Od 9 tys. PLN brutto.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Resort nad morzem w Jarosławcu zatrudni dwie pielęgniarki. Zakres obowiązków: Praca w przychodni POZ, w punkcie pobrań/ Praca…
Aktualności

Najczęstsze skutki uboczne radioterapii - zapobieganie, zarządzanie i poprawa jakości życia pacjentów

9 min czytania
Radioterapia jest jedną z podstawowych metod leczenia chorób nowotworowych. W terapii tej wykorzystuje się promieniowanie, które nie tylko działa destrukcyjnie na komórki…
Komentarze
×
AktualnościOdzież medycznaSklep Pielęgniarek i Położnych

Skarpetki z humorem dla pielęgniarek i położnych.