Pielęgniarki emerytki zabierają nadgodziny, godziny nocne i świąteczne.

2 min czytania
Aktualności
Pielęgniarki emerytki zabierają nadgodziny, godziny nocne i świąteczne.

Zachęty dla pielęgniarek w wieku emerytalnym

Obecnie w zawodzie pielęgniarki i położnej pracuje niemal 70 tysięcy osób z uprawnieniami emerytalnymi. W ostatnich dniach redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych poruszyła sprawę zachęt dla pielęgniarek w wieku emerytalnym, o których była mowa na posiedzeniu Zespołu Trójstronnego ds. ochrony zdrowia. Więcej w sprawie w linku poniżej:

Powyższa problematyka wywołała spore emocje wobec użytkowników portalu pielegniarki.info.pl. Liczne komentarze w mediach społecznościowych wywołały ożywioną dyskusję. Wybrane opinie publikujemy w linku poniżej.

W dniu dzisiejszym publikujemy komentarze, które dotyczą jednego z aspektów poruszanego zagadnienia. Poniższe opinie nie odzwierciedlają punktu widzenia redakcji portalu na poruszane kwestie. Zachowano oryginalne brzmienie wypowiedzi.

Pielęgniarka: pielęgniarki emerytki za 25 PLN/godz. psują rynek pracy

Bardzo mnie zachęciła ostatnia ustawa! Tak bardzo że minutę po osiągnięciu wieku emerytalnego odchodzę z zawodu! Więcej takich zachęt panie ministrze i obudzi się Pan z ręką w nocniku! Nie powodzenia.

Dość już stresu, nieprzespanych nocy, świąt w pracy. Jeszcze 7 miesięcy i jak dożyję to w końcu upragniona emerytura. Jeżeli ktoś jest łasy na tą jałmużną to niech dalej zap… .ala ale ja mam już dość niedoceniania, wykorzystywania i poniżania.

Panie macie świętą rację, ale niestety w naszym zawodzie mamy emerytki które za 25 zł za godzinę dałyby się pokroić i jeszcze nam zabierają godziny nocne i świąteczne… To dopiero jest świństwo i to za strony naszych “koleżanek”.

Trzeba mieć takie koleżanki jak w naszym zakładzie, pracują tylko w tygodniu bo to jest dorabianie do emerytury a nie odbieranie innym.

Niestety nasze nam odbierają i nie widzą w tym nic złego.

Jeszcze to my jesteśmy te złe bo mówimy o tym głośno i Panie chodzą na nas obrażone bo im się należy.

Nie do końca jest tak jak pani pisze. Jestem 2 lata przed emeryturą pracuję na etat. Nikomu nic nie zabieram a wręcz przeciwnie zabiera się mi ponieważ pracują dziewczyny na kontrakcie. To je obsadzają w wolne dyżury nam nie wolno! Nie możemy wyrabiać godzin nadliczbowych.

My też nie możemy wyrabiać godzin nadliczbowych ponieważ wszystko zabierają emerytki.

Od lutego tego roku na emeryturze. Całe 39 lat w dyżurach. Praca dała w kość, jak Wam wszystkim. Zasłużyłam na 1950 zł netto. I szczerze, nie ma z czym szaleć, ale mam w głębokim poważaniu wszelakie zachęty. Jest czas na pracę, ale i czas na życie, wnuki, przyjemności… Żyjemy coraz krócej, więc trzeba korzystać. Życzę paniom zdrówka. Pozdrawiam

Ja od 3 lat na emeryturze. 38 lat pracy. Po 2 rewaloryzacjach 1870. Cały czas słabe zarobki, na koniec takie emerytury.

źródło: fanpage Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.2 / 5. Ilość głosów: 139

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7536 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarki i opiekunowie medyczni mają te same problemy zdrowotne.

2 min czytania
Choroby zawodowe pielęgniarek i położnych Dolegliwości mięśniowo-szkieletowe to choroby, które bardzo często występują u pielęgniarek. Wiąże się to z zakresem obowiązków, które…
AktualnościOferty pracy

Szpital zatrudni pielęgniarki na oddziałach. Do 10,5 tys. PLN.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Centralny Szpital Kliniczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie zatrudni pielęgniarki/pielęgniarzy w klinikach/oddziałach/POZ. Forma pracy: Pełny etat…
Aktualności

60-lecie szkoły pielęgniarskiej.

2 min czytania
W 1995 r. zakończono kształcenie pielęgniarek na poziomie licealnym Posiedzenie Sejmu w dniu 1 grudnia 2022 roku Poseł Beata Strzałka: Panie Marszałku!…
Komentarze
×
AktualnościDodatki pielęgniarek

Pielęgniarki - najpierw dyskryminacja, teraz zachęty.