Pielęgniarki – Epidemiolog o obecnej sytuacji

1 min czytania
AktualnościPielęgniarki w pandemii


Wypowiedź prezesa Polskiego Towarzystwa Epidemiologów

Gościem "Faktów po Faktach" był profesor Robert Flisiak, prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych. Kieruje on też Kliniką Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Profesor mówił, że w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa "szpitale, oddziały zakaźne, nie mają już środków ochrony personalnej" dla lekarzy i pielęgniarek, którzy zajmują się osobami z podejrzeniem zakażenia.
 

– W mojej klinice sprzętu jest na trzy dni. Dyrekcja szpitala jest bezsilna, wojewoda jest bezsilny, listy do ministra, premiera, GIS-u pozostają bez odpowiedzi – powiedział Flisiak.

Podkreślił, że "wszystkie działania", mające na celu powstrzymanie koronawirusa, "nie będą miały sensu, jeśli za trzy dni będę musiał zamknąć drzwi izby przyjęć, bo nie będę miał sposobu chronienia personelu".
 
źródło: tvn24.pl
wybrał: Mariusz Mielcarek



Zobacz także:

Koronawirus – pielęgniarki od respiratorów.

GIS – testy na koronawirusa są "bardzo drogie".

Koronawirus – drastyczny brak pielęgniarek.


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8755 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Specjalne rabaty dla pielęgniarek i położnych.

1 min czytania
Profesjonalna i stylowa odzież medyczna dla pielęgniarek i położnych Praca medyków to nieustanne wyzwania i ogromne zaangażowanie, a więc warto zadbać o…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – Sąd stwierdził: niedopuszczalne było niezakręcenie kranika centralki i jego wymiana po dobie. Odszkodowanie – 150 tys. PLN.

5 min czytania
Praktyka pielęgniarek – biegły: płyn przesiękowy (wysiękowy?) na skórze w miejscu wkłucia, w bezpośredniej styczności z zewnętrzną powierzchnią cewnika naczyniowego był pożywką…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – sąd o skutkach otwartego wkłucia centralnego z kranikiem trójdrożnym. Chora straciła 200-300 ml krwi.

3 min czytania
Po niepożądanym zdarzeniu przez niewymieniony kranik trójdzielny pielęgniarki nadal podawały płyny, leki, mieszanki żywieniowe. Sąd Okręgowy w uzasadnieniu do wyroku zauważył: (…)…
Komentarze