Pielęgniarki – Epidemiolog o obecnej sytuacji

1 min czytania
AktualnościPielęgniarki w pandemii


Wypowiedź prezesa Polskiego Towarzystwa Epidemiologów

Gościem "Faktów po Faktach" był profesor Robert Flisiak, prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych. Kieruje on też Kliniką Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Profesor mówił, że w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa "szpitale, oddziały zakaźne, nie mają już środków ochrony personalnej" dla lekarzy i pielęgniarek, którzy zajmują się osobami z podejrzeniem zakażenia.
 

– W mojej klinice sprzętu jest na trzy dni. Dyrekcja szpitala jest bezsilna, wojewoda jest bezsilny, listy do ministra, premiera, GIS-u pozostają bez odpowiedzi – powiedział Flisiak.

Podkreślił, że "wszystkie działania", mające na celu powstrzymanie koronawirusa, "nie będą miały sensu, jeśli za trzy dni będę musiał zamknąć drzwi izby przyjęć, bo nie będę miał sposobu chronienia personelu".
 
źródło: tvn24.pl
wybrał: Mariusz MielcarekZobacz także:

Koronawirus – pielęgniarki od respiratorów.

GIS – testy na koronawirusa są "bardzo drogie".

Koronawirus – drastyczny brak pielęgniarek.


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7917 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki w punkcie pobrań. Od 9 tys. PLN brutto.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Resort nad morzem w Jarosławcu zatrudni dwie pielęgniarki. Zakres obowiązków: Praca w przychodni POZ, w punkcie pobrań/ Praca…
Aktualności

Najczęstsze skutki uboczne radioterapii - zapobieganie, zarządzanie i poprawa jakości życia pacjentów

9 min czytania
Radioterapia jest jedną z podstawowych metod leczenia chorób nowotworowych. W terapii tej wykorzystuje się promieniowanie, które nie tylko działa destrukcyjnie na komórki…
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnychUprawnienia pielęgniarekWymogi kwalifikacyjne w pielęgniarstwie

Izba pielęgniarek zdecydowała – te specjalizacje tylko dla magistrów.

2 min czytania
Warunki pracy pielęgniarek – czas nieprzerwanej pracy Uchwała Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych z dnia 19 września 2023 r. w sprawie rekomendacji…
Komentarze