Pielęgniarki i położne szkolą się z zastosowania USG podczas kaniulacji naczyń obwodowych.

1 min czytania
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych
Pielęgniarki i położne szkolą się z zastosowania USG podczas kaniulacji naczyń obwodowych.

Szkolenia pielęgniarek i położnych

Kursy dokształcające, które odbywają się w ramach ustawowych szkoleń pielęgniarek, mają na celu pogłębienie i aktualizację wiedzy i umiejętności zawodowych pielęgniarki i położnej. W latach 2000-2023 ponad 150 tys. pielęgniarek i położnych ukończyły kursy dokształcające w różnych dziedzinach.

W artykule pt. Ponad 500 pielęgniarek zapisało się na kursy dokształcające. Tylko w jednym województwie. pisaliśmy o kursach dokształcających organizowanych w jednym z województw. Na wszystkie z kursów zapisało się 514 pielęgniarek i położnych – sprawdź na jakie.

Zastosowania USG podczas kaniulacji naczyń obwodowych

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej kursowi pt. Zastosowanie USG podczas kaniulacji naczyń obwodowych. Celem tego kursu dokształcającego jest zapoznanie z wykorzystaniem ultrasonografii do identyfikacji naczyń żylnych celem ich kaniulacji oraz do wprowadzenia krótkiego wenflonu do naczynia żylnego.

Jak wiadomo, wykorzystanie ultrasonografii w kaniulacji naczyń centralnych zwiększa skuteczność procedury oraz znacząco redukuje ilość powikłań. Wykorzystanie USG może równiej zmniejszyć ilość nakłuć, skrócić czas procedury, co niewątpliwie przekłada się na zwiększenie komfortu pacjenta.

Po ukończeniu przedmiotowego kursu, pielęgniarka i położna potrafi prawidłowo kaniulować naczynia żylne i wprowadzać cewnik.

Dalsza część artykułu pod sondą…

Czy byłabyś zainteresowana odbyciem kursu z zastosowania USG podczas kaniulacji naczyń obwodowych?

Dalsza część artykułu…

Poniżej przedstawiamy przykładowy plan kursu, jednego z organizatorów szkoleń dla pielęgniarek i położnych.

  • Wykład: m. in. Podstawy obsługi aparatu USG, obrazowanie ultrasonograficzne, Identyfikacja naczyń,Techniki kaniulacji,
  • Warsztaty: Obsługa aparatu USG, przygotowanie do zabiegu, Identyfikacja naczyń obwodowych – lokalizowanie dostępu, Prawidłowe obrazowanie i wykonanie zabiegu kaniulacji pod kontrolą USG
  • Warsztaty: Przygotowanie pola do wykonania zabiegu, Techniki kaniulacji z wykorzystaniem USG. Kaniulacja naczyń w różnych technikach obrazowania , Zabezpieczenie miejsca założenia kaniul. Obrazowanie USG.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4 / 5. Ilość głosów: 10

Bądź pierwszym, który oceni wpis

1039 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarka zaprowadziła pacjentkę do RTG. Sama wróciła na oddział. Chora straciła przytomność. Jak sąd ocenił postępowanie pielęgniarki?

7 min czytania
Sąd ocenił postępowanie pielęgniarki… Publikujemy wyrok sądu w sprawie, która mogła dotyczyć każdej z pielęgniarek lub położnej. Na końcu artykułu można odnieść…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki - pacjentka w sądzie: wzywane pielęgniarki nie przychodziły.

4 min czytania
Sąd o prawa pacjenta do informacji o swoim stanie zdrowia, także w kontekście wykonywania praktyki zawodowej przez pielęgniarki… W jednym uzasadnień do…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. 10 tys. złotych netto.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Nowopowstająca prywatna klinika medyczna poszukuje do pracy pielęgniarki anestezjologicznej. Miejsce pracy : Częstochowa Wynagrodzenie: 10 000 netto /miesięcznie…
Komentarze
×
Aktualności

Pielęgniarki napisały do Marszałka Sejmu.