Pielęgniarki: I tak zawsze lekarz będzie lekarzem, a pielęgniarka pielęgniarką.

1 min czytania
Aktualności
Pielęgniarki: I tak zawsze lekarz będzie lekarzem, a pielęgniarka pielęgniarką.

Komentarze pielęgniarek

Wiele tematów wzbudza żywą wymianę opinii wśród pielęgniarek i położnych. Tak też właśnie było z postem zamieszczony na naszym Facebooku, który został przedstawiony na podglądzie. Pojawiło się tam wiele komentarzy. Kilka z nich w oryginalnym brzmieniu publikujemy poniżej.

  • I tak zawsze lekarz będzie lekarzem, a pielęgniarka pielęgniarką. To wszystko jest robione, aby zabezpieczyć lekarzy bo w wielu miejscach ich brakuje. I co z tego? Pewnych rzeczy i tak się nie przeskoczy!
  • Lekarze nie potrafią przyjąć do wiadomości nawet tego, że pielęgniarka decyduje jak, kiedy i w jakim zakresie pielęgnować pacjenta.
  • Ludzie jakie zaawansowane pielęgniarstwo.. Pracuje jako położna i niedawno mąż pacjentki wypraszał mnie z gabinetu Izby Przyjęć „bo oni czują się niekomfortowo” na forach znalazłam wpisy tego typu, czy można w przychodni położną wyprosić. O czym tu mowa…
  • Pielęgniarki zapewne są, ale system sądownictwa i orzekania o winie w naszym kraju zdecydowanie NIE jest.
  • Jako pielęgniarka ze specjalizacją neonatologiczną nawet do głowy nie przyszłoby mi i nigdy nie odważę się w tym kraju podejmować decyzji na własną rękę.
  • I pięknie, niech się zawód rozwija, podnosi prestiż, koleżanki świadome i pewne swojej wiedzy niech się spełniają w tym zakresie, może akurat przy okazji anp zmienią się bzdury w rodzaju, że możemy kwalifikować pacjenta do szczepień na grypę i szczepić, ale już nie możemy wystawić recepty, albo wystawiamy receptę na antybiotyki, a nie możemy wystawić l4 na czas antybiotykoterapii, albo nie można skierowania wystawić na posiew bakteriologiczny (z rany, ucha, nosa, cokolwiek) nie mówiąc o refundacji na leki poza POZem. Może pielęgniarka ze stetoskopem przestanie dziwić i zaczniemy stosować w praktyce uprawnienia i wiedzę, które mamy. Pacjenci szybko przywykną, bo pacjent po prostu chce, by jego dolegliwości ustąpiły.
  • Ja nie wiem czy bym się porwała na taką decyzyjność, ale życzę sobie takich zmian dla naszego zawodu.
  • W różnych krajach taki system świetnie się sprawdza, u nas też może. Przestańmy się bać w końcu własnego cienia, pacjenta i doktorów

źródło: pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.2 / 5. Ilość głosów: 11

Bądź pierwszym, który oceni wpis

762 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – sąd o skutkach otwartego wkłucia centralnego z kranikiem trójdrożnym. Chora straciła 200-300 ml krwi.

3 min czytania
Po niepożądanym zdarzeniu przez niewymieniony kranik trójdzielny pielęgniarki nadal podawały płyny, leki, mieszanki żywieniowe. Sąd Okręgowy w uzasadnieniu do wyroku zauważył: (…)…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek. Wynagrodzenie: 8 800–11 000 zł brutto / mies.

1 min czytania
Pracodawca zapewnia o możliwości elastycznego czasu pracy pielęgniarki, pod warunkiem dopasowania grafików z pozostałym personelem pielęgniarskim. Niewielki podmiot, starający się dbać zarówno…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płac

Działacz izby pielęgniarek deprecjonuje pielęgniarki zaszeregowane do grupy 5 i 6.

1 min czytania
Działacz izby pielęgniarek: w programie telewizyjnym: „dyrektorze, panie pielęgniarki będą przychodziły wykształcone”. W kwietniowym wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych poruszamy kwestię…
Komentarze