Pielęgniarki – ile właściwie zarabiają?

1 min czytania
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychWynagrodzenia pielęgniarek
Pielęgniarki – ile właściwie zarabiają?

Kontrowersje wokół zarobków

Artykuł redakcyjny Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych z dnia 26 marca 2024 roku pt. „Pielęgniarki – ich wynagrodzenia przekroczą 16 tys. złotych” wywołał sporo emocjonalnych komentarzy. Tylko emocjonalnych, gdyż nie mają nic wspólnego z racjonalnością. Matematyka jest jedna, ale niektóre osoby są z nią na bakier. Wypisują więc banialuki, licząc na populistyczny poklask.

Poniżej prezentujemy fragment artykułu z majowego wydania Gazety Pielęgniarek i Położnych. Zacytowaliśmy w nim dwa komentarze, które uzyskały największa liczbę reakcji, przedstawiamy je poniżej.

– Wszystkie tzw. dodatki do pensji zabierane są w podatkach, składkach itp. Często na rękę, czyli na życie, jest poniżej podstawy. Więc proszę nie pisać głupot i nie mieszać ludziom w głowach.

– Jak zwykle Pan Mielcarek się odpalił. Halo, tu ziemia… wracamy, wracamy.

Zobacz także:

Naprawdę niektóre komentarze są świadectwem żenującego poziomu poglądów funkcjonujących wśród personelu pielęgniarskiego. Nie po raz pierwszy mamy przykład, że jednak otaczają nas tłumy płaskoziemców. Zatem, drogie koleżanki, „odpalajmy myślenie” i wracajcie na ziemię… Na posiedzeniu specjalnej sejmowej podkomisji powołanej do rozpatrzenia obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych w dniu 11 kwietnia padły ważne liczby.

Jeszcze jedna uwaga. Padają zarzuty, że określenie „pielęgniarka płaskoziemca” jest obraźliwe. Kompletnie nietrafiony argument. Według Słownika języka polskiego płaskoziemca to „osoba kwestionująca poglądy powszechnie uznawane za słuszne i udowodnione naukowo lub będąca zwolennikiem teorii spiskowych”. Pasuje idealnie do osób, które w sposób niedorzeczny kwestionują wyliczenia matematyczne. Mało tego! Głoszą pogląd, że Pan M. jest podstawiony, aby
skłócać nasze środowisko zawodowe.

Ale „odpalajmy myślenie” i wracajcie na ziemię. Nie Pan M., który w sposób racjonalny przedstawia obiektywny obraz dotyczący bieżących spraw personelu pielęgniarskiego. (…)

W dalszym ciągu artykułu prezentujemy, jak kształtują się zarobki w grupach 2 oraz 5 i 6.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 2.9 / 5. Ilość głosów: 48

Bądź pierwszym, który oceni wpis

1106 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Forma zatrudnienia: umowa o pracę, zlecenia, samozatrudnienie.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Instytut Ozonoterapii w Warszawie zatrudni pielęgniarkę. Wynagrodzenie: 5 000 – 10 000 zł / mies. bruttoWymiar pracy: Pełny…
Aktualności

Związek pielęgniarek: dziwi nas stanowisko innych związków zawodowych.

3 min czytania
Stanowisko Prezydium Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych z dnia 19 lipca 2024 roku W związku z wypowiedziami Marka Kosa, wiceministra zdrowia oraz…
Aktualności

Pielęgniarki o pracy w upały - staramy się chodzić szybciej bo wtedy powstaje przeciąg.

1 min czytania
Praca pielęgniarek w upalne dni Zapytaliśmy pielęgniarki i położne, jak sobie radzą podczas pracy w te upalne dni? Poniżej zdjęcie termometru z…
Komentarze