Pielęgniarki krytykują celebrytki. A pielęgniarka celebrytka seksualizuje cewnikowanego mężczyznę.

1 min czytania
Aktualności
Pielęgniarki krytykują celebrytki. A pielęgniarka celebrytka seksualizuje cewnikowanego mężczyznę.

Izba pielęgniarek o seksualizacji zawodu pielęgniarki i położnej

W poście z dnia 18 listopada 2023 roku Naczelna rada Pielęgniarek i Położnych zamieściła informację: „Seksualizacja zawodu pielęgniarki i położnej wpływa na obniżanie rangi naszych zawodów. Prowadzi do dyskryminacji poprzez płeć, w czasach kiedy tak wiele mówimy o negatywnym zjawisku szkodliwych stereotypów związanych z płcią. Zagrożony jest autorytet kobiet w pracy. Jak wpływa to na pacjentów? Chodzi tak naprawdę o potrzebę bezpieczeństwa. Pielęgniarka/położna to profesjonalistka medyczna – pacjent jest często nagi, bezbronny. Przekraczamy granice intymności. Znając taki obraz „seksownej pielęgniarki” pacjent może uciekać w tę bezpośredniość – co buduje niestety mury. Jasny i profesjonalny wizerunek, pomoże pacjentom odczuwać bezpieczeństwo, zdobywać zaufanie do pielęgniarek i położnych jako zawodu medycznego. To z kolei wpłynie na stosowanie zaleceń i traktowaniu poważnie informacji np. na temat profilaktyki.

To również bezpieczeństwo pielęgniarek i położnych – dyskryminacja i molestowanie mogą przejawiać się również w dialogu, jak pisaliśmy Państwu w jednym z postów”.

Co stało się przyczynkiem do szerokiej dyskusji w Internecie dotyczącej seksualizacji zawodu pielęgniarki. Iskrą zapalną stał się poniższy post:

Autorce postu zarzucono seksualizację stroju pielęgniarki. Naprawdę trzeba mieć bogatą wyobraźnie aby patrząc na powyższy post skojarzyć ubiór kobiety ze zdjęcia ze… strojem pielęgniarki.

Naczelna izba pielęgniarek zorganizowała w dniu 15 listopada spotkanie, które miało za zadanie rozpoczęcie dialogu nad ustaleniem dobrych praktyk komunikacji w Internecie”. Izba zaprosiła „przyjaciół izby”, którzy prowadzą działalność w Internecie. Zastanawiano się podczas spotkania „Jak możemy budować ZAUFANIE PACJENTÓW wobec pielęgniarek i położnych poprzez Internet”?

Jednym z zaproszonych ekspertów na powyższe spotkanie była pielęgniarka – celebrytka. Poniższy post owej celebrytki, stanie się zapewne inspiracją do dalszej dyskusji, która pod auspicjami władz izby, powinna zakończyć się konkretnymi wnioskami. Czekamy na szybką reakcję izby, jak to miało miejsce w przypadku postu aktorki.

Prosimy o ocenę artykułu redakcyjnego pielegniarki.info.pl poprzez gwiazdki (od 1 do 5) zamieszczone w sekcji „oceń artykuł”. Dziękujemy.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 2.7 / 5. Ilość głosów: 25

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8115 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Zaskoczone pielęgniarki usłyszały w sejmie: stawka lekarza to 60 zł/godz.

3 min czytania
Stanowisko lekarzy wobec projektu ustawy autorstwa związku pielęgniarek Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych w kilku ostatnich artykułach redakcyjnych przekazuje czytelnikom portalu…
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Na kurs specjalistyczny dla pielęgniarek zapisało się ponad 700 osób.

1 min czytania
Kurs specjalistyczny dla pielęgniarek Według danych prezentowanych na stronie internetowej Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych w Warszawie dowiadujemy się, że kurs specjalistyczny, któremu…
Aktualności

Podwieszki do podnośnika pacjenta: Jak wybrać najlepsze dla komfortu i bezpieczeństwa?

5 min czytania
Bezpieczeństwo i komfort pacjenta są priorytetem przy wyborze “podwieszki do podnośnika pacjenta”. W tym artykule wyjaśnimy, na co zwracać uwagę, by wybrać…
Komentarze
×
Aktualności

Izby pielęgniarskie - wotum nieufności dla wiceprezesa.