Pielęgniarki LM o samodzielnych dyżurach zaraz po szkole.

2 min czytania
Aktualności
Pielęgniarki LM o samodzielnych dyżurach zaraz po szkole.

Wspomnienia pielęgniarek

W jednym z postów na naszym Facebooku zamieściliśmy poniży komentarz pielęgniarki po Liceum Medycznym:

Po Liceach Medycznych 5-letnich, gdzie był bardzo wysoki poziom i korzystało się z podręczników dla studentów medycyny, wiedza była bardzo wszechstronna, a praktyki przez pięć lat na każdym z ważniejszych oddziałów. Mieliśmy prawo do wszystkich zabiegów, nie tylko pielęgnacyjnych. Każda poszła do pracy z bardzo dobry przygotowaniem i po tygodniu ciągnęła samodzielne dyżury, a także poradziła sobie w każdej sytuacji.

pielęgniarka

Powyższa wypowiedź wywołała dyskusję. Przedstawiamy kilka wybranych komentarzy.

  • Prawda. Tak było. Ja nawet po 3 dyżurach miałam już sama noc na chirurgii. Bałam się okrutnie, ale przetrwałam, a z dnia na dzień było coraz lepiej.
  • Pierwszy dyżur i sama na odcinku duży stres, ale była praktyka i tu byłyśmy świetnie przygotowane ale samo to że pierwszy dzień samotny i zapoznanie z papirologią ,ludźmi.
  • To prawda, a zdarzały się przypadki kiedy pielęgniarka poradziła sobie lepiej niż młody lekarz, który wpadł w panikę. Sama to przeżyłam.
  • To najszczersza prawda, po 40 latach nauki w liceum medycznym w Oświęcimiu, każda z nas ma taką wiedzę jakiej na dzień dzisiejszy można szukać u młodych. A zawód pielęgniarki to naprawdę powołanie

Pielęgniarka: teraz muszę mieć kurs, na to co umiem

  • Potwierdzam, też skończyłam 5-cio letnie liceum, pracowałam w szpitalach na różnych oddziałach, w przychodniach i przez 25 lat w DPS dla osób niepełnosprawnych. Wszędzie radziłam sobie dobrze bo byłam dobrze do zawodu przygotowana, bo mnie w liceum dobrze przygotowano do wykonywania tego pięknego zawodu. Teraz odpoczywam na emeryturze ale śledzę, co dzieje się w służbie zdrowia, szczególnie z pielęgniarkami.
  • Tak było. Byłyśmy w pełni wykwalifikowane, wykształcone, z praktyką zawodową. Nic tylko docenić ! A teraz słyszę, że muszę mieć kursy na to co umiem… Papiery… Szukam pracy obecnie i ponoć pielęgniarek brakuje( i faktycznie tak jest) to muszę spełniać wiele warunków… Kursy co jakiś czas, ale już nie te lata i jeszcze wymagany staż żeby się specjalizować. To tak jakby ktoś otworzył drzwi i zamknął możliwości.. Tak było po szkole zaraz do pracy i po tygodniu samodzielność.

źródło: fanpage pielegniarki.info.pl na Facebooku

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.4 / 5. Ilość głosów: 27

Bądź pierwszym, który oceni wpis

582 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOrzecznictwo sądowe

Pielęgniarka odmówiła przyjęcia dyżuru. Została ukarana. Poszła do sądu.

3 min czytania
Pielęgniarka odmówiła przyjęcia dyżuru. Jakie zarzuty postawił pielęgniarce pracodawca… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przytacza kolejny fragment uzasadnienia do wyroku Sądu…
AktualnościPraca w Norwegii

Jak bezpiecznie wyjechać do pracy za granicę jako pielęgniarka?

3 min czytania
Dzisiaj chciałbym podzielić się moimi doświadczeniami z pracy z pielęgniarkami wyjeżdżającymi za granicę. Na podstawie dziewięciu lat pracy w Open Europe, specjalizując…
AktualnościOrzecznictwo sądowe

Pracodawca zarzucił pielęgniarce "dezorganizację pracy w oddziale".

6 min czytania
Pielęgniarka odmówiła przyjęcia dyżuru Z uzasadnienia (fragment) wyroku Sądu Okręgowego:  Bezpośrednią przełożoną powódki była M. K., która pełni obowiązki Pielęgniarki Oddziałowej. Przełożoną wszystkich pielęgniarek…
Komentarze
×
AktualnościPielęgniarki - wybory 2023

Prezes izby pielęgniarek zagrała w lokowaniu produktu – dialog.