Pielęgniarki o izbie pielęgniarek.

2 min czytania
Aktualności
Pielęgniarki o izbie pielęgniarek.

Pielęgniarka: Do czego jest potrzebna ta instytucja?

W artykule pt. Zarobki w izbach pielęgniarek – 28 tys. złotych miesięcznie. informowaliśmy czytelników Portalu o zarobkach jednego z działaczy izby pielęgniarek w roku 2023 – na stanowisku przewodniczącego okręgowej izby pielęgniarek i położnych. Natomiast w publikacji Izby pielęgniarek – nowe siedziby, horrendalnie wysokie wynagrodzenia nie przekładają się na skuteczne działanie. podejmowaliśmy refleksję na temat stanu polskiego pielęgniarstwa…

(…) Z drugiej fakty, które odzwierciedlają szarą rzeczywistość. Wniosek jest jeden – polskie pielęgniarstwo jest chore. Nie tylko ze względu na patologiczny podział pielęgniarek na „lepsze i gorsze” ale przede wszystkim na kompletne rozregulowanie systemu zwanego „pielęgniarstwem”. Rolą organizacji pielęgniarskich – izby i związku – jest dokonanie oceny obecnej sytuacji w pielęgniarstwie. Następnie wypracowanie celów jakie należy zrealizować aby nastąpiła naprawa obecnej sytuacji. Jedno jest pewne… Polskie pielęgniarstwo umiera… Ten stan jest wypadkową braku skuteczności w działaniach izby i związku pielęgniarek.

Komentarze pielęgniarek i położnych

Dzisiaj publikujemy wybrane komentarze pielęgniarek i położnych, odnoszące się do informacji zawartych w powyższych artykułach – w sprawie izb pielęgniarskich.

– Izby Pielęgniarskie nie są nam potrzebne, nie dbają o nas. Interesują się wyłącznie naszymi składkami i podnoszeniem własnych zarobków. Kiedyś, prawo wykonywania zawodu wystawiał Wojewódzki Wydział Zdrowia i było ok.

– Koniec z Izbami! Dziwny twór pobierający comiesięczne składki.

– Ja już dawno mówiłam że ten twór powinno się zlikwidować. Siedzą, nic nie robią i pasożytują na naszych pieniądzach. Moja córka kiedyś pojechała zawieźć jakiś papier do izb. Po powrocie powiedziała, że więcej tam nie pojedzie, bo w życiu nie widziała (i tu padły pewne i celne słowa) niekompetentnych osób, które mają o sobie wielkie mniemanie. Zresztą kilka razy doświadczyłam niekompetencji i bajzlu jaki tam gości, nie wspominając o układach. Czas byłoby skończyć z tym. (…) Co do składek wolałabym przekazać te pieniądze na cele charytatywne np. na schronisko dla zwierząt niż patrzeć jak ktoś bez mojej zgody marnuje je.

– Po co komu te izby… Panie pielęgniarki siedzące tam latami niech może popracują trochę na oddziałach i pomogą koleżankom. A nawiązując do Dnia Pielęgniarek to my od starostwa dostałyśmy w papierowej torebce z życzeniami – jabłka, nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Tyle jesteśmy warte.

– Najgorsze jest to, że dość duże pieniądze też nie naprawiły nic, a wręcz pogorszyły podziały i niezgodę… coraz większą przepaść miedzy tym, co się pisze w artykułach naukowych, a jest w rzeczywistości oczekiwane i prezentowane… płakać się chce.

– Bez tego tworu pielęgniarki nie mogły by pracować? Do czego jest potrzebna ta instytucja? Żeby doić i piankę spijać?

– Izby Pielęgniarskie nikomu, do niczego nie potrzebne. Nic nie dają, czasem niewielkie dofinansowanie do kursu lub specjalizacji. Nie pomagają pielęgniarkom w trudnych sytuacjach życiowych. Nie dbają i nie pamiętają o pielęgniarkach odchodzących na emeryturę. Nie ma żadnych podziękowań i gratyfikacji. Tylko Panie z Izb mają się dobrze.

źródło: facebook.com/PortalPielegniarekiPoloznych

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.9 / 5. Ilość głosów: 60

Bądź pierwszym, który oceni wpis

1075 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Pozwy pielęgniarek – koszty procesu.

2 min czytania
Koszty procesu w sprawach o nierówne traktowanie w zatrudnieniu pielęgniarek… W dniu dzisiejszym redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych podnosi kwestię opłat…
Aktualności

Pielęgniarki - pomoc psychologiczna z urzędu.

1 min czytania
Pomoc dla pielęgniarek Zapytaliśmy czytelników pielegniarki.info.pl czy pielęgniarkom i położnym powinna przysługiwać pomoc psychologiczna z urzędu. Temat wzbudził duże poruszenie. Większość odpowiedzi…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowe

Pacjent ocenił pracę pielęgniarek. Zarzuty przedstawił w sądzie.

2 min czytania
Pacjentka w sądzie: wzywane pielęgniarki nie przychodziły. Opiekował się mną mąż. W jednym z uzasadnień do wyroków sądów w 2023 roku, które…
Komentarze
×
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Zarobki w izbach pielęgniarek – 28 tys. złotych miesięcznie.