Zarobki w izbach pielęgniarek – 28 tys. złotych miesięcznie.

1 min czytania
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek
Zarobki w izbach pielęgniarek – 28 tys. złotych miesięcznie.

Refleksje w sprawie stanu polskiego pielęgniarstwa…

W dniu 13 maja 2024 roku redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych zamieściła artykuł redakcyjny pt. Święto Pielęgniarek – chocholi taniec pielęgniarstwa. Czytelników pielęgniarkii.info.pl zachęcamy do lektury powyższego felietonu. Przedstawiliśmy w nim bardzo subiektywny obraz polskiego pielęgniarstwa – pełnego sprzeczności i absurdów. Zadajemy w nim wiele razy pytanie: jak to możliwe? Niestety obraz wyłaniający się z przedmiotowego artykułu nie napawa optymizmem.

W przedmiotowym artykule poruszyliśmy sprawę „horrendalne płac w izbach pielęgniarek. Jak to możliwe, że działacz izbowy w 2022 roku w związku z wykonywaniem funkcji w izbach pielęgniarskich zarobił 450 tys. złotych. Przecież to prawie 40 tys. złotych miesięcznie… Czy tak ma wyglądać sprawiedliwość społeczna kreowana przez samorząd zawodowy? Niestety są to skutki sytuacji, kiedy ta organizacja jest realnie pozbawiona zewnętrznej kontroli”.

W niniejszym artykule informujemy o zarobkach jednego z działaczy izby pielęgniarek w roku 2023. Na stanowisku przewodniczącego okręgowej izby pielęgniarek i położnych osiągnął przychód w wysokości 339 tys. złotych. To średnio ponad 28 tys. złotych.

Dla porównania podajemy zarobki prezydenta miasta Warszawa – około 18 tys. złotych miesięcznie. Premiera – 20 tys. złotych. Ministrowie około 18 tys. Marszałek sejmu – około 20 tys.

W kontekście powyższych zarobków: premiera, ministrów, marszałka sejmu, osoby piastujące powyższe urzędy to frajerzy, którzy ponoszą olbrzymią odpowiedzialność za „niewielkie” pieniądze w porównaniu z 28 tys. złotych miesięcznie przewodniczącego izby okręgowej.

Jakże trafny jest zatem tytuł kolejnego artykułu redakcyjnego Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych pt. Izby pielęgniarek – nowe siedziby, horrendalnie wysokie wynagrodzenia nie przekładają się na skuteczne działanie.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.5 / 5. Ilość głosów: 199

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8236 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Ministerstwo obiecuje pielęgniarkom z grupy 6 podstawę w wysokości ponad 9 tys. złotych. Od kiedy?

1 min czytania
Szacunkowe dane w sprawie płac W artykule opublikowanym w majowym wydaniu Gazety Pielęgniarek i Położnych przytaczamy dalszy ciąg wypowiedzi wiceministra zdrowia, która…
Aktualności

Pielęgniarki - to żenujące i przykre zarazem.

3 min czytania
Pielęgniarka – czy jakaś władza może skontrolować te zarobki? Nie milkną echa artykułów redakcyjnych pielegniarki.info.pl o zarobkach działaczy w izbach pielęgniarskich. W…
Aktualności

Pielęgniarka naczelna zwolniona w trybie natychmiastowym.

2 min czytania
Dyrektor w piśmie do pielęgniarki naczelnej o zwolnieniu nie podał żadnej informacji o jego przyczynach… Portal slu24.pl informuje, że dyrektor lublinieckiego szpitala,…
Komentarze