Pielęgniarki o kompromisie związku pielęgniarek.

3 min czytania
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM
Pielęgniarki o kompromisie związku pielęgniarek.

Związek pielęgniarek wyjaśnia, że różnica 2 tys. PLN jest kompromisem

W dniu wczorajszym w artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przedstawiliśmy fragment konferencji prasowej związku OZZPiP w sprawie projektu ustawy regulującej wynagrodzenia pielęgniarek.

Jedna z działaczek związku pielęgniarek wyraziła opinię:

„W tej sposób zbliżą się do siebie te wynagrodzenia, nie będzie aż takiej różnicy płacowej. Będzie to kwota rzędu – już między tymi poszczególnymi grupami – w granicach 600 zł, myślimy, że to już jest taki poziom wynagrodzenia, że na dzień dzisiejszy jest to do zaakceptowania”.

W artykule redakcyjnym wyraziliśmy pogląd, że to nie jest żaden „dobry kompromis”! To dalsza dyskryminacja i degradacja pielęgniarek z grupy 5 i 6. I to przez związek pielęgniarek– OZZPiP. To kontynuacja polityki płacowej prowadzonej przez ministra zdrowia od 2017 roku – odzierania z godności zawodowej pielęgniarek z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Więcej informacji w powyższym zagadnieniu w artykule pt. Związek pielęgniarek – 2 tys. PLN różnicy jest kompromisem.

Dlatego nadal zachęcamy pielęgniarki do sprzeciwu wobec inicjatywy związku pielęgniarek. Taki sprzeciw można wyrazić poprzez podpisanie petycji do pani Krystyny Ptok. Autorki projektu ustawy. Petycję podpisało do tej pory prawie 1400 osób.

Jaka jest treść petycji oraz w jaki sposób ją skutecznie podpisać (także anonimowo) piszemy w artykule, który jest dostępny po kliknięciu w poniższą grafikę.

Pielęgniarki o zaproponowanym przez związek OZZPiP „kompromisie”

Poniżej publikujemy wybrane komentarze zamieszczone na Facebook/PortalPielegniarekiPoloznych, które odnoszą się do projektu ustawy zaproponowanej przez związek pielęgniarek. Kompromis zaproponowany przez OZZPiP ma polegać na tym, że osoby wykonujące te same zadania i ponoszące tą samą odpowiedzialność zawodową mają mieć zróżnicowane wynagrodzenie. Na poziomie 2 tys. PLN.

– W kilku słowach ujęła Pani to o czym wszyscy wiedzą. Praca ta sama, obowiązki takie same, stanowisko to samo, odpowiedzialność ta sama, tylko pensja grupy 5-ej i 6-ej nie powiem poniżająca, aby nie obrazić tych ciężko pracujących dziewczyn, ale one właśnie tak się czują. Pominięte, niedocenione, upokorzone. Tytuły, wyższe wykształcenie to furtka do awansu. Funkcja kierownicza i wyższe zarobki, ale i odpowiedzialność inna. Pracując razem ramię w ramię za tak rażąco zróżnicowane pensje to wielka niesprawiedliwość. Udało się, rządzący skłócili środowisko, które stało się słabe. Dziś LM kontra mgr a w niedalekiej przyszłości środowisko mgr zostanie skłócone w taki sam sposób. Już dawno temu pisałam „skłóconym środowiskiem łatwiej manipulować” a korzyści są po stronie rządzących. Pozdrawiam emerytka.

– Jest to bardzo ciekawe, komu tak bardzo zależy na tym, aby były takie różnice .

– Taki związek pielęgniarek na taczkę i wywieźć z funkcji a dać pensję pielęgniarki z najniższej grupy.

– Nie kompromisem tylko kompromitacją.

– Tak OZZPiP pokazuje i uczy szacunku do drugiego człowieka. Ja to nawet taczki bym żałowała dla takiego związku. Raz na zawsze skończyć z tymi związkami i izbami też.

– 200 złotych różnicy za tą samą robotę, a nie 2000.

– Głupotą i zdzierstwem a nie kompromisem.

Zachowano oryginalną treść.

źródło: Facebook/PortalPielegniarekiPoloznych

Jak pielęgniarka może uzyskać odszkodowanie za nierówne traktowanie w zatrudnieniu

Obecna dyskryminacja pielęgniarek jest tak ewidentna, że sądy przyznają pielęgniarkom odszkodowania. Nic w tym zakresie nie zmienia projekt ustawy firmowany przez OZZPiP. W Ogólnopolskiej Gazecie Pielęgniarek i Położnych nr 1/2023 opublikowaliśmy całą treść wyroku sądowego, przyznającego odszkodowanie pielęgniarce za nierówne traktowanie w zatrudnieniu. To wydanie gazety dostępne jest tutaj.

Natomiast kilka dni temu oddaliśmy do rąk czytelników wydanie specjalne gazety 3/2023. W nim zamieściliśmy informator opracowany przez Kancelarię Adwokacką. Informator dostępny po kliknięciu w poniższa grafikę.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.3 / 5. Ilość głosów: 46

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7794 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOdzież medycznaSklep Pielęgniarek i Położnych

Bluzy medyczne dla pielęgniarek i położnych idealne na lato.

1 min czytania
Bluzy medyczne dla pielęgniarek Bluza medyczna BD4 z dzianiny, dostępna w Sklepie Pielęgniarek i Położnych, będzie idealnym wyborem do pracy dla pielęgniarek…
AktualnościMiesięcznik branżowy Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowe

Szpital skierował pielęgniarki z kardiologii do pracy na neurochirurgii.

2 min czytania
Narodowy Fundusz Zdrowia o organizacji pracy personelu pielęgniarskiego W majowym wydaniu Gazety Pielęgniarek i Położnych, na stronie 5 publikujemy uzasadnienie do wyroku…
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Ponad 3 tys. pielęgniarek zapisało się na ten kurs specjalistyczny.

5 min czytania
Kurs specjalistyczny dla pielęgniarek Według danych podawanych przez Centrum kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych w Warszawie kurs specjalistyczny, który jest przedmiotem poniższego…
Komentarze
×
Aktualności

5 najlepszych kremów do twarzy na trądzik – ranking 2023