Pielęgniarki o upuście na stacjach paliw.

5 min czytania
AktualnościKomentarze pielęgniarek i położnych
Pielęgniarki o upuście na stacjach paliw.

Upust cenowy dla pielęgniarek na stacjach paliw

Ogólnopolski Portal Pielęgniarek i Położnych w sobotę 31 lipca 2021 roku, poinformował czytelników portalu o programie “LOTOS dla medyków”. W ramach powyższego programu, pielęgniarki i położne mogą korzystać z rabatów na stacji paliw LOTOS. Rabaty dotyczą nie tylko paliwa, ale także myjni oraz Gastronomia CAFE PUNKT. Warunkiem skorzystania z oferty jest regularne opłacanie składek członkowskich na rzecz samorządu zawodowego. Szczegółowe informacje w sprawie można zasięgnąć w artykule pt. Niższe ceny paliw dla pielęgniarek.

Informacja podana przez redakcję portalu pochodziła ze strony izby pielęgniarek i położnych w Elblągu, którą opublikowano w dniu 22 lipca br.

Tańsze paliwo dla pielęgniarek – opinie czytelników pielegniarki.info.pl

Przedmiotowa informacja spotkała się z wieloma reakcjami ze strony użytkowników portalu pielegniarki.info.pl. Post na fanpage portalu dotarł do ponad 50 tys. osób.

Opinie dotyczące samego programu były bardzo skrajne. Od stwierdzeń, że wysokość upustów jest żenująco niska, do opinii sugerujących, że programem powinna zostać objęta cała Polska, a nie tylko jedna izba pielęgniarska. Niektórzy czytelnicy pielegniarki.info.pl wykazali się dużym poczuciem humoru, pytając: “A co dla tych którzy nie posiadają samochodu?”

Upust cenowy dla pielęgniarek – jego wysokość jest żenująca

Część komentarzy odniosła się wprost do wysokości upustu w ramach programu LOTOS dla medyka. Poniżej publikujemy kilka z nich:

 • Nie jest to jakaś super okazja. Lotos gdzieniegdzie ma wyższe ceny, a poza tym trzeba by dużo jeździć, żeby być może skorzystać. Bo co to za okazja jak się na miesiąc za 250 tankuje…
 • Niższe ceny o 10 gr na litrze. Aby “zaoszczędzić” 500 zł trzeba zatankować 5 000 litrów czyli 125 baków – 40 litrowych. Przy założeniu, że LOTOS jest droższy od “innych” stacji o średnio 20 gr, to ja w ogóle nie wiem o czym w ogóle jest mowa.
 • 7-20 gr na litrze. Kto to w ogóle wpadł na taki pomysł? Proponuje składki na izby w wysokości co najwyżej 7-20 gr, o wtedy może coś się zmieni!
  
 • Pomysł może fajny. Ale niektóre stacje paliw mają tańsze paliwo niż Lotos i nawet 10% taniej w Lotosie jest większy koszt niż na innych stacjach.
  
 • Dziewczyny błagam, te 7-20 gr to taka zniżka wielka? To kpina jest.
  
 • Izby widać przyjmą każdy ochłap. 10 gr. na litrze? Będziemy handlować paliwem na lewo? Pojadę na inną stację i kupię taniej beż łaski.

Jedna z komentujących upusty, wykorzystała do spojrzenia na sprawę z szerszej perspektywy:

 • Ja uważam, że bez względu na formę zatrudnienia każda pielęgniarka powinna mieć taki przywilej dopłaty do paliwa i to na każdej stacji. Rolnicy mają, to czemu my nie możemy? Żadnych przywilejów nie mamy. Ani urlopu rocznego na podratowanie zdrowia, ani zniżek w niektórych sklepach, ani mniejszych abonamentów za media w przeciwieństwie do innych zawodów z budżetówki.

Jeden z komentujących podkreślił:

 • Każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą z różnych branż może mieć taką kartę, nie tylko w LOTOS…

Pielęgniarki – nie chcemy upustów. Chcemy godnie zarabiać

Druga część komentarzy odnosiła się do obecnej sytuacji związanej z nową siatką płac, która skonfliktowała pielęgniarki i położne oraz doprowadziła do dalszej deprecjacji naszych zawodów, względem pracowników ochrony zdrowia. Jeden z komentarzy wzywał nawet do bojkotu programu. Oto kilka przykładów takich opinii:

 • Nie dajcie się pielęgniarki przekupić takimi groszami. Walczcie o podwyżki. Rząd sobie podwyżki daje, a was ma gdzieś tylko patrzą jak was skłócić.
 • Serio? W jednej izbie pip rzucony ochłap ma cieszyć upodloną już niemiłosiernie grupę zawodową w całym kraju.
 • Nie chcę żadnych przywilejów. Tylko poszanowania zawodu bo pracuje już 35 lat i godnej pensji.
 • Niech się wezmą za naprawianie tego, co zrobili z naszymi pensjami. Skoro wykształcenie było brane pod uwagę, to dlaczego sekretarka medyczna i opiekunka mają taką samą podstawę co pielęgniarki po LM?
 • Niech pielęgniarkom dadzą godnie zarobić, a nie za najniższa krajową mają zasuwać. To nie będą potrzebne jakieś ochłapy. Żenada.
 • Tylko rabaty na paliwo są żenujące, co to jest rabat 0,10 gr na litrze. Oczywiście zawsze to litr gratis przy pełnym baku, ale rabat śmieszny za “przywiązanie do marki”.
 • Jeśli tylko jest to możliwe należy takie akcje bojkotować!

Pielęgniarki wykazują się poczuciem humoru

Jedna z pielęgniarek wykazując się szczególnym poczuciem humoru (gratulacje od redakcji!) zapytała:

A co dla tych którzy nie posiadają samochodu?!

Na odpowiedzi długo nie było trzeba czekać:

 • Tańsze hot-dogi.
 • Dopłata do hulajnogi.

Kolejni z komentujących próbowali dociec w jakim celu stworzono upusty dla pielęgniarek i położnych na paliwo.

 • Chyba, żeby mogły dojeżdżać szybciej na dyżury, pracując na 3 etaty.
 • Żeby mogły na czwarty etat szybciej dojechać.

Padła także uwaga, że z dniem 1 lipca zlikwidowano miesięczne bilety PKP za złotówkę, dla pielęgniarek i położnych.

Pielęgniarki – reakcją może być śmiech, ale to już nawet nie jest śmieszne

 • Dziwię się, że niektóre z Was jeszcze to śmieszy. Można nas zgnoić, upokorzyć, upodlić, napluć nam w twarz, a i tak wiele z nas reaguje śmiechem na takie sytuacje.
 • Chyba nie do końca odbierasz jak inni… To jedyna adekwatna reakcja do tej śmiesznej promocji.
 • Mnie też one śmieszyły. Do czasu, kiedy zdałam sobie sprawę z tego, że zarówno izby jak i politycy mają nas głęboko… Nie szanują nas, mają za nic, za głupie, tępe baby, które zgodzą się na wszystko, które nie są w stanie zawalczyć o godne warunki pracy, o godną płacę. Wiedzą jak łatwo można nami manipulować, a za naszymi plecami, a często też prosto w twarz po prostu się z nas śmieją. Dlatego mnie już to nie śmieszy. Od kilku lat już nie!

Pielęgniarki – świetny pomysł. Dlaczego nie w całej Polsce?

Wielu z komentujących stwierdziło, że w ogóle to akcja LOTOS dla medyków “to o dobry pomysł”. Wyrażali opinie, że szkoda, że tylko izba w Elblągu uczestniczy w programie LOTOSU.

Takie stawianie sprawy spotkało się z krytyką:

 • Pielęgniarki nadal dają się przekupić, śmiechu warte, a może raczej płaczu. Już się zaczyna biadolenie, a dlaczego tylko w Elblągu. Żałosne.
 • Czekamy na Lublin.
 • Niech inne izby biorą przykład.
 • To jest świetny pomysł na cały kraj.
 • Tak. Może niedługo na mazowszu też zrobią. Jest nadzieja.
 • Izba w Białymstoku może też coś takiego załatwi?
 • Czekamy na Radom.
 • No właśnie, a co na to Izba w Katowicach?

Jedna z komentujących poinformowała, że nie tylko izba w Elblągu uczestniczy w programie LOTOS dla medyków. Także izba pielęgniarka w Gdańsku. Na stronie tej izby informuje się że, “zainteresowanie programem jest duże”.

Zachowano oryginalną pisownie komentarzy.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.1 / 5. Ilość głosów: 18

Bądź pierwszym, który oceni wpis

366 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościMiesięcznik branżowy Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki w POZ i szpitalu – pomocne informacje w sprawie złożenia pozwu o odszkodowanie.

3 min czytania
Jak złożyć pozew o odszkodowanie dla pielęgniarki za nierówne traktowanie w zatrudnieniu Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych na bieżąco informuje środowisko…
AktualnościKomentarze pielęgniarek i położnych

Pielęgniarki o zmianie treści hymnu pielęgniarskiego.

2 min czytania
“W świat niesiemy Swe serca gorące…” – czyli hymn pielęgniarek W niedzielny wieczór, minionego weekendu, na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych udostępniliśmy…
AktualnościUprawnienia pielęgniarek

Pielęgniarki – komu asystuje asystent pielęgniarstwa?

2 min czytania
Stanowisko asystenta pielęgniarstwa lub położnictwa W rozporządzeniu ministra zdrowia w sprawie kwalifikacji wymaganych od pracowników na poszczególnych rodzajach stanowisk pracy w podmiotach…
Komentarze
×
Aktualności

Pielęgniarka/Pielęgniarz - bezpłatna konferencja on-line.