Pielęgniarki o wypowiedzi działaczki związku pielęgniarek.

2 min czytania
Aktualności
Pielęgniarki o wypowiedzi działaczki związku pielęgniarek.

Burza po słowach działaczki związki

Kilka dni temu opublikowaliśmy artykuł pt. Działaczka związku pielęgniarek: pielęgniarki są stare., w którym przytoczyliśmy wypowiedź Pani Agaty Kaczmarczyk, Przewodnicząca OZZPiP Regionu Małopolskiego:

Akurat w regionie, w którym ja jestem przewodnicząca sytuacja nie jest zła – tam jest sytuacja tragiczna. Pracodawcy korzystając z luk w ustawie demolują w tej chwili system ochrony zdrowia, demolują poczucie naszej godności zawodowej.
Przykładem takim klasycznym jest Szpital w Tarnowie, w którym pielęgniarkom nie uznano kwalifikacji i obniżono im wynagrodzenia. I to wszystko co dzieje się w tej chwili jeżeli chodzi o zawód pielęgniarki i położnej powoduje, że zainteresowanie tym zawodem spada, a my jesteśmy wyczerpane i najzwyczajniej w świecie – stare. Ja wiem, że może to zabrzmi dziwnie, ale tak jest prawda. Pielęgniarki są stare, będą coraz starsze.

Wypowiedź działaczki wywoła dyskusję na naszym Facebooku. Poniżej publikujemy kilka wybranych komentarzy pielęgniarek i położnych.

Stare, nie stare, na pewno wypalone, przemęczone z moim zdaniem krótkim urlopem jak na długoletnią pracę obciążająca psychicznie. Kiedy w końcu dostaniemy więcej urlopu? Inne zawody budżetówka po 10 latach regularnie co 5 lat mają po 4 dni urlopu więcej. Kiedy będzie czas żeby nabrać sił? W ciągu 2 tygodni urlopu letniego podczas którego musisz załatwić sprawy zaległe z całego roku i jeszcze przydało by się choć na 5 -7 dni gdzieś wyjechać i najlepiej prosto z np. ” Zakopanego” na dyżur nocny, bo już Twoje wolne się skończyło….

Pielęgniarka: czuję się stara i wypompowana

Nie ma się tu co obrażać. Ja po 37 latach na OIOM dziecięcym….czuję się „stara”, wypompowana na maxa. I myślę, że moje koleżanki, które ze mną pracują, gdzie średnia personelu to 52 lata, też czują to co ja i odliczają każdy dzień do emerytury. Czekamy na te bystre, wykształcone, pełne empatii, energii młode dziewczyny, które nas zastąpią, które pomogą nam w tej ciężkiej pracy…. Tylko gdzie one są.

Mam długi staż pracy, ale nie nazywam siebie, że jestem stara. Zrobiło mi się po prostu przykro. Są to pielęgniarki z doświadczeniem zawodowym bardzo bogatym. Szkoda, że to słyszę. Ale gdyby nie te „Jak to zostało nazwane stare” to system ochrony zdrowia niestety by padł.

Mnie oburza jedna rzecz, że ani związki, ani izby w żaden sposób nie zapobiegły luce pokoleniowej, kiedy likwidowano LM i SM. Potem nie zrobiły nic, by zawód pielęgniarki i położnej był atrakcyjny. Zrobiły jedno – utrudniły nam życie wymyślając kolejne kursy i specjalizacje, dojąc z nas pieniądze na własne łatwe życie. Gdzie jesteście, gdy łamie się zapisy ustawy o wynagrodzeniach, gdzie jesteście, gdy nie przestrzega się zapisów o normach zatrudnienia. Gdzie? Mam nadzieję, że jako środowisko obudzimy się. Bo kto się nami zaopiekuje, kiedy przyjdzie prawdziwa starość ?

źródło: fanpage pielegniarki.info.pl na Facebooku

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.7 / 5. Ilość głosów: 44

Bądź pierwszym, który oceni wpis

470 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Podwyżki pielęgniarek – liczba skarg znikoma.

2 min czytania
Posiedzenie zespołu omawiającego podwyżki w podmiotach leczniczych 29 sierpnia odbyło się posiedzenie Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia. Poświęcono je głównie kwestiom finansowym,…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Możliwość wyboru kilku dyżurów.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarki Poszukiwana pielęgniarka do stałej współpracy na oddział chirurgii ogólnej w Łodzi. Wynagrodzenie: 70 PLN brutto/godzinę Umowa: umowa zlecenie lub…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Podwyżki dla pielęgniarek – minister w sejmie nic nie powie, ale napisze.

2 min czytania
Sejm o ustawie o najniższych wynagrodzeniach zasadniczych w podmiotach leczniczych Sejmowa Komisja Finansów Publicznych w dniu 30 sierpnia 2023 roku. Poseł Krystyna…
Komentarze
×
Aktualności

Winda z pielęgniarką spadła czy się gwałtownie zatrzymała?