Pielęgniarki o wypowiedzi działaczki związku pielęgniarek.

2 min czytania
Aktualności
Pielęgniarki o wypowiedzi działaczki związku pielęgniarek.

Burza po słowach działaczki związki

Kilka dni temu opublikowaliśmy artykuł pt. Działaczka związku pielęgniarek: pielęgniarki są stare., w którym przytoczyliśmy wypowiedź Pani Agaty Kaczmarczyk, Przewodnicząca OZZPiP Regionu Małopolskiego:

Akurat w regionie, w którym ja jestem przewodnicząca sytuacja nie jest zła – tam jest sytuacja tragiczna. Pracodawcy korzystając z luk w ustawie demolują w tej chwili system ochrony zdrowia, demolują poczucie naszej godności zawodowej.
Przykładem takim klasycznym jest Szpital w Tarnowie, w którym pielęgniarkom nie uznano kwalifikacji i obniżono im wynagrodzenia. I to wszystko co dzieje się w tej chwili jeżeli chodzi o zawód pielęgniarki i położnej powoduje, że zainteresowanie tym zawodem spada, a my jesteśmy wyczerpane i najzwyczajniej w świecie – stare. Ja wiem, że może to zabrzmi dziwnie, ale tak jest prawda. Pielęgniarki są stare, będą coraz starsze.

Wypowiedź działaczki wywoła dyskusję na naszym Facebooku. Poniżej publikujemy kilka wybranych komentarzy pielęgniarek i położnych.

Stare, nie stare, na pewno wypalone, przemęczone z moim zdaniem krótkim urlopem jak na długoletnią pracę obciążająca psychicznie. Kiedy w końcu dostaniemy więcej urlopu? Inne zawody budżetówka po 10 latach regularnie co 5 lat mają po 4 dni urlopu więcej. Kiedy będzie czas żeby nabrać sił? W ciągu 2 tygodni urlopu letniego podczas którego musisz załatwić sprawy zaległe z całego roku i jeszcze przydało by się choć na 5 -7 dni gdzieś wyjechać i najlepiej prosto z np. ” Zakopanego” na dyżur nocny, bo już Twoje wolne się skończyło….

Pielęgniarka: czuję się stara i wypompowana

Nie ma się tu co obrażać. Ja po 37 latach na OIOM dziecięcym….czuję się „stara”, wypompowana na maxa. I myślę, że moje koleżanki, które ze mną pracują, gdzie średnia personelu to 52 lata, też czują to co ja i odliczają każdy dzień do emerytury. Czekamy na te bystre, wykształcone, pełne empatii, energii młode dziewczyny, które nas zastąpią, które pomogą nam w tej ciężkiej pracy…. Tylko gdzie one są.

Mam długi staż pracy, ale nie nazywam siebie, że jestem stara. Zrobiło mi się po prostu przykro. Są to pielęgniarki z doświadczeniem zawodowym bardzo bogatym. Szkoda, że to słyszę. Ale gdyby nie te „Jak to zostało nazwane stare” to system ochrony zdrowia niestety by padł.

Mnie oburza jedna rzecz, że ani związki, ani izby w żaden sposób nie zapobiegły luce pokoleniowej, kiedy likwidowano LM i SM. Potem nie zrobiły nic, by zawód pielęgniarki i położnej był atrakcyjny. Zrobiły jedno – utrudniły nam życie wymyślając kolejne kursy i specjalizacje, dojąc z nas pieniądze na własne łatwe życie. Gdzie jesteście, gdy łamie się zapisy ustawy o wynagrodzeniach, gdzie jesteście, gdy nie przestrzega się zapisów o normach zatrudnienia. Gdzie? Mam nadzieję, że jako środowisko obudzimy się. Bo kto się nami zaopiekuje, kiedy przyjdzie prawdziwa starość ?

źródło: fanpage pielegniarki.info.pl na Facebooku

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.7 / 5. Ilość głosów: 44

Bądź pierwszym, który oceni wpis

592 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Letnie przeziębienia spowodowane klimatyzacją? Mamy na to sposoby

2 min czytania
Letnie przeziębienia wywołane klimatyzacją? Zobacz jak sobie radzić. Klimatyzacja w biurach, domach i samochodach przynosi ulgę w upalne dni, ale może również…
AktualnościOrzecznictwo sądowe

Pielęgniarki – Sąd Apelacyjny uznał, że do upadku pacjentki doszło na skutek niewłaściwego, zawinionego zachowania pielęgniarek.

5 min czytania
Sąd Apelacyjny ocenił postępowanie pielęgniarek… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przytacza fragmenty uzasadnienia wyroku Sądu Apelacyjnego z 2023 roku. (…) Sąd…
AktualnościPielęgniarki z Ukrainy

Pielęgniarki z Ukrainy będą musiały znać język polski. Od kiedy?

3 min czytania
Ministerstwo zdrowia o wymogach dla pielęgniarek z Ukrainy w zakresie znajomości języka polskiego… Komunikat Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych w sprawie prawa…
Komentarze
×
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Pielęgniarki i położne to szkolenie specjalistyczne mogą realizować wspólnie.