Pielęgniarki o zjawisku zastępowania pielęgniarek opiekunami medycznymi.

1 min czytania
AktualnościPraktyka zawodowa
Pielęgniarki o zjawisku zastępowania pielęgniarek opiekunami medycznymi.

Praktyka pielęgniarek i opiekuna medycznego

Na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych często publikujemy wybrane komentarze pielęgniarek i położnych w kwestiach związanych z praktyką zawodową. Przybliżamy w ten sposób punkt widzenia środowiska pielęgniarskiego.

Niedawno opublikowaliśmy komentarz pielęgniarki dotyczący zatrudniania opiekunów medycznych zamiast pielęgniarek. Poniżej cytujemy tę opinię.

Nie wiem czy opiekunki powinny być dotrudniane ZAMIAST pielęgniarek! Opiekunka dużo mniej ma zadań do wykonania i mniej uprawnień. A pielęgniarki są przeciążone obowiązkami, które mogą wykonywać tylko one.

Poniżej publikujemy wybrane komentarze pielęgniarek dotyczące przedmiotowej wypowiedzi.

– Znowu ktoś mąci… One są super, pomagają i robią wielka robotę, swoją robotę, odciążają nas w pracy i za to im dziękuję z całego serca. Wiec odp… się od opiekunek, bo bez nich nic nie zrobimy.

– Mało tego, że środowisko pielęgniarskie jest skłócone i podzielone, zaczynacie szczuć na opiekunki. Każdy w oddziale ma swoją rolę do spełnienia i niech tak zostanie. Wstyd dla tych, które wiecznie szukają dziury w całym.

– Zamiast krzywić się na zawód opiekuna może warto mówić: zatrudniać opiekuna medycznego RAZEM z pielęgniarkami. Bo ich pomoc jest nieoceniona. Tylko mają autoryzować to, co robią swoim podpisem. Tyle i aż tyle.

Zobacz także:

– Żenada, jak można mieć tak niską ocenę pracy innych. Proponuję zmianę zawodu, bo jadu jest dosyć. Tak trudno uznać, że dziś oddział to praca wielozadaniowa.

– Śmiech, są potrzebnym personelem, ale nie są pielęgniarkami. Sorry, ale nie mogą udawać pielęgniarek, z całym szacunkiem.

– Opiekun medyczny został wpisany do zawodów medycznych oraz zyskał nowe pielęgniarskie uprawnienia. Warto się dokształcić.

– Wystarczy, aby były opiekunki na oddziale, od tego zacznijcie i tyle wystarczy. Milion osób do umycia i jeszcze więcej do nakarmienia. Zyskamy mnóstwo czasu na rzeczy do których mamy kwalifikacje.

źródło: facebook.com/PortalPielegniarekiPoloznych

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.9 / 5. Ilość głosów: 19

Bądź pierwszym, który oceni wpis

1036 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pacjent zarzucał pielęgniarce, iż nie został przebrany, kiedy bezwiednie oddał mocz.

2 min czytania
Z uzasadnienia wyroku sądowego w sprawie oceny sposobu wykonywania praktyki zawodowej przez pielęgniarki… W jednym uzasadnień do wyroków sądów w 2022 roku…
Aktualności

Pielęgniarki: "proszę nie robić z nas pośmiewiska".

1 min czytania
Wypowiedź przewodniczącej Związku Pielęgniarek Związek pielęgniarek OZZPiP wniósł swój projekt ustawy o wynagrodzeniach pielęgniarek z zamiarem, że wejdzie w życie z dniem…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

MZ – ponad 9 tys. złotych wyniesie wynagrodzenie zasadnicze pielęgniarek z grupy 5 i 6. Od kiedy?

2 min czytania
Wiceminister zdrowia Marek Kos o zarobkach pielęgniarek i położnych po 1 lipca 2026 roku… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych publikuje przebieg…
Komentarze
×
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnychUprawnienia pielęgniarek

Pielęgniarka: Kompromitacja. Jeszcze trochę a będzie kurs z ścielenia łóżek.