Pielęgniarki piszą protest do władz naczelnej izby pip w sprawie ściąganych przez izbę obowiązkowych składek członkowskich. Dlaczego? Bowiem izba podniosła ściągane składki o 100%.

1 min czytania
AktualnościNIE dla podwyżki składek na izby pip
Pielęgniarki piszą protest do władz naczelnej izby pip w sprawie ściąganych przez izbę obowiązkowych składek członkowskich. Dlaczego? Bowiem izba podniosła ściągane składki o 100%.

 

 

Szanowni Państwo,
Pielęgniarki szkolne zrzeszone w
Krajowym Stowarzyszeniu Pielęgniarek Medycyny Szkolnej wyrażają swój stanowczy protest odnośnie podniesienia składki członkowskiej dla pielęgniarek prowadzących indywidualną praktyką pielęgniarską.
Jak Państwu wiadomo przy obecnym poziomie finansowania pielęgniarka szkolna obejmująca opieką 1100 uczniów w szkole masowej otrzymuje przychód z Narodowego Funduszu Zdrowia w wysokości 3850.00 złotych, natomiast pielęgniarka szkolna realizująca świadczenia w szkole specjalnej liczącej 150 uczniów 2625,00 złotych.
W strukturze podstawowej opieki zdrowotnej przychód położnej obejmującej pełną populacje jest o 48 % wyższy od przychodu pielęgniarki szkolnej obejmującej populację 1100 uczniów, a przychód pielęgniarki POZ jest wyższy o 37 % od przychodu pielęgniarki szkolnej obejmującej populację 1100 uczniów.
Składka członkowska, która została przegłosowana na VI Krajowym Zjeździe w   kwocie   37,70  złotych   stanowi   około   1%   przychodu  pielęgniarki   szkolnej   z Narodowego Funduszu Zdrowia.
Jest to dyskryminacja, gdyż pielęgniarki zatrudnione w ramach umowy o pracę zobowiązane się do uiszczania składki w wysokości 1% wymiaru pensji zasadniczej.
W związku z powyższym uważamy, że Naczelna Rada winna zająć się tą kwestią i z własnej inicjatywy zwołać Nadzwyczajny Naczelny Zjazd, który ponownie rozpatrzyłby kwestię składki członkowskiej dla pielęgniarek prowadzących indywidualna praktykę.
Jednocześnie prosimy o pisemne poinformowanie Stowarzyszenia, jakimi przesłankami kierował się Zjazd wprowadzając 100% podwyżki składki i dlaczego wielkość składki jest różna w zależności od formy zatrudnienia. (czy jest to sprawiedliwe społecznie i nie kłóci się z obowiązującym prawem?).

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8301 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Izba pielęgniarek organizuje całodzienny pobyt nad morzem dla pielęgniarek.

1 min czytania
Całodzienny pobyt nad morzem dla pielęgniarek i położnych… UWAGA!!! Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd w dniu 27.07.2024 r.Przyjmujemy również zapisy na…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Specjalizacje pielęgniarek - czy każda specjalizacja powinna zostać uznana na każdym oddziale?

1 min czytania
Specjalizacje a wynagrodzenia Sprawa, która cytujemy za lipcowym wydaniem Gazety Pielęgniarek i Położnych dotyczy pielęgniarek posiadających tytuł magistra pielęgniarstwa oraz specjalisty w…
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – siatka płac zostanie zastąpiona "nowym rozwiązaniem prawnym".

10 min czytania
Doradca ministra zdrowia zapowiada zmiany polegające na zastąpieniu siatki płac pielęgniarek i położnych „nowym rozwiązaniem prawnym”… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych…
Komentarze