Pielęgniarki po 30 latach pracy zmianowej powinny mieć prawo do emerytury.

1 min czytania
AktualnościPielęgniarkapołożna uprawnienia emerytalne
Pielęgniarki po 30 latach pracy zmianowej powinny mieć prawo do emerytury.


Komentarze na pielegniarki.info.pl:

– Zgadza się. Pracując w szpitalu w systemie zmianowym po 30 latach pracy, kobieta jest tak wyczerpana fizycznie i psychicznie, że żadne pieniądze nie zrekompensują tych strat. Praca w święta! Ile ominęło nas spotkań rodzinnych świątecznych obiadków, sobotnich wypadów, to już się nie wróci. Nasze zawody położnych i pielęgniarek są piękne, bardzo, ale pozbawiają życia rodzinnego niestety.

– Przeszłam na emeryturę po 40 latach pracy, teraz odwiedzam oddział towarzysko. Owszem, tęsknię za koleżankami, bo to w końcu kawał życia razem, ale nie za pracą, jak patrzę na swoją salę R, to zastanawiam się, jak ja wytrzymałam tu tyle lat.

– Tak. Zgadzam się. Praca latami w stresie. Ogromnym obciążeniu fizycznym i psychicznym. Brak chorób zawodowych i płatnego urlopu zdrowotnego. Uważam, że w wieku 50 lat pielęgniarki powinny odchodzić na zasłużoną i godną emeryturę. My również ratujemy bezpośrednio życie, a jednak nasza emerytura znacznie różni się od emerytury wojskowej, czy policyjnej, a też jesteśmy służbami mundurowymi.

– Jestem za, 34 lata pracy na chirurgii ogólnej, nie dajemy rady, wszystkie jesteśmy powyżej 50 lat, zmęczone, spracowane, wykończone dyżurami nocnymi. Wykonywanie czynności zgodnie z procedurami i standardami niemożliwe, jakość opieki pielegniarskiej – straszna. Pacjenci niezadowoleni, należy nam się odpoczynek, roczny urlop zdrowotny, wcześniejsza emerytura.

– Ja również jestem za. Kiedyś mogłam przyjść z nocki, zrobić zakupy, ogarnąć mieszkanie, wyjść na spacer z dzieckiem, a teraz nocki odbijają się na rodzinie i zdrowiu. Obawiam się, że rząd dołoży nam. Pozdrawiam wszystkie zmianowa pielęgniarki.

Zobacz więcej komentarzy w przedmiotowej sprawie…


Zobacz także:

Czy pielęgniarka może czuć się komfortowo w odzieży medycznej?

Dla pielęgniarek zmianowych 1450, jednozmianowych 1500 PLN.  

Pielęgniarki: szpital podzielił 1200. Na: 1600 PLN oraz 10,12 i 8,44 PLN na godzinę.


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7243 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościZakażone pielęgniarki

Zakażone pielęgniarki - najnowsze dane ministerstwa.

1 min czytania
Bieżące informacje o zakażonych pielęgniarkach Ministerstwo zdrowia udostępniło nowe dane dotyczące zakażeń koronawirusem personelu medycznego od początku pandemii do 6 grudnia 2021…
Aktualności

Zachęty dla pielęgniarek w wieku emerytalnym.

3 min czytania
Zespół Trójstronny o pielęgniarkach i położnych Jak zwiększyć wykorzystanie potencjału zawodowego pielęgniarek i położnych w obszarze obowiązujących rozwiązań prawnych – to główny przedmiot…
AktualnościDodatki

Niesprawiedliwe dodatki dla pielęgniarek.

2 min czytania
Dodatki covidowe dla personelu pielęgniarskiego Interpelacja do ministra zdrowia w sprawie dodatku finansowego dla pracowników medycznych udzielających świadczeń opieki zdrowotnej pacjentom chorującym…
Komentarze