Pielęgniarki – szpital zwraca pieniądze – po 2700 zł – z nadwyżki z zembalowego.

2 min czytania
AktualnościDodatki
Pielęgniarki – szpital zwraca pieniądze – po 2700 zł – z nadwyżki z zembalowego.

Dodatek zembali dla pielęgniarek trzeba rozliczyć

1 czerwca 2021 roku Ogólnopolski Portal Pielęgniarek i Położnych zamieścił artykuł pt. PILNE – dodatek zembali pielęgniarek trzeba rozliczyć. Sprawa dodatku zembali dla pielęgniarek i położnych to dobry temat na powieść. Zwroty akcji, zmiany interpretacji w sposobie jego wypłacania, dowolność w tym zakresie dyrektorów podmiotów leczniczych, sprawy sądowe…

W związku z likwidacją dodatku z dniem 1 lipca 2021 roku podmioty lecznicze muszą rozliczyć się z “nadwyżek”, które nie zostały wypłacone pielęgniarkom i położnym. Skąd biorą się nadwyżki. NFZ przekazuje na 1 pielęgniarkę około 2 400 zł miesięcznie w ramach tzw. dodatku zembali. Pracodawca musiał podnieść wynagrodzenie zasadnicze o 1 200 zł. Pozostała część kwoty była przeznaczona na pochodne od tych 1 200 zł. Także na składki ZUS. Więcej informacji w przedmiotowej sprawie oraz wyjaśnienie skąd biorą się nadwyżki z zembalowego, dowiesz się z artykułu – PILNE – dodatek zembali pielęgniarek trzeba rozliczyć.

Zobacz także:

PiS okradł pielęgniarki z dodatku zembalowego.

Związek pielęgniarek a likwidacja zembalowego.

Pielęgniarki – już widzimy skutki likwidacji zembalowego.

Natomiast poniżej cytujemy za zakopane.naszemiasto.pl informację, która dotyczy przedmiotowego zagadnienia. Warto się zainteresować w jaki sposób Wasz podmiot leczniczy zamierza rozliczyć się z pielęgniarkami i położnymi w kwestii dodatku zembalowego. Ogromna rola w tym względzie, spoczywa na zakładowych organizacjach związku pielęgniarek.

Szpital zwraca pielęgniarkom zaległy dodatek zembali

Zakopane.naszemiasto.pl informuje, że udało się zakończyć część sporu zbiorowego pielęgniarek ze Szpitalem Powiatowym im. Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem. Dyrekcja lecznicy podpisała porozumienie z związkiem zawodowym pielęgniarek i położnych w sprawie jednego z punktów sporu. Zgodnie z nim pielęgniarski dostaną zaległe pieniądze za 2020 roku, a także comiesięczny dodatek w następnych miesiącach.

Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych przy szpitalu w Zakopanem wszedł w spór zbiorowy z dyrekcją we wrześniu 2020 roku. Jednym z punktów sporu było rozliczenie środków otrzymanych przez szpital z Narodowego Funduszu Zdrowia na podwyżki wynagrodzeń pielęgniarek i położnych w 2020 i 2021 roku.

Zgodnie z porozumieniem, jakie udało się podpisać, środki pozostałe do rozliczenia z przychodów otrzymanych z NFZ na podwyżki pielęgniarek i położnych w roku 2020 zostaną przekazane pracownikom w formie jednorazowego dodatku w wysokości 2688 zł brutto na osobę. Pieniądze te będą mogły otrzymać osoby zatrudnione od 1 stycznia 2020 do 31 grudnia 2020, ale także te, które w 2021 roku już nie pracowały w Zakopanem. To wielokrotność stawki 224 zł brutto za każdy przepracowany miesiąc.

– To był jeden z postulatów: by dyrekcja rozliczyła środki z NFZ, które były przekazane właśnie na podwyżki.

źródło: zakopane.naszemiasto.pl

Zobacz także: Dodatki dla pielęgniarek

Wybrał: Mariusz Mielcarek, pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.7 / 5. Ilość głosów: 6

Bądź pierwszym, który oceni wpis

9020 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płac

MZ o zmianie systematyki podziału pielęgniarek.

3 min czytania
Poseł o dysproporcjach w wynagrodzeniu zasadniczym pielęgniarek W odpowiedzi na interpelację nr 26474 Pana Posła Jana Szopińskiego „w sprawie zgłoszonych przez pielęgniarki…
AktualnościNowa siatka płac

Dyrektorzy zdecydują jakie chcą pielęgniarki.

3 min czytania
Kpina – najpierw podzielili pielęgniarki na grupy a teraz muszą się dowiedzieć jakie pielęgniarki potrzebują podmioty lecznicze Duże wzburzenie na fanpage Ogólnopolskiego…
AktualnościNowa siatka płac

Minister: Zmienimy siatkę płac pielęgniarek.

2 min czytania
Nowelizacja siatki płac pielęgniarek koniecznością Posiedzenie sejmu w dniu 16 września 2021 roku. Poseł Jan Szopiński: Szanowna Pani Marszałek! Szanowny Panie Ministrze!…
Komentarze