Pielęgniarki – to powinno wisieć w dyżurkach i gabinetach zabiegowych.

2 min czytania
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płac
Pielęgniarki – to powinno wisieć w dyżurkach i gabinetach zabiegowych.

To swoiste 11 przykazanie, które powinny sobie wziąć do serca nie tylko pielęgniarki

W dzisiejszym artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych cytujemy słowa, które powinny być wypisane po 1000 razy przez autorów siaki płac, która została skierowana w projekcie ustawy do sejmu. Projekt ten jest firmowany przez OZZPiP. Obecnie związek prowadzi zbiórkę podpisów.

Może wtedy (po 1000-krotnym napisaniu) autorzy dyskryminujących zapisów w powyższym projekcie ustawy by oprzytomnieli. Ochłonęli. I uświadomili sobie, że mając na sztandarach walkę z dyskryminacją i degradacją pielęgniarek i położnych… sami dyskryminują i degradują pielęgniarki i położne.

Jest rzeczą skandaliczną, że związkowcy obrali następującą narrację – nasz projekt ustawy o wynagrodzeniach personelu pielęgniarskiego jest bardziej sprawiedliwy niż obecna siatka płac autorstwa ministra zdrowia. Tylko, że związkowcy nie rozumieją, że pielęgniarki i położne rozum swój mają. Nie poddadzą się takiej manipulacji. Mają świadomość, że mniej dyskryminująca i degradująca siatka płac nadal… dyskryminuje i degraduje. I zasługuje na totalną krytykę i sprzeciw. Związek pielęgniarek nie może czynić cnoty z faktu, że wymyślił mniej dyskryminujące i degradujące przepisy płacowe.

Pielęgniarki mówią nie projektowi OZZPiP

Dlatego ważne jest powiedzenie związkowi OZZPiP stanowczego NIE! Można to uczynić poprzez podpisanie petycji do pani Krystyny Ptok.

Jaka jest treść petycji oraz w jaki sposób ją skutecznie podpisać (także anonimowo) piszemy w artykule, który jest dostępny po kliknięciu w poniższą grafikę.

To powinno wisieć w dyżurkach i gabinetach zabiegowych

Poniższe słowa to ukazanie w całej rozciągłości wadliwego podziału pielęgniarek i położnych na grupy zaproponowanego przez OZZPiP oraz jego konsekwencji dla siatki płac. Która przy powyższych założeniach nie jest wstanie pozbyć się cech dyskryminacji oraz degradacji.

Zacytujmy zatem słowa, które powinny być 11 przykazaniem dla samych pielęgniarek i położnych, autorów ustawy OZZPiP w sprawie wynagrodzeń oraz dla kierownictwa podmiotów leczniczych.

„Przykładowo, pracodawca nie może powołując się jedynie na ustawę z dnia 8 czerwca 2017 r. różnicować wysokości wynagrodzeń pracowników zatrudnionych na stanowiskach, na których wykonywana jest praca jednakowej wartości (np. różnicować sytuacji pielęgniarek z wymaganą specjalizacją zatrudnionych na stanowisku „specjalista pielęgniarka” w danym oddziale / jednostce organizacyjnej i posiadających jednakowy zakres obowiązków, tylko ze względu na posiadane wyższe wykształcenie I stopnia – licencjat pielęgniarstwa albo tytuł magistra na kierunku pielęgniarstwo)”.

Kto jest autorem powyższego? Wiceminister zdrowia pan Piotr Bromber.

Więc bierzemy karteczki i przepisujemy powyższy cytat tysiąc razy…

I myślimy. To ważne… Myślimy! Analizujemy. Wyciągamy wnioski.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.4 / 5. Ilość głosów: 41

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8268 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarka: iniekcje, kroplówki, pobrania krwi, tłumaczenie rodzinom…

1 min czytania
Komentarze pielęgniarek Pod jednym z zamieszczony postów na Facebooku pojawił się poniższy komentarz pielęgniarki. Wywołał on dyskusję wśród pielęgniarek i położnych. Polska…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek. 80–85 zł / godz. brutto

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Prywatna placówka medyczna poszukuje pielęgniarki/pielęgniarza do pracy w szpitalu w Łodzi i w Brzezinach. Wynagrodzenie: 80 – 85…
AktualnościOrzecznictwo sądowe

Pielęgniarka odmówiła przyjęcia dyżuru. Sąd Rejonowy skazał a Sąd Okręgowy...

3 min czytania
Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przytacza kolejny fragment uzasadnienia do wyroku Sądu Okręgowego. Zobacz część pierwszą sprawy w artykule pt. Pracodawca…
Komentarze
×
AktualnościUprawnienia pielęgniarek

Pielęgniarki – sześć poziomów uprawnień a kompetencje po studiach I i II stopnia.