Pielęgniarki z ministrem o agresji, a lekarze o podwyżce wynagrodzeń.

1 min czytania
Aktualności


Pielęgniarki o agresji a lekarze o wzroście płac

Resort zdrowia wystosował do lekarzy oficjalne zaproszenie na spotkanie w sprawie renegocjacji porozumienia z lutego 2018 r.

Jak zapowiadają negocjatorzy porozumienia sprzed dwóch lat, tym razem ich żądania będą poważniejsze. Rezydenci wracają do wieloletniego postulatu wzrostu finansowania wynagrodzeń lekarzy specjalistów do trzech średnich krajowych, lekarzy rezydentów do dwóch średnich, a lekarzy stażystów do jednej średniej. Uważają też, że wzrost nakładów na ochronę zdrowia powinien następować szybciej. Zależy im także na zmianie warunków kształcenia.

Więcej informacji w sprawie w artykule pt.: 17 stycznia spotkanie rezydentów z Ministerstwem Zdrowia

źródło: rp.pl

Wybrał: Mariusz Mielcarek

Zobacz także: Szok! Związek pielęgniarek dał ministrowi 8 dni.


Zobacz także:

Wynagrodzenia pielęgniarek – izba przystała na powiązanie "dodatku zembali" z zaangażowaniem w pracy oraz opinią pacjentów.

Szef do pielęgniarek: zróbcie "kroplówki z potasem" w klubie sportowym. Odmówiły! Sportowcy przyszli do pielęgniarek.

Pielęgniarka jednozmianowa miała L4. ZUS wypłacił 7 tys. zasiłku. W drugim zakładzie według ZUS-u "świadczyła" pracę, powinna oddać zasiłek. Co na to Sąd?


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7273 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płac

Zmiana wynagrodzeń pielęgniarek.

3 min czytania
Nowy podział pielęgniarek i położnych a wysokość wynagrodzenia zasadniczego Ogromnym zaskoczeniem dla użytkowników Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych jest zadziwiająca zgodność protestujących…
AktualnościNormy zatrudnienia

Głos pielęgniarek o normach zatrudnienia.

2 min czytania
Trwa walka o przywrócenie czegoś, co nigdy nie weszło w życie… Stanowisko Prezydium Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych z dnia 5 października 2021 r….
AktualnościNowa siatka płac

Współczynniki pracy pielęgniarek– jest ważny kompromis.

4 min czytania
Obowiązująca tabela wynagrodzeń pielęgniarek i położnych jest niesprawiedliwa i dyskryminująca w zakresie podziału na grupy W dniu wczorajszym na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek…
Komentarze