Pielęgniarki z ministrem o agresji, a lekarze o podwyżce wynagrodzeń.

1 min czytania
Aktualności


Pielęgniarki o agresji a lekarze o wzroście płac

Resort zdrowia wystosował do lekarzy oficjalne zaproszenie na spotkanie w sprawie renegocjacji porozumienia z lutego 2018 r.

Jak zapowiadają negocjatorzy porozumienia sprzed dwóch lat, tym razem ich żądania będą poważniejsze. Rezydenci wracają do wieloletniego postulatu wzrostu finansowania wynagrodzeń lekarzy specjalistów do trzech średnich krajowych, lekarzy rezydentów do dwóch średnich, a lekarzy stażystów do jednej średniej. Uważają też, że wzrost nakładów na ochronę zdrowia powinien następować szybciej. Zależy im także na zmianie warunków kształcenia.

Więcej informacji w sprawie w artykule pt.: 17 stycznia spotkanie rezydentów z Ministerstwem Zdrowia

źródło: rp.pl

Wybrał: Mariusz Mielcarek

Zobacz także: Szok! Związek pielęgniarek dał ministrowi 8 dni.


Zobacz także:

Wynagrodzenia pielęgniarek – izba przystała na powiązanie "dodatku zembali" z zaangażowaniem w pracy oraz opinią pacjentów.

Szef do pielęgniarek: zróbcie "kroplówki z potasem" w klubie sportowym. Odmówiły! Sportowcy przyszli do pielęgniarek.

Pielęgniarka jednozmianowa miała L4. ZUS wypłacił 7 tys. zasiłku. W drugim zakładzie według ZUS-u "świadczyła" pracę, powinna oddać zasiłek. Co na to Sąd?


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8330 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Związek pielęgniarek do czołgów strzela z procy.

3 min czytania
Minister zdrowia odrywa oskarową rolę Widać, że nad rozpracowaniem protestu medyków pracuje sztab ludzi. Natomiast minister zdrowia odgrywa życiową, można rzec oskarową…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki z licencjatem.

1 min czytania
Praca dla pielęgniarek w przychodni Miejsce pracy: Otwock Zakres obowiązków: opieka nad pacjentami w przychodni Rodzaj umowy: Umowa zlecenie / Umowa o…
Aktualności

Awantura - pielęgniarz zarobił ponad dwieście tysięcy.

3 min czytania
Prominentny działacz PiS wiceprezesem izby pielęgniarek Od lat zastanawiało mnie jak to jest możliwe, że działacz PiS jest jednocześnie we władzach okręgowej…
Komentarze