Pielęgniarstwo jest kobietą… Dlatego jesteśmy dyskryminowane?

1 min czytania
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

PIELĘGNIARSTWO JEST KOBIETĄ…

DLATEGO JESTEŚMY DYSKRYMINOWANE?

Zobacz komentowany artykuł – Praca dla pielęgniarek. Stawka do 58 zł za godzinę. Zobacz oczekiwania pracodawcy.

Komentarz na pielegniarki.info.pl: 

58 zł to mało. Zawód pielęgniarki w Polsce jest bardzo sfeminizowany, na niskie stawki i małe pensje warto spojrzeć przez pryzmat dyskryminacji kobiet w naszym kraju, a pod tym względem jest u nas bardzo źle. Doceniani są tylko mężczyźni, ich praca, bo w dawnych czasach głównie to oni byli żywicielami rodziny, ten mit jest głęboko wrośnięty w naszą kulturę. Strażak, policjant, górnik itp. bez trudu załatwili sobie przywileje, bo to mężczyźni, ponadto więcej ich jest w Sejmie, Senacie, na wysokich stanowiskach urzędniczych – lepiej dbają o swoje. No bo o co tu chodzi? Zawód pielęgniarki w opinii społecznej cieszy się dużym uznaniem wg CBOS ,a pensje żadne. Myślę, że chodzi o zwykłą dyskryminacje, lekceważenie kobiety – pracownika, jej prawa do godnej pensji i emerytury. Warto pokazać pielęgniarkę jako profesjonalistę, bez której jakiś system może się zwalić, osobę silną, której praca jest tak samo warta jak górnika czy policjanta. No i skończyć z dyskryminacją kobiet w naszym kraju, obalić mit, że to mężczyźni utrzymują nas i nasze rodziny. Często to my jesteśmy jedynymi żywicielami naszych rodzin, wychowujemy samotnie po 2-3 dzieci, bez pomocy Państwa w postaci urlopów zdrowotnych rocznych, wcześniejszych emerytur, trzynastych pensji, nagród jubileuszowych. Często te cukiereczki i wysokie pensyjki należą się mężczyznom, którzy zostawiają swoje rodziny, i w dupie mają, dobrze sobie żyją jako 40 letni emeryci, dorabiają jeszcze niezłą kasę i alimentów nie płacą. Skończyć z tym wyzyskiem i dyskryminacją!

Zobacz także:


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8271 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Gazeta Pielęgniarek i Położnych - wydanie czerwiec 2024 r.

2 min czytania
Czerwcowe wydanie miesięcznika branżowego dla personelu pielęgniarskiego Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych każdego miesiąca trafia do ponad 500 szpitali w całej Polsce….
Aktualności

Wyczerpanie nerwowe

2 min czytania
W języku potocznym mówi się, że ktoś jest wyczerpany po ciężkim dniu w pracy, długiej podróży czy nieprzespanej nocy. Jednak nie zawsze…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Odszkodowania dla pielęgniarek – wzór uzasadnienia pozwu.

3 min czytania
Uzasadnienie pozwu sądowego pielęgniarki przeciwko pracodawcy w sprawie nierównego traktowania w zatrudnieniu… W związku z licznymi zapytaniami do redakcji Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek…
Komentarze