Politycy pielęgniarkami wycierają sobie gębę.

3 min czytania
Aktualności
Politycy pielęgniarkami wycierają sobie gębę.

11 maja w sejmie o Dniu Pielęgniarek

Posiedzenie plenarne sejmu w dniu 11 maja 2022 roku. Posłowie spieszą z życzeniami dla pielęgniarek. Trudno zakwestionować serdeczność poniżej cytowanych życzeń. Jednak testem na szczerość tych życzeń będzie, uchwalenie ustawy, która deprecjonuje pielęgniarki.

Zapraszamy także do redakcyjnego komentarza Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych z dnia 12 maja 2022 roku. Artykuł dostępny po kliknięciu w poniższy link.

Poseł Rajmund Miller:

Jeżeli pani marszałek pozwoli, a zostało trochę czasu, chciałbym nawiązać do jutrzejszego ważnego dnia. Jutro mamy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej, w związku z czym proszę panie pielęgniarki, również panów pielęgniarzy oczywiście, bo też tacy są, oraz panie położne o przyjęcie życzeń, podziękowań za ich postawę w pracy, za ich postawę zwłaszcza w okresie COVID-u, spełnienia wszystkich marzeń, spełnienia wszystkich zawodowych sukcesów, jak również spełnienia oczekiwań finansowych.

Poseł o nadzieji na spełnienie oczekiwań finansowych pielęgniarek

Mam nadzieję, że takie oczekiwania finansowe zostaną spełnione, ponieważ zbliża się uchwalenie nowej ustawy, która będzie decydowała o zarobkach w tym środowisku.

Poseł Radosław Lubczyk:

Tak jak przewodniczący Miller, również chciałem złożyć najserdeczniejsze życzenia… Co prawda jutro jest dzień pielęgniarki i położnej, ale rzeczywiście to, co robicie, zasługuje na to, żebyście byli doceniani. Wszystkiego dobrego w dniu waszego święta, które będzie jutro.

Poseł Wojciech Maksymowicz:

Jako chyba jedyny z tutaj występujących na co dzień współpracuję z pielęgniarkami, pielęgniarzami i dlatego też zawsze doceniam ich pracę. Niemniej skoro jest święto, to przyłączam się do życzeń, bo należne są absolutnie.

Poseł Zdzisław Wolski:

Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Również i ja dziękuję pielęgniarkom, położnym przed ich jutrzejszym świętem. Bez nich my, lekarze, nie bylibyśmy w stanie funkcjonować.

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Maciej Miłkowski:

Dużo było podziękowań dla zarówno farmaceutów, techników farmaceutycznych jak i dla wszystkich pielęgniarek i położnych z okazji jutrzejszego święta.

Poseł: Zawód pielęgniarki jest wyjątkowy

Poseł Jan Szopiński:

Panie Marszałku! Wysoka Izbo! 12 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. To wyjątkowe zawody i wyjątkowe powołania.

Pielęgniarki i położne czuwają przy swoich pacjentach od dnia narodzin aż do dnia ostatniego pożegnania. Towarzyszą nam w najtrudniejszych i najważniejszych chwilach życia. Pomimo postępu techniki żaden aparat ani żadne urządzenie nie są w stanie zastąpić kompetencji, troski i współczucia, jakie daje człowiek pomagający w przychodzeniu na świat i służący później w ratowaniu życia i zdrowia najpierw młodemu, a później dorosłemu i staremu człowiekowi.

Dlatego święto pielęgniarek i położnych jest znakomitą okazją do przypomnienia, że bez pielęgniarek i położnych kształconych w Polsce i na polskich uczelniach nie będzie właściwie funkcjonowała polska służba zdrowia.

Jest też okazją do przypomnienia rządowi, że pracę, zaangażowanie i wybór przez pielęgniarki i położne wyjątkowego zawodu należy doceniać na co dzień, a nie od święta. Za dobrą pracę tych pań i panów należy się godziwe wynagrodzenie.

W imieniu własnym oraz w imieniu wszystkich zdrowych i chorych w naszym kraju serdecznie dziękuję polskim pielęgniarkom i położnym za to, że pomimo trudnych warunków pracy i niebezpieczeństw, szczególnie w czasie kolejnych fal pandemii, zawsze były na swoich stanowiskach i nigdy nie odeszły od łóżek pacjentów.

Podziękowanie dla pielęgniarek za pracę w pandemii

Te słowa w sposób szczególny kieruję do pielęgniarek z Bydgoszczy oraz Kujaw i Pomorza, z Inowrocławia, Mogilna, Świecia, Więcborka i Nakła, w tym Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy, z którymi to pielęgniarkami współpracowałem zawodowo, i Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Bydgoszczy, z którymi współpracuję na płaszczyźnie społecznej.

Życzę solenizantom, aby każdy dzień poświęcony pracy i służbie drugiemu człowiekowi dawał radość, satysfakcję i poczucie wartości. Życzę także, by zdrowie i osobista pomyślność towarzyszyły paniom i panom oraz waszym bliskim na co dzień i od święta. Życzę raz jeszcze wszystkiego dobrego.

źródło: sejm.gov.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 2.9 / 5. Ilość głosów: 17

Bądź pierwszym, który oceni wpis

306 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPielęgniarki Liceum Medyczne

Pielęgniarki wspominają pochody majowe. Zobacz zdjęcia.

2 min czytania
Wspomnienia pielęgniarek z Liceum Medycznego Jak w piosence Varius Manx “I wtedy przyszedł maj…”, a wraz z nim dla wielu pielęgniarek i…
Aktualności

"Przyszłe Położne" proszą o pomoc położne i pielęgniarki.

1 min czytania
Wpływ pandemii na pracowników ochrony zdrowia Szanowni Państwo, Studenci SKN Przyszłe Położne oraz pracownicy Zakładu Pielęgniarstwa Położniczo – Ginekologicznego wraz Zakładem Badań…
AktualnościNowa siatka płac

Minister docenił pielęgniarki. Zarobią mniej niż panie w administracji.

2 min czytania
Pielęgniarki i położne w nowej siatce płac Minister zdrowia w szczególny sposób podziękował Radzie Ministrów za przyjęcie projektu ustawy o minimalnych wynagrodzeniach…
Komentarze
×
Aktualności

Dzień Pielęgniarki dniem hipokryzji.