Porozumienie Zielonogórskie na spotkaniu w MZ po raz kolejny wskazuje na "problem z dostępnością do świadczeń pielęgniarki poz w gabinecie pielęgniarki poz. (brak gabinetów), przede wszystkim w Wielkopolsce".

1 min czytania
AktualnościPielęgniarka i położna rodzinna

 

Komunikaty ze spotkania w NFZ w Warszawie.

W dniu 24 kwietnia 2009 r. w Centrali Narodowego Funduszu Zdrowia w Warszawie odbyło się spotkanie z przedstawicielami Federacji Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie.

Fragmenty

W trakcie spotkania omówiono i uzgodniono:

2. Wskazano konieczność prac i omówiono kierunki w opracowywaniu zasad udzielania świadczeń przez pielęgniarki poz od lipca 2009, z uwzględnieniem ustawowych zapisów cechujących podstawowa opiekę zdrowotną . Dalsze ustalenia w sprawie zasad kontraktowania świadczeń pielęgniarki poz od 1.07.2009 r. nastąpi po spotkaniu w przedmiotowej sprawie, zaplanowany na dzień 29.04.2009 r.
3. Ponownie problem z dostępnością do świadczeń pielęgniarki poz w gabinecie pielęgniarki poz.(brak gabinetów), przede wszystkim w Wielkopolsce. Prezes skierował do Dyrektora Wielkopolskiego OW NFZ pismo z prośba o wyjaśnienie zgłoszonych przez PZ, nieprawidłowości w realizacji umów na świadczenia pielęgniarki poz (brak gabinetów pielęgniarki poz i wykonywania w nich świadczeń).

źródło informacji: strona internetowa PZ


 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8012 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Siatka płac pielęgniarek - wiceminister zdrowia poprze podwyżki dla pielęgniarek.

2 min czytania
Wiceminister zdrowia: będę głosował za ustawą, którą do sejmu skierował związek pielęgniarek Obecny wiceminister zdrowia pan Waldemar Kraska, podczas wywiadu udzielonego w…
Aktualności

Czy zamrażanie tkanki tłuszczowej działa?

3 min czytania
W klinikach medycyny estetycznej jest dostępnych coraz więcej zabiegów wspomagających proces odchudzania. Przy zrzucaniu zbędnych kilogramów podstawą są oczywiście dieta i odpowiednia…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Wynagrodzenia pielęgniarek - dlaczego większość sejmowa już nie kocha ustawy związku pielęgniarek?

3 min czytania
Sejmowa debata nad ustawą autorstwa związku pielęgniarek ukazuje znaczącą zmianę w podejściu do projektu ustawy o wynagrodzeniach pielęgniarek W pierwszym artykule redakcyjnym…
Komentarze