Poseł do ministra zdrowia o czym wie każda polska pielęgniarka i położna: "narzucane przez dyrektorów warunki pracy pielęgniarek są coraz trudniejsze, a rzetelne podołanie obowiązkom staje się niemożliwe".

1 min czytania
Aktualności

 

 

Interpelacja do ministra zdrowia

w sprawie braku pielęgniarek

 

Szanowny Panie Ministrze,

średnia wieku pielęgniarek w Polsce zbliża się do 50 lat; młodzież nie garnie sie do tego zawodu, a absolwenci szkół pielęgniarskich najczęściej wybierają szpitale zagraniczne.

Niskie płace i złe warunki pracy sprawiają, że odpływ z zawodu ewidentnie przekracza rekrutację. Ilościowe niedobory obsad pielęgniarskich sprawiają, że – zwłaszcza w szpitalach – narzucane przez dyrektorów warunki pracy pielęgniarek są coraz trudniejsze, a rzetelne podołanie obowiązkom staje się niemożliwe.

Polska jest na ostatnim miejscu w Unii Europejskiej pod względem liczby pielęgniarek przypadających na tysiąc mieszkańców.

W związku z powyższym mam do pana Ministra następujące pytania:

1. Czy ministerstwo zamierza podjąć działania zwiększające zatrudnienie pielęgniarek w szpitalach?

2. Czy ministerstwo przewiduje, poprzez rozwiązania legislacyjne, finansowe i organizacyjne, uregulowanie braku chętnych do pracy w szpitalach na stanowisku pielęgniarki?

Poseł

Krystyna Sibińska

 

Zobacz także:

Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych nr 1/2016 – nowy minister zdrowia zapowiada zmiany – coś wielkiego!

 

Minister zdrowia w sejmie: w kwestii braku pielęgniarek mamy dramat!

 

Zobacz także artykuły z Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych

 

 

 

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8991 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościKomentarze pielęgniarek i położnych

Pielęgniarki o upuście na stacjach paliw.

5 min czytania
Upust cenowy dla pielęgniarek na stacjach paliw Ogólnopolski Portal Pielęgniarek i Położnych w sobotę 31 lipca 2021 roku, poinformował czytelników portalu o…
Aktualności

Izba pielęgniarek – tańsze zabiegi pielęgnacyjne.

1 min czytania
Izba pielęgniarek współpracuje ze studiem kosmetycznym Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Elblągu, informuje na swojej stronie internetowej, o podjęciu współpracy ze…
Aktualności

Niższe ceny paliw dla pielęgniarek.

2 min czytania
Izba pielęgniarek współpracuje z firmą LOTOS Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Elblągu, odpowiadając na ofertę firmy LOTOS włączyła się do programu…
Komentarze