Praca dla pielęgniarki. Pracodawca prosi się o kłopoty. 

2 min czytania
AktualnościOferty pracy
Praca dla pielęgniarki. Pracodawca prosi się o kłopoty. 

Pracodawca poszukuje pielęgniarki 

Na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych publikujemy liczne oferty pracy dla pielęgniarek. Także pracodawcy często korzystają z możliwości bezpłatnego zamieszczania informacji o miejscach pracy dla pielęgniarek na pielegniarki.info.pl. Dzisiaj zamieszczamy ofertę pracy dla pielęgniarki w obszarze podstawowej opieki zdrowotnej. Analiza warunków pracy w zakresie wynagradzania prowadzi do wniosku, że potencjalny pracodawca prosi się o kłopoty… 

Z ogłoszenia wynika, że wysokość wynagrodzenia ma być zależna od poziomu wykształcenia. Pracodawca podaje płacę dla osób posiadających następujące wykształcenie: licencjat / średnie medyczne lub magister pielęgniarstwa. Z powyższego wynika, że zatrudniający nie przewiduje stanowiska pracy, na którym wymagane jest posiadanie jednocześnie dwóch tytułów: magistra oraz specjalisty. Powyższe może wynikać z chęci zaoszczędzenia na płacach personelu pielęgniarskiego. W sumie informacja o warunkach wynagradzania jest zadziwiająca skoro pracodawca w ogłoszeniu używa zwrotu: pielęgniarka – specjalista pielęgniarstwa rodzinnego a nie podaje wysokości wynagrodzenia dla pielęgniarki posiadającej np. wykształcenie średnie z ukończonym szkoleniem specjalizacyjnym. 

Takie ukształtowanie systemu wynagradzania pielęgniarek jest wadliwe i naraża pracodawcę na zarzut nierównego traktowania w zatrudnieniu. Dlaczego? Ponieważ stosowanie systemu wynagradzania opartego jedynie na poziomie wykształcenia jest łamaniem prawa pracy. System wynagradzania musi się opierać także na zróżnicowanym zakresie obowiązków i odpowiedzialności zawodowej, który jest wypadkową posiadanego przez danego pracownika poziomu wykształcenia.

Dlatego konstrukcja powyższej oferty pracy prowadzi pracodawcę na… salę sądową, gdzie będzie musiał udowodnić, że zróżnicowanie wynagrodzenia pracowników wynikał nie tylko z wykształcenia danego pracownika ale przede wszystkim z innych obiektywnych przesłanek. 

Oferta pracy dla pielęgniarki 

Zakres obowiązków: Wykonywanie obowiązków pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej.

Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas nieokreślony

Wymiar etatu: 1

Zmianowość: dwie zmiany

Liczba godzin pracy w tygodniu: 40

Liczba godzin pracy w miesiącu: 160

Data rozpoczęcia: 01.12.2023

Wynagrodzenie brutto: od 5 965,38 do 6 473,07 PLN aktualna stawka zależy od wykształcenia: od 5965,38 (licencjat lub średnie medyczne) – 6473,07 (magister pielęgniarstwa), do uzgodnienia podczas spotkania z Dyrekcją.

System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną

Typ propozycji: praca stała

Zatrudnienie od zaraz: TAK

Wykształcenie: średnie zawodowe, medyczne

Zawód: Pielęgniarka – specjalista pielęgniarstwa rodzinnego

Inne wymagania: wykształcenie średnie medyczne lub wyższe kierunkowe, kurs szczepień staż pracy: mile widziany

źródło: oferty.praca.gov.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4 / 5. Ilość głosów: 16

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8755 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Specjalne rabaty dla pielęgniarek i położnych.

1 min czytania
Profesjonalna i stylowa odzież medyczna dla pielęgniarek i położnych Praca medyków to nieustanne wyzwania i ogromne zaangażowanie, a więc warto zadbać o…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – Sąd stwierdził: niedopuszczalne było niezakręcenie kranika centralki i jego wymiana po dobie. Odszkodowanie – 150 tys. PLN.

5 min czytania
Praktyka pielęgniarek – biegły: płyn przesiękowy (wysiękowy?) na skórze w miejscu wkłucia, w bezpośredniej styczności z zewnętrzną powierzchnią cewnika naczyniowego był pożywką…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – sąd o skutkach otwartego wkłucia centralnego z kranikiem trójdrożnym. Chora straciła 200-300 ml krwi.

3 min czytania
Po niepożądanym zdarzeniu przez niewymieniony kranik trójdzielny pielęgniarki nadal podawały płyny, leki, mieszanki żywieniowe. Sąd Okręgowy w uzasadnieniu do wyroku zauważył: (…)…
Komentarze
×
Aktualności

Wywóz odpadów medycznych – o czym należy pamiętać?