Proszę o pomoc w zakresie dwóch aspektów dotyczących praktycznych warunków kontraktowania świadczeń pielęgniarskich w zakresie opieki długoterminowej od marca 2010 roku przez poszczególne oddziały wojewódzkie NFZ. 9 KOMENTARZY.

1 min czytania
AktualnościPielęgniarstwo w opiece długoterminowej.

WitamPanie Mariuszu,

Przesyłam zagadanienia, o których rozmawialiśmy:

1. Dotyczy zadaniówki: W ramach ilości etatów przeliczeniowych na 31.XII.2009 zatrudniłam w styczniu nowe pielęgniarki, nie zwiększając wartości kontraktu. NFZ nie wyraził zgody ma ich zatrudnienie, motywując to wystarczającą ilością pielęgniarek w zakładzie do opieki nad pacjentami. Może ktoś sie z tym spotkał w innym oddziale NFZ? Czy to zgodne z prawem?

2. Do opieki długoterminowej: Czy we wszystkich oddziałach NFZ wymagane są zaświadczenia ze szpitali o stażu w opiece stacjonarnej oraz podpisanie umów przedwstępnych z pielęgniarkami, które będą pracowały w opiece długoterminowej domowej od  01 marca 2010?

Z poważaniem,

NOWA

.

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8755 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Specjalne rabaty dla pielęgniarek i położnych.

1 min czytania
Profesjonalna i stylowa odzież medyczna dla pielęgniarek i położnych Praca medyków to nieustanne wyzwania i ogromne zaangażowanie, a więc warto zadbać o…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – Sąd stwierdził: niedopuszczalne było niezakręcenie kranika centralki i jego wymiana po dobie. Odszkodowanie – 150 tys. PLN.

5 min czytania
Praktyka pielęgniarek – biegły: płyn przesiękowy (wysiękowy?) na skórze w miejscu wkłucia, w bezpośredniej styczności z zewnętrzną powierzchnią cewnika naczyniowego był pożywką…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – sąd o skutkach otwartego wkłucia centralnego z kranikiem trójdrożnym. Chora straciła 200-300 ml krwi.

3 min czytania
Po niepożądanym zdarzeniu przez niewymieniony kranik trójdzielny pielęgniarki nadal podawały płyny, leki, mieszanki żywieniowe. Sąd Okręgowy w uzasadnieniu do wyroku zauważył: (…)…
Komentarze