Przedstawiciele Porozumienia Zielonogórskiego na spotkaniu w MZ przedstawili " dokumenty świadczące o niewłaściwej realizacji umów zawartych w zakresie pielęgniarki poz w województwie wielkopolskim, w odniesieniu do ograniczenia dostępności do świadczeń i braku wykonywania świadczeń w gabinecie pielęgniarki poz".

2 min czytania
AktualnościPielęgniarka i położna rodzinna

 

Komunikat ze spotkania w Centrali NFZ w Warszawie

W dniu 05 marca 2009 r. w Centrali Narodowego Funduszu Zdrowia w Warszawie odbyło się spotkanie z przedstawicielami Federacji Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie, w którym uczestniczyli:

Ze strony Centrali NFZ:
Jacek Paszkiewicz – Prezes NFZ
Krzysztof Klichowicz – Kierownik Sekcji POZ i STO Wydziału Lecznictwa Ambulatoryjnego DSOZ NFZ.
Hanna Klimczak – Główny Specjalista DSOZ NFZ

Ze strony PZ:
Bożena Janicka – Prezes Federacji PZ
Krzysztof Radkiewicz Vice Prezes Federacji PZ

W trakcie spotkania poruszono następuje tematy:
1. Sprawę ważności deklaracji wyboru świadczeniobiorcy
2. Występowanie problemów w zakresie harmonogramów pracy lekarzy tworzących listy świadczeniobiorców
3. Założenia organizacji zasad udzielania i finansowania świadczeń w zakresie pielęgniarki poz i nocnej opieki medycznej w POZ od 1 lipca 2009 roku.
4. Przedstawiciele PZ przedłożyli dokumenty świadczące o niewłaściwej realizacji umów zawartych w zakresie pielęgniarki poz w województwie wielkopolskim, w odniesieniu do ograniczenia dostępności do świadczeń i braku wykonywania świadczeń w gabinecie pielęgniarki poz.
5. Problemy związane z zapisami norm zalecanych dla zadeklarowanych pacjentów (2750) w sytuacji deficytu kadr medycznych oraz niedoprecyzowanego prawa wyboru przez pacjenta i braku uregulowań odmowy przyjęcia deklaracji. Strony zgodziły się, że rozwiązanie powyższego problemu wymaga zmiany prawa.
6. Omówiono występowanie problemów z rozliczeniem w miesiącu styczniu, świadczeń w Programie profilaktyki chorób układu krążenia, których realizację zapoczątkowano przed końcem roku 2008 i zakończono w styczniu 2009 r.
7. Zawnioskowano o zamieszczenie na stronie Centrali NFZ, na wzór Małopolskiego OW NFZ, komunikatu na temat zasad kierowania świadczeniobiorców przez lekarzy ubezpieczenia zdrowotnego ambulatoryjnej opieki zdrowotnej, na badania kosztochłonne (ASDK).
8. Dotychczasowe sposobu sposoby finansowania.
9. Niski poziom zgłaszalności pacjentek do świadczeń w Programie profilaktyki raka sutka oraz Programie profilaktyki raka szyjki macicy.
10. Prezes Funduszu zwrócił uwagę na konieczność terminowego przesyłania przez świadczeniodawców sprawozdań z realizacji umów. Opóźnienia skutkują problemami weryfikacją z rozliczeniem świadczeń.
Prezes PZ zobowiązała się do przypomnienia świadczeniodawcom o terminowym przesyłaniu raportów z realizacji umów.

Bożena Janicka
Prezes Federacji PZ

Informacja pochodzi ze strony internetowej PZ

 


 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8012 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Siatka płac pielęgniarek - wiceminister zdrowia poprze podwyżki dla pielęgniarek.

2 min czytania
Wiceminister zdrowia: będę głosował za ustawą, którą do sejmu skierował związek pielęgniarek Obecny wiceminister zdrowia pan Waldemar Kraska, podczas wywiadu udzielonego w…
Aktualności

Czy zamrażanie tkanki tłuszczowej działa?

3 min czytania
W klinikach medycyny estetycznej jest dostępnych coraz więcej zabiegów wspomagających proces odchudzania. Przy zrzucaniu zbędnych kilogramów podstawą są oczywiście dieta i odpowiednia…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Wynagrodzenia pielęgniarek - dlaczego większość sejmowa już nie kocha ustawy związku pielęgniarek?

3 min czytania
Sejmowa debata nad ustawą autorstwa związku pielęgniarek ukazuje znaczącą zmianę w podejściu do projektu ustawy o wynagrodzeniach pielęgniarek W pierwszym artykule redakcyjnym…
Komentarze