Przedstawiciele samorządu zawodowego "ODWIEDZILI" protestujące pielęgniarki w Warszawie. Życzyli protestującym "dobrego roku, pozytywnych zmian i wreszcie polepszenia warunków wykonywania zawodu oraz satysfakcji osobistej i zawodowej".

1 min czytania
Aktualności

W dniu 14 stycznia 2009 r. odwiedziliśmy protestujące pielęgniarki w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Zawsze taka forma protestu napawa nas troską i niepokojem o zdrowie naszych koleżanek oraz przypomina o nadal nierozwiązanych problemach w polskiej ochronie zdrowia.

Protestujące domagają się wzrostu wynagrodzeń za swoją pracę. Są zdesperowane nierównym traktowaniem pracowników, pogarszającymi się warunkami pracy, narastającym konfliktem, zagrożeniami wynikającymi z niedoboru kadr pielęgniarskich. Negocjacje z dyrekcją nie przynoszą oczekiwanego kompromisu.

Jest początek roku 2009 i stare nierozwiązane sprawy w ochronie zdrowia.
Życzymy protestującym i wszystkim pielęgniarkom i położnym dobrego roku, pozytywnych zmian i wreszcie polepszenia warunków wykonywania zawodu oraz satysfakcji osobistej i zawodowej.

W spotkaniu uczestniczyły:

Elżbieta Buczkowska – prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych

Elżbieta Garwacka-Czachor – wiceprezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych

Hanna Gutowska – skarbnik Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych

Notatka pochodzi ze strony internetowej Naczelnej Izby PiP – została opublikowana w dniu 19 stycznia 2009 roku – pięć dni po 'odwiedzinach’.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7700 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Skuteczne sposoby na blizny

2 min czytania
Blizny to bardzo nieestetyczne defekty kosmetyczne, których czasami bardzo trudno się pozbyć. Powstają na skutek urazów mechanicznych bądź oparzenia skóry. Niosą ze…
Aktualności

Pielęgniarka zaobserwowała na kardiomonitorze liczne zakłócenia. To był początek tragedii.

2 min czytania
Dramat w jednym ze szpitali Portal igryfino.pl zamieścił w dniu 26 marca 2023 roku poniższą informację. Zdarzenie miało miejsce 23 marca 2023…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki na obozie harcerskim. Zobacz terminy i zakres obowiązków.

1 min czytania
Dodatkowa praca dla pielęgniarki Wkrótce wkroczymy w okres wakacyjny, a w związku z tym w wyszukiwarce ofert pracy coraz częściej możemy zauważyć…
Komentarze