Przedstawiciele samorządu zawodowego "ODWIEDZILI" protestujące pielęgniarki w Warszawie. Życzyli protestującym "dobrego roku, pozytywnych zmian i wreszcie polepszenia warunków wykonywania zawodu oraz satysfakcji osobistej i zawodowej".

1 min czytania
Aktualności

W dniu 14 stycznia 2009 r. odwiedziliśmy protestujące pielęgniarki w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Zawsze taka forma protestu napawa nas troską i niepokojem o zdrowie naszych koleżanek oraz przypomina o nadal nierozwiązanych problemach w polskiej ochronie zdrowia.

Protestujące domagają się wzrostu wynagrodzeń za swoją pracę. Są zdesperowane nierównym traktowaniem pracowników, pogarszającymi się warunkami pracy, narastającym konfliktem, zagrożeniami wynikającymi z niedoboru kadr pielęgniarskich. Negocjacje z dyrekcją nie przynoszą oczekiwanego kompromisu.

Jest początek roku 2009 i stare nierozwiązane sprawy w ochronie zdrowia.
Życzymy protestującym i wszystkim pielęgniarkom i położnym dobrego roku, pozytywnych zmian i wreszcie polepszenia warunków wykonywania zawodu oraz satysfakcji osobistej i zawodowej.

W spotkaniu uczestniczyły:

Elżbieta Buczkowska – prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych

Elżbieta Garwacka-Czachor – wiceprezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych

Hanna Gutowska – skarbnik Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych

Notatka pochodzi ze strony internetowej Naczelnej Izby PiP – została opublikowana w dniu 19 stycznia 2009 roku – pięć dni po 'odwiedzinach’.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8113 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Pielęgniarki - czy pracodawcy łamią prawo odprowadzając składki na izby?

3 min czytania
Pracodawca nie ma prawa przekazywać informacji imiennej Poniższy fragment artykułu pochodzi z lutowego wydania Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych. Zachęcamy do zapoznania…
Aktualności

Jakie cechy powinny mieć spodnie ratownicze?

2 min czytania
Szukasz spodni ratowniczych, które spełnią wymagania Twoje oraz Twojego zawodu? Podświadomie wiesz, że odpowiedni kolor i oznakowanie to za mało – spodnie…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki: sąd wskazuje na oryginalny sposób działania OZZPiP.

3 min czytania
Ustalenia sądu w sprawie oryginalnego sposobu działania związku pielęgniarek…  W artykule pt. Pielęgniarka oddziałowa w sądzie: praca pielęgniarek innych niż z grupy…
Komentarze