Przedstawiciele samorządu zawodowego "ODWIEDZILI" protestujące pielęgniarki w Warszawie. Życzyli protestującym "dobrego roku, pozytywnych zmian i wreszcie polepszenia warunków wykonywania zawodu oraz satysfakcji osobistej i zawodowej".

1 min czytania
Aktualności

W dniu 14 stycznia 2009 r. odwiedziliśmy protestujące pielęgniarki w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Zawsze taka forma protestu napawa nas troską i niepokojem o zdrowie naszych koleżanek oraz przypomina o nadal nierozwiązanych problemach w polskiej ochronie zdrowia.

Protestujące domagają się wzrostu wynagrodzeń za swoją pracę. Są zdesperowane nierównym traktowaniem pracowników, pogarszającymi się warunkami pracy, narastającym konfliktem, zagrożeniami wynikającymi z niedoboru kadr pielęgniarskich. Negocjacje z dyrekcją nie przynoszą oczekiwanego kompromisu.

Jest początek roku 2009 i stare nierozwiązane sprawy w ochronie zdrowia.
Życzymy protestującym i wszystkim pielęgniarkom i położnym dobrego roku, pozytywnych zmian i wreszcie polepszenia warunków wykonywania zawodu oraz satysfakcji osobistej i zawodowej.

W spotkaniu uczestniczyły:

Elżbieta Buczkowska – prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych

Elżbieta Garwacka-Czachor – wiceprezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych

Hanna Gutowska – skarbnik Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych

Notatka pochodzi ze strony internetowej Naczelnej Izby PiP – została opublikowana w dniu 19 stycznia 2009 roku – pięć dni po 'odwiedzinach’.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8294 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarki liczą czas do emerytury.

2 min czytania
Komentarze pielęgniarek Poniżej zamieszczamy kilka wybranych komentarzy zamieszczonych na profilu na Facebooku pod cytatem jednej z pielęgniarek. Pielęgniarka: Liczę już lata do…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Pracodawca podaje stawkę godzinową.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Grupa, która oferuje prawie 1500 miejsc w nowoczesnych Domach opieki dla seniorów i Klinikach rehabilitacyjnych, specjalizujących się w…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Odszkodowania pielęgniarek - jak prawidłowo uzasadnić pozew.

1 min czytania
Wzór uzasadnienia pozwu pielęgniarki o odszkodowanie W bieżącym wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych, które zostało wydane 11 lipca 2024 r. publikujemy…
Komentarze